TEFAL OPTIGRILL+ SNACKING&BAKING

OPTIGRILL+ SNACKING&BAKING Dokonalé výsledky grilovania mäsa od krvavého až po dobre prepečené

Vždy perfektný výsledok grilovania od krvavého po dobre prepečený Prístroj OptiGrill+ Snacking&Baking, naša najnovšia inovácia, obsahuje príslušenstvo na prípravu slaných i sladkých pokrmov, ktoré ponúka nekonečné možnosti pre pečenie, varenie/ohrievanie alebo opekanie. Vďaka technológii „Automatického senzoru grilovania“ sa automaticky nastaví čas a teplota grilovania podľa hrúbky a počtu porcií na grile, prístroj ponúka 6 programov (Burger, Hydina, Sendvič, Klobása, Červené mäso, Ryby) a režim pre mrazené potraviny. Súčasne svetelný indikátor umožňuje priamo sledovať prípravu: fialová farba pre predhriatie, modrá a následne zelená pre začiatok grilovania, žltá pre krvavé mäso (rare), oranžová pre stredne prepečené (medium) a červená pre dobre prepečené (well-done). Prípravu je možné dokonale prispôsobiť chuti každého stravníka, jednoducho zdvihnite veko, vyberte upečené mäso a nechajte zostávajúce porcie ďalej grilovať! Doplnkový manuálny režim so štyrmi nastaviteľnými úrovňami teploty vám umožní prípravu akýchkoľvek potravín a je dokonale prispôsobený i pre ovocie a zeleninu, ktoré môžete grilovať presne podľa svojich predstáv.

Technológia „Automatického senzoru grilovania“ s indikátorom stupňa prepečenia pre vždy perfektné výsledky grilovania

Zoznámte sa s prístrojom OptiGrill+ Snacking&Baking, našou najnovšou inováciou s manuálnym režimom a štyrmi úrovňami teploty pre nekonečné možnosti grilovania. Súčasťou je i príslušenstvo na prípravu slaných i sladkých pokrmov, ktoré vám vďaka manuálnemu režimu so štyrmi nastaveniami teploty umožňuje pečenie, varenie/ohrievanie alebo opekanie. Dá sa umývať v umývačke, prístroj má tepelne izolované rukoväte pre pohodlnú manipuláciu. Vďaka technológii „Automatického senzoru grilovania“ OptiGrill+ okamžite zistí počet porcií na grilovacej ploche a odmeria ich hrúbku, aby mohol automaticky nastaviť správnu teplotu a dobu grilovania pre dokonalé výsledky. Svetelný indikátor a zvuková signalizácia umožňujú priamo sledovať prípravu pre úplne precízne grilovanie a prípravu mäsa presne podľa vášho želania: krvavé, stredne prepečené alebo dobre prepečené. 6 programov pre dokonalú prípravu pokrmov: Burger, Hydina, Sendvič, Klobása, Červené mäso a Ryby, a naviac režim pre mrazené potraviny a manuálny režim so štyrmi nastaveniami teploty. K ďalším výhodám patria platne z liateho hliníka s nepriľnavým povrchom, 600 cm2 grilovacej plochy, ktorá stačí pre 2 až 4 osoby, a veľký podnos na šťavu v uhle 7° na zachytenie odkvapkávajúcich štiav.
Základné fakty
 • 6 automatických programov a farebný indikátor stupňa prepečenia pre vždy perfektné výsledky od krvavého po dobre prepečené mäso

  Manuálny režim so 4 nastaviteľnými teplotami pre grilovanie všetkých jedál

 • Podnos na šťavu s extra veľkým objemom

  Veľký podnos na šťavu a platne v uhle 7° pre zaistenie odtekania štiav pri grilovaní.

 • Možné umývať v umývačke riadu

  Platne z liateho hliníka s nepriľnavým povrchom a podnos na šťavu sa dajú umývať v umývačke.

 • Technológia „Automatického senzoru grilovania“

  Automatické meranie hrúbky: automaticky nastaví správnu teplotu podľa veľkosti a hrúbky ktorejkoľvek potraviny v rámci daných programov.

 • Indikátor priebehu grilovania

  Sledujte postup prípravy pre vždy perfektné výsledky grilovania mäsa, od krvavého po dobre prepečené: indikátor ukazuje stav prepečenia a každú fázu hlási zvukovým signálom, aby vám oznámil, kedy je jedlo pripravené podľa vášho želania!

