TEFAL OPTIGRILL+

OPTIGRILL+ Vždy perfektný výsledok grilovania od krvavého až po dobre prepečený

Perfektný výsledok grilovania, od krvavého po dobre prepečené.

Perfektný výsledok grilovania, od krvavého po dobre prepečené.

OptiGrill+ je unikátny šikovný gril vyvinutý pre dokonalé výsledky grilovania.
Je vybavený technológiou "Automatického senzora grilovania", automatickým nastavením doby grilovania v závislosti na množstve a hrúbke grilovaného jedla zvolením jedného zo šiestich programov (burger, hydina, sendvič, klobása, steak, ryba) a funkciou prípravy mrazeného jedla. Počas grilovania vám farebný indikátor oznamuje priebeh: ružová farba pre zahrievanie, modrá a zelená pre začiatok prípravy, žltá pre "krvavo" prepečené, oranžová pre "medium" a červená pre úroveň "dobre prepečené". Kedykoľvek môžete grilovanie zdvihnutím veka prerušiť, odobrať si svoju porciu podľa svojich preferencií, veko zavrieť a pokračovať v grilovaní na požadovanú úroveň! Nový manuálny mód so 4 teplotami je obzvlášť vhodný na grilovanie ovocia a zeleniny, aby to bolo vždy podľa vašich predstáv.

 

Automatický senzor grilovania a indikátor priebehu grilovania pre dokonalé výsledky

Spoznajte OptiGrill +, našu najnovšiu inováciu s nastaviteľný manuálnym módom pre nekonečné možnosti grilovania. Vďaka technológii "Automatického senzora grilovania" Optigril okamžite rozozná počet a šírku porcií a automaticky nastaví teplotu a čas grilovania, aby bol výsledok vždy perfektný. Svetelný indikátor so zvukovým signálom Vás priebežne informuje o priebehu grilovania. Už nikdy jedlo pri grilovaní nespálite a vždy bude také, ako ho máte radi - krvavé, medium alebo dobre prepečené. 6 programov vám dá veľa možností zdravého grilovania: hovädzí burger z mletého mäsa, kurací steak, sendvič, klobása, steak z hovädzieho alebo bravčového mäsa, alebo ryba. Navyše máte k dispozícii aj program grilovania zo zmrazených surovín alebo nastaviteľný manuálný mód. Ďalšími výhodami sú ľahko umývateľné, vyberateľné, embosované, nepriľnavé pláty so sklonom 7°, grilovacia plocha 600cm2 pre 2-4 porcie a veľká miska na zachytávanie kvapkajúcej šťavy.
Základné fakty
 • 6 automatických programov a farebný indikátor prepečenia pre perfektné výsledky grilovania od krvavého po dobre prepečené.

  Manuálny mód so 4 nastaviteľnými stupňami teploty pre grilovanie všetkých jedál.

 • 6 grilovacích programov

  Burger, hydina, sendvič, klobása, steak, ryba. 

 • Indikátor priebehu grilovania

  Vždy viete, v akej fáze grilované jedlo práve je. Podľa farby indikátora a zvukového signálu spoznáte, či je pokrm krvavý, medium alebo dobre prepečený. Presne ako to máte radi.

 • Automatický senzor grilovania

  Automaticky zmeria hrúbku mäsa a automaticky nastaví teplotu a dĺžku grilovania v závislosti od zvoleného programu.

 • Vhodné do umývačky

  Nepriľnavé grilovacie pláty a odkvapkávacia nádoba sú vhodné do umývačky.

 • Extra veľká odkvapkávacia miska

  Grilovacie pláty so 7 ° sklonom zabezpečia odkvapkávanie šťavy do extra veľkej odkvapkávacej misky.

 • Vysoký grilovací výkon: celokovové hliníkové grilovacie pláty s nepriľnavou úpravou

  Vysoko kvalitné embosované hliníkové pláty s PTFE nepriľnavou úpravou pre veľmi jedonduché čistenie.

