Tefal EasyGrip

EasyGrip Mimoriadne praktický a nelepivý produkt
 • Praktický a kompletný sortiment produktov na pečenie, ktoré sa ľahko používajú vďaka širokým okrajom.

Tefal Easy Grip, bohatý sortiment so širokými okrajmi, trvácny a mimoriadne odolný!

Easy Grip ponúka množstvo plechov na pečenie a použitie v rúre, ktoré sa dodávajú so širokými okrajmi, takže sú praktické a ľahko sa používajú. Taktiež sú trvácne a mimoriadne odolné.

Od koláčov po pizzu – jedným slovom zábavné, trvácne a pohodlné pečenie!
 • Vďaka širokým okrajom sú tieto produkty praktické a ľahko sa používajú.
 • Tento sortiment vyrobený z pevnej karbónovej ocele je dostatočne odolný a vydrží vám veľmi dlhý čas!
 • Textúrovaný nelepivý povrch zjednodušuje vyberanie koláčov.
 • Pečať kvality spoločnosti Tefal za výhodnú cenu!

Sortiment Tefal Easy Grip okrem iného zahŕňa:

 • Žliabkovanú formu na tortu (27 cm)
 • Okrúhlu formu na koláč (23 cm)
 • Bochníkovú plechovú formu (12 x 25 cm)
 • Formu na muffiny (30 cm)
 • Plechovú formu na pizzu (34 cm)
 • Oválnu formu na koláč (36 x 23 cm)
Základné fakty
 • Karbónová oceľ, odolný a trvácny materiál

 • Široké okraje: Na jednoduchú manipuláciu a narábanie s produktom

 • Textúrovaný povrch na jednoduché a dokonalé vyberanie koláčov

 • PFOA_free.jpg

  Safe non-stick coating

  Suitable for the whole family

Funkcie
Material CARBON STEEL  
Vnútorný povlak/povrchová úprava NON-STICK EXCEPT SAUCEPANS , STEWPOTS & STOCKPOTS  
Vonkajší povlak/povrchová úprava LACQUER  

Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Vnútro riadu značky pokrýva vysoko odolný nepriľnavý povrch. Pred prvým použitím opláchnite riad horúcou vodou, osušte ho a nalejte do neho pol polievkovej lyžice stolového oleja. Čistou handričkou olej opatrne rozotrite po povrchu.
Vždy používajte drevené alebo plastové náčinie. Nikdy nepoužívajte kovové náčinie.
Nie. Všetky plechy na pečenie značky sú vyrobené z hliníka. Keďže hliník je kov, nesmie sa používať v mikrovlnnej rúre (mohlo by dôjsť k jej poškodeniu). K dispozícii sú aj formy na pečenie Proflex, ktoré nie sú vyrobené z hliníka... ale ani ich použitie v mikrovlnnej rúre sa neodporúča.
Nie. Vnútorný povlak by sa poškodil a riad by stratil svoje nelepivé vlastnosti. Bolo vyvinuté špeciálne náčinie, ktoré sa môže používať na krájanie potravín priamo v riade s nepriľnavým povrchom.
Ak sa riad Proflex poškodí ostrým alebo tupým predmetom, roztrhne sa.
Nie. Je určený na to, aby sa používal v rúre a nie na varnej doske. Ak by sa riad použil na varnej doske, zdeformoval by sa.
Naolejovanie znamená, že sa riad pokryje tenkou vrstvou oleja. Pred prvým použitím riad opláchnite vodou a osušte. Zahrejte ho na veľmi miernom ohni po dobu 30 sekúnd, zložte z varnej dosky a pridajte čajovú lyžičku rastlinného oleja. Olej rozotrite po celom povrchu papierovým obrúskom. Tento postup by sa mal pravidelne opakovať v prípade, že používate umývačku riadu.
V prípade teplovzdušnej rúry nepoužívajte materiál zo skla alebo hliny. Použite nižšiu teplotu pečenia ako sa odporúča a zvýšte čas pečenia.
Áno, ale úplne postačí, ak na jeho čistenie použijete hubku a malé množstvo mydlovej vody.
Keď čistíte vnútorný nelepivý povrch formy na pečenie, nikdy nepoužívajte drôtenku na riad, drsnú hubku ani prášok. Stačí použiť hubku, horúcu vodu a malé množstvo tekutého prípravku na umývanie riadu. Ak umývate formu v umývačke riadu, znovu ju pred použitím natrite olejom (pozri časť Pred prvým použitím riadu).
• Skontrolujte odporúčaný čas pečenia,
• Uprednostnite používanie tmavých kovových pekáčov na koláče s nastaviteľnou výškou. Vyhnite sa používaniu pekáčov vyrobených z hliny, terakoty, porcelánu alebo skla.
• Pekáč umiestnite do správnej výšky: do stredu v prípade teplovzdušnej rúry a na spodok v prípade konvekčnej rúry.
• Nepoužívajte hliníkový plech na pečenie.
Nelepivý povlak dokáže odolať všetkým známym chemickým produktom a jeho zloženie ja také, že sa za bežných podmienok používania nenaruší jeho celistvosť, ani sa neodlúpne. V prípade, že sa riad nepoužíva správne a častice povlaku sa náhodne požijú, nepredstavuje to žiadne nebezpečenstvo. Tieto častice nie sú toxické a sú takmer úplne chemicky neaktívne. Prejdú telom bez toho, aby sa absorbovali.
Z každého riadu, ktorý sa zohreje na príliš vysokú teplotu, sa uvoľňuje dym. Avšak dym z riadu s nepriľnavým povrchom nepredstavuje žiadne riziko pre ľudí ani zvieratá s výnimkou vtákov. Tie majú mimoriadne chúlostivý dýchací systém, a preto sú spravidla citlivé na dym. Stačí teda dodržiavať správne postupy a zásady varenia a nikdy neprehrievať kuchynský riad.
Rozmery uvedené na obale sú zvyčajne vnútorné, ale pre každý prípad je k dispozícii malá schéma, ktorá znázorňuje, čomu rozmery zodpovedajú: v prípade, že potrebujete k rozmerom vysvetlenie, mali by ste si pozrieť túto schému.
Všetky nepriľnavé povrchy obsahujú PTFE, čo je skratka pre polytetrafluóretylén, plastový polymér. Ide o klzkú látku zloženú z molekúl tetrafluóretylénu, ktorý obsahuje len uhlík a fluór. Nepriľnavý povrch nenapádajú bázy kyselín ani alkalické bázy a zostáva pri varení stabilný. Francúzske, európske a americké zdravotné úrady schválili používanie nepriľnavých povrchov s obsahom PTFE pre kuchynský riad. V podstate ide o látku, ktorá nevyvoláva žiadnu chemickú reakciu, keď sa dostane do styku s potravinami, vodou alebo čistiacimi prostriedkami. V prípade absorpcie je pre telo úplne neškodná. Prejde telom bez toho, aby sa absorbovala, rovnako ako akékoľvek iné vlákno. Nepriľnavý povrch je v skutočnosti zo zdravotného hľadiska taký bezpečný, že sa často používa v zdravotníctve na potiahnutie kardiostimulátorov a malých rúrok, ktoré nahrádzajú tepny.
NIE. Druh riadu s nepriľnavým povrchom TEFAL/T-fal neobsahuje PFOA. Prípadný obsah PFOA pravidelne kontrolujú nezávislé laboratóriá, ktoré overujú neprítomnosť PFOA v hotových výrobkoch. Od roku 2003 vykonávajú pravidelné skúšky nezávislé laboratóriá v mnohých krajinách (INERIS vo Francúzsku, ASAHI GLASS FLUOROPOLYMERS v Spojenom kráľovstve, FABES Labs v Nemecku, MB Labs v Kanade a SGS v Číne). Týmito skúškami sa systematicky preukázala neprítomnosť PFOA vo výrobkoch s nepriľnavým povrchom Tefal/T-fal.
Pri bežnom používaní v domácnosti je ošúchanie nepriľnavého povrchu veľmi zriedkavé. Správnym používaním a starostlivosťou sa časom dosiahne lepšia účinnosť vlastností. Vo väčšine prípadov opotrebenia alebo ošúchania nepriľnavého povrchu očividne došlo k prehriatiu, poškriabaniu a/alebo čisteniu abrazívnymi prostriedkami. Nadmerné prehrievanie môže spôsobiť, že povrch panvice vyschne a začne sa odlupovať. Na tento druh poškodenia sa záruka nevzťahuje. V prípade, že občas varíte pri vysokých teplotách alebo ste panvicu nadmerne zahriali, odporúča sa, aby ste riad častejšie ošetrovali.
V súčasnosti existuje mnoho nejasných informácií, pokiaľ ide o nepriľnavé povrchy, ktoré niekedy súvisia s PFOA. Nepriľnavé povrchy Tefal/T-fal sa však vyrábajú z PTFE, čo je skratka vedeckého názvu polytetrafluóretylénu, a neškodnosť tohto materiálu uznávajú zdravotné úrady v Európe aj Spojených štátoch. PFOA a PTFE sú dve úplne odlišné látky. Stručne povedané, riad s nepriľnavým povrchom Tefal/T-fal sa vyrába z PTFE a neobsahuje PFOA. Spoločnosť Tefal/T-fal sa navyše už pred viac ako 20 rokmi zaviazala nepoužívať olovo ani kadmium v celom sortimente svojho riadu, aby tak mohla poskytnúť záruku neškodnosti všetkých svojich výrobkov. Tento záväzok sa uvádza v ekologickej informácii, ktorú zaviedla skupina SEB.
PFOA je štandardná skratka anglického názvu kyseliny perfluóroktanovej. PFOA sa používa v procese výroby mnohých produktov, ako sú nepriľnavé povrchy, kompatibilné obaly do mikrovlnnej rúry, niektoré druhy textilu, koberce odolné proti škvrnám, škatule na pizzu, ktoré neabsorbujú tuk… Záväzok spoločnosti Tefal/T-fal má zaručiť neprítomnosť PFOA, olova a kadmia v jej hotových výrobkoch a neškodnosť jej výrobkov s nepriľnavým povrchom Tefal/T-fal pre životné prostredie a spotrebiteľov.
V nepriľnavých povrchoch a smalte kuchynského riadu značky Tefal/T-fal sa nenachádza kadmium ani olovo. Zistili sme, že tieto škodlivé látky môžu z výrobku pri umývaní v umývačke riadu unikať a potom sa opäť usadiť na ostatnom riade v umývačke. V dôsledku toho dochádza pri používaní tohto riadu na servírovanie jedla a varenie k požitiu kadmia alebo olova, ktoré potom zostávajú v ľudskom tele. Z toho dôvodu sa celý náš kuchynský riad už viac ako 20 rokov navrhuje a vyrába bez olova či kadmia. Túto ekologickú informáciu nájdete na obaloch všetkých našich výrobkov s nepriľnavým povrchom Tefal/T-fal.
Nepriľnavý povrch Tefal/T-fal je technický povrch vyrobený z polyméru, ktorý sa nazýva polytetrafluóretylén = PTFE. Je to práve PTFE, vďaka ktorému má kuchynský riad nepriľnavé vlastnosti. Zdravotné úrady v Európe a Spojených štátoch preukázali, že PTFE je inertná látka, ktorá nevstupuje do chemickej reakcie s potravinami, vodou ani čistiacimi prostriedkami. V prípade požitia je úplne neškodný. Tieto zdravotné úrady potvrdili neškodnosť nepriľnavých povrchov obsahujúcich PTFE v kuchynskom riade. Látka PTFE je v skutočnosti taká bezpečná, že sa často používa v medicíne na kardiostimulátory a malé súčasti, ktoré nahrádzajú tepny. Používa sa pri chirurgických zákrokoch u pacientov so závažným ochorením obličiek. Dokonca aj niektoré kĺbové náhrady sú čiastočne potiahnuté látkou PTFE.
Skupina SEB zaviedla na svojich výrobkoch značky Tefal/T-fal s nepriľnavým povrchom ako súčasť záväzku dodržiavania kvality uvádzanie ekologickej informácie „Zdravie a životné prostredie“. Tento záväzok zaručuje neprítomnosť PFOA, olova a kadmia v povrchoch Tefal/T-fal a neškodnosť našich výrobkov značky Tefal s nepriľnavým povrchom pre životné prostredie a spotrebiteľa. Táto ekologická informácia je založená na pravidelných analýzach, ktoré vykonávajú nezávislé laboratóriá v mnohých krajinách (INERIS vo Francúzsku, ASAHI GLASS FLUOROPOLYMERS v Spojenom kráľovstve, FABES Labs v Nemecku, MB Labs v Kanade a SGS v Číne) (odkaz na stránky laboratórií). Tento záväzok sa uvádza na webových stránkach značky Tefal/T-fal, rovnako ako na obaloch kuchynského riadu značky Tefal s nepriľnavým povrchom.
Kde môžem svoj spotrebič na konci jeho životnosti zlikvidovať?
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.