 • 6 programov prípravy pokrmov

  Pre rôzne druhy potravín: burger, hydina, sendvič, klobása, červené mäso, ryby.  

 • default

  Príslušenstvo pre slané i sladké jedlá

  Obsahuje príslušenstvo pre slané i sladké pokrmy, ktoré ponúka nekonečné možnosti.

Funkcie
Vypínač    
Záruka 2 ROKY  
Môže sa umývať v umývačke riadu    
Vrátane receptov    
Nastaviteľný termostat    
Odnímateľné platničky    
Removable juice tray    
Ready to cook light    
Pilot light    
Automatic cooking system    
Non-stick coating plates    
Body Stainless steel  
Handle Thermoplastic  

Najčastejšie otázky
Nie, pretože snímače varenia nie sú v manuálnom režime aktívne.
Nie. Hneď ako bude prvá várka hotová, otvorte gril a jedlo vyberte. Zatvorte gril a stlačte tlačidlo OK. Nemusíte najprv vypínať gril. Keď začnú kontrolky opäť blikať, zvoľte požadovaný režim. Fáza predohrevu by mala byť oveľa rýchlejšia než prvýkrát, pretože platne už budú horúce. Keď Optigrill zapípa, aby vám dal vedieť, že je pripravený, znova otvorte gril, uložte na platne druhú várku jedla a pokračujte ako obvykle.
Pred čistením grilu počkajte približne 45 minút, kým zariadenie vychladne. Ak chcete odstrániť silné usadeniny jedla na plôškach grilu alebo po jeho bokoch, odporúčame používať drevenú alebo plastovú stierku. Na čistenie grilu a komponentov používajte handričku namočenú v teplej vode. Neponárajte gril do vody. Nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky ani prostriedky s obsahom alkoholu alebo benzínu, pretože tieto môžu poškodiť zariadenie.
Spotrebič nebol pred varením pri ukladaní potravín na grilovacie platne úplne otvorený. Riešenia: Aby spotrebič dokázal zaznamenať spustenie cyklu varenia, musí sa pred každým cyklom varenia úplne otvoriť. V opačnom prípade sa cyklus varenia nespustí. Úplne otvorte gril, potom ho zatvorte a stlačte tlačidlo OK.
Spotrebič zaznamenal nejaký problém a môže byť potrebná oprava.
Ak necháte spotrebič otvorený medzi 2 cyklami varenia, prepne sa na bezpečnostný režim a bude nutné ho resetovať. Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky pri varení, nemali by ste v priebehu cyklov varenia otvárať spotrebič na viac ako 1 minútu. Spotrebič ZRESETUJETE odpojením na 2 – 3 minúty a opätovným spustením celého cyklu varenia.
Spotrebič sa musí opraviť.
Ak je hrúbka niektorých potravín menšia ako 4 mm (napríklad plátky slaniny), môžu byť príliš tenké na to, aby ich spotrebič dokázal zaznamenať. Nejde o problém, stačí stlačiť tlačidlo OK na potvrdenie spustenia varenia.
Spustili ste varenie pred dokončení fázy predhrievania.
Ak to chcete napraviť: vypnite zariadenie, vyberte potraviny, znovu zapnite zariadenie a potom sa vráťte k výberu programu a počkajte na dokončenie predhrievania, kým začnete znova variť.
Ak budete postupovať podľa vyššie uvedenej rady a problém bude napriek tomu pretrvávať, zariadenie bude zrejme potrebné opraviť.
• Grilovacie platničky nie sú správne umiestnené na držiakoch platní, a senzory tak nedokážu správne rozpoznať potraviny.
Na vyriešenie tohto problému vypnite zariadenie a nechajte ho vychladnúť. Potom správne založte varnú platničku.
• Začali ste variť potraviny medzi platničkami bez predhriatia.
Na vyriešenie tohto problému: vypnite zariadenie, vyberte potraviny, zatvorte zariadenie. Znova zapnite zariadenie, vyberte príslušný program, potvrďte ho a počkajte na dokončenie predhrievania.
• Ak budete postupovať podľa vyššie uvedenej rady a problém bude napriek tomu pretrvávať, zariadenie bude zrejme potrebné opraviť.
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.
Indikátor teploty označuje 4 úrovne teploty:
zelený: 110 °C
žltý: 190 °C
oranžový: 225 °C
červený: 270 °C