Tefal Easygrip Ceram

Easygrip Ceram Nový odolný keramický povrch v záujme zaistenia vysokej odolnosti a jednoduchej manipulácie
  • Mimoriadne odolný keramický povrch.

Nový odolný keramický povrch Easy Grip Ceram pre trvácny a praktický sortiment!

Vďaka širokým okrajom sú tieto produkty praktické a ľahko sa používajú.
Vďaka keramickému povrchu sú tieto produkty dostatočne odolné a vydržia vám veľmi dlhý čas!

Produktový sortiment Easy Grip Ceram okrem iného zahŕňa:
  • Formu na torty (27 cm)
  • Okrúhlu formu na koláče (23 cm)
  • Bochníkovú formu (12 x 25 cm)
  • Štvorcovú formu na koláče.
  • Oválnu formu na koláče.
Základné fakty
  • Keramický povrch: Odolný a trvácny materiál

  • Široké okraje: Na jednoduchú manipuláciu a narábanie s produktom

  • Keramický povrch: ľahko umývateľný materiál

  • Keramický povrch na dokonalé vyberanie

Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Vždy používajte drevené alebo plastové náčinie. Nikdy nepoužívajte kovové náčinie.
Nie. Všetky plechy na pečenie značky sú vyrobené z hliníka. Keďže hliník je kov, nesmie sa používať v mikrovlnnej rúre (mohlo by dôjsť k jej poškodeniu). K dispozícii sú aj formy na pečenie Proflex, ktoré nie sú vyrobené z hliníka... ale ani ich použitie v mikrovlnnej rúre sa neodporúča.
Nie. Vnútorný povlak by sa poškodil a riad by stratil svoje nelepivé vlastnosti. Bolo vyvinuté špeciálne náčinie, ktoré sa môže používať na krájanie potravín priamo v riade s nepriľnavým povrchom.
Ak sa riad Proflex poškodí ostrým alebo tupým predmetom, roztrhne sa.
Nie. Je určený na to, aby sa používal v rúre a nie na varnej doske. Ak by sa riad použil na varnej doske, zdeformoval by sa.
Naolejovanie znamená, že sa riad pokryje tenkou vrstvou oleja. Pred prvým použitím riad opláchnite vodou a osušte. Zahrejte ho na veľmi miernom ohni po dobu 30 sekúnd, zložte z varnej dosky a pridajte čajovú lyžičku rastlinného oleja. Olej rozotrite po celom povrchu papierovým obrúskom. Tento postup by sa mal pravidelne opakovať v prípade, že používate umývačku riadu.
V prípade teplovzdušnej rúry nepoužívajte materiál zo skla alebo hliny. Použite nižšiu teplotu pečenia ako sa odporúča a zvýšte čas pečenia.
Vnútro riadu značky pokrýva vysoko odolný nepriľnavý povrch. Pred prvým použitím opláchnite riad horúcou vodou, osušte ho a nalejte do neho pol polievkovej lyžice stolového oleja. Čistou handričkou olej opatrne rozotrite po povrchu.
Áno, ale úplne postačí, ak na jeho čistenie použijete hubku a malé množstvo mydlovej vody.
Keď čistíte vnútorný nelepivý povrch formy na pečenie, nikdy nepoužívajte drôtenku na riad, drsnú hubku ani prášok. Stačí použiť hubku, horúcu vodu a malé množstvo tekutého prípravku na umývanie riadu. Ak umývate formu v umývačke riadu, znovu ju pred použitím natrite olejom (pozri časť Pred prvým použitím riadu).
• Skontrolujte odporúčaný čas pečenia,
• Uprednostnite používanie tmavých kovových pekáčov na koláče s nastaviteľnou výškou. Vyhnite sa používaniu pekáčov vyrobených z hliny, terakoty, porcelánu alebo skla.
• Pekáč umiestnite do správnej výšky: do stredu v prípade teplovzdušnej rúry a na spodok v prípade konvekčnej rúry.