 • Opraviteľný výrobok

  • Navrhnuté pre jednoduchú opravu
  • Rýchle a lacné dodanie náhradných dielov po dobu 10 rokov+
  • 6 500 servisných center na celom svete

Funkcie
Automatic cooking system    
Odnímateľné platničky    
Nastaviteľný termostat    
Vertical storage    
Removable juice tray    
Non-stick coating plates    
Môže sa umývať v umývačke riadu    
Barbecue position    
Vypínač    
Handle Thermoplastic  
Pilot light    
Vrátane receptov    

Najčastejšie otázky
Nie, pretože snímače varenia nie sú v manuálnom režime aktívne.
Nie. Hneď ako bude prvá várka hotová, otvorte gril a jedlo vyberte. Zatvorte gril a stlačte tlačidlo OK. Nemusíte najprv vypínať gril. Keď začnú kontrolky opäť blikať, zvoľte požadovaný režim. Fáza predohrevu by mala byť oveľa rýchlejšia než prvýkrát, pretože platne už budú horúce. Keď Optigrill zapípa, aby vám dal vedieť, že je pripravený, znova otvorte gril, uložte na platne druhú várku jedla a pokračujte ako obvykle.
Pred čistením grilu počkajte približne 45 minút, kým zariadenie vychladne. Ak chcete odstrániť silné usadeniny jedla na plôškach grilu alebo po jeho bokoch, odporúčame používať drevenú alebo plastovú stierku. Na čistenie grilu a komponentov používajte handričku namočenú v teplej vode. Neponárajte gril do vody. Nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky ani prostriedky s obsahom alkoholu alebo benzínu, pretože tieto môžu poškodiť zariadenie.
Spotrebič nebol pred varením pri ukladaní potravín na grilovacie platne úplne otvorený. Riešenia: Aby spotrebič dokázal zaznamenať spustenie cyklu varenia, musí sa pred každým cyklom varenia úplne otvoriť. V opačnom prípade sa cyklus varenia nespustí. Úplne otvorte gril, potom ho zatvorte a stlačte tlačidlo OK.
Spotrebič zaznamenal nejaký problém a môže byť potrebná oprava.
Ak necháte spotrebič otvorený medzi 2 cyklami varenia, prepne sa na bezpečnostný režim a bude nutné ho resetovať. Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky pri varení, nemali by ste v priebehu cyklov varenia otvárať spotrebič na viac ako 1 minútu. Spotrebič ZRESETUJETE odpojením na 2 – 3 minúty a opätovným spustením celého cyklu varenia.
Spotrebič sa musí opraviť.
Ak je hrúbka niektorých potravín menšia ako 4 mm (napríklad plátky slaniny), môžu byť príliš tenké na to, aby ich spotrebič dokázal zaznamenať. Nejde o problém, stačí stlačiť tlačidlo OK na potvrdenie spustenia varenia.
Spustili ste varenie pred dokončení fázy predhrievania.
Ak to chcete napraviť: vypnite zariadenie, vyberte potraviny, znovu zapnite zariadenie a potom sa vráťte k výberu programu a počkajte na dokončenie predhrievania, kým začnete znova variť.
Ak budete postupovať podľa vyššie uvedenej rady a problém bude napriek tomu pretrvávať, zariadenie bude zrejme potrebné opraviť.
• Grilovacie platničky nie sú správne umiestnené na držiakoch platní, a senzory tak nedokážu správne rozpoznať potraviny.
Na vyriešenie tohto problému vypnite zariadenie a nechajte ho vychladnúť. Potom správne založte varnú platničku.
• Začali ste variť potraviny medzi platničkami bez predhriatia.
Na vyriešenie tohto problému: vypnite zariadenie, vyberte potraviny, zatvorte zariadenie. Znova zapnite zariadenie, vyberte príslušný program, potvrďte ho a počkajte na dokončenie predhrievania.
• Ak budete postupovať podľa vyššie uvedenej rady a problém bude napriek tomu pretrvávať, zariadenie bude zrejme potrebné opraviť.
Kde môžem svoj spotrebič na konci jeho životnosti zlikvidovať?
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.
Indikátor teploty označuje 4 úrovne teploty:
zelený: 110 °C
žltý: 190 °C
oranžový: 225 °C
červený: 270 °C