• Nepoužívajte hliníkový plech na pečenie.
Rozmery uvedené na obale sú zvyčajne vnútorné, ale pre každý prípad je k dispozícii malá schéma, ktorá znázorňuje, čomu rozmery zodpovedajú: v prípade, že potrebujete k rozmerom vysvetlenie, mali by ste si pozrieť túto schému.
Všetky nepriľnavé povrchy obsahujú PTFE, čo je skratka pre polytetrafluóretylén, plastový polymér. Ide o klzkú látku zloženú z molekúl tetrafluóretylénu, ktorý obsahuje len uhlík a fluór. Nepriľnavý povrch nenapádajú bázy kyselín ani alkalické bázy a zostáva pri varení stabilný. Francúzske, európske a americké zdravotné úrady schválili používanie nepriľnavých povrchov s obsahom PTFE pre kuchynský riad. V podstate ide o látku, ktorá nevyvoláva žiadnu chemickú reakciu, keď sa dostane do styku s potravinami, vodou alebo čistiacimi prostriedkami. V prípade absorpcie je pre telo úplne neškodná. Prejde telom bez toho, aby sa absorbovala, rovnako ako akékoľvek iné vlákno. Nepriľnavý povrch je v skutočnosti zo zdravotného hľadiska taký bezpečný, že sa často používa v zdravotníctve na potiahnutie kardiostimulátorov a malých rúrok, ktoré nahrádzajú tepny.
NIE. Druh riadu s nepriľnavým povrchom TEFAL/T-fal neobsahuje PFOA. Prípadný obsah PFOA pravidelne kontrolujú nezávislé laboratóriá, ktoré overujú neprítomnosť PFOA v hotových výrobkoch. Od roku 2003 vykonávajú pravidelné skúšky nezávislé laboratóriá v mnohých krajinách (INERIS vo Francúzsku, ASAHI GLASS FLUOROPOLYMERS v Spojenom kráľovstve, FABES Labs v Nemecku, MB Labs v Kanade a SGS v Číne). Týmito skúškami sa systematicky preukázala neprítomnosť PFOA vo výrobkoch s nepriľnavým povrchom Tefal/T-fal.
Pri bežnom používaní v domácnosti je ošúchanie nepriľnavého povrchu veľmi zriedkavé. Správnym používaním a starostlivosťou sa časom dosiahne lepšia účinnosť vlastností. Vo väčšine prípadov opotrebenia alebo ošúchania nepriľnavého povrchu očividne došlo k prehriatiu, poškriabaniu a/alebo čisteniu abrazívnymi prostriedkami. Nadmerné prehrievanie môže spôsobiť, že povrch panvice vyschne a začne sa odlupovať. Na tento druh poškodenia sa záruka nevzťahuje. V prípade, že občas varíte pri vysokých teplotách alebo ste panvicu nadmerne zahriali, odporúča sa, aby ste riad častejšie ošetrovali.
V súčasnosti existuje mnoho nejasných informácií, pokiaľ ide o nepriľnavé povrchy, ktoré niekedy súvisia s PFOA. Nepriľnavé povrchy Tefal/T-fal sa však vyrábajú z PTFE, čo je skratka vedeckého názvu polytetrafluóretylénu, a neškodnosť tohto materiálu uznávajú zdravotné úrady v Európe aj Spojených štátoch. PFOA a PTFE sú dve úplne odlišné látky. Stručne povedané, riad s nepriľnavým povrchom Tefal/T-fal sa vyrába z PTFE a neobsahuje PFOA. Spoločnosť Tefal/T-fal sa navyše už pred viac ako 20 rokmi zaviazala nepoužívať olovo ani kadmium v celom sortimente svojho riadu, aby tak mohla poskytnúť záruku neškodnosti všetkých svojich výrobkov. Tento záväzok sa uvádza v ekologickej informácii, ktorú zaviedla skupina SEB.
PFOA je štandardná skratka anglického názvu kyseliny perfluóroktanovej. PFOA sa používa v procese výroby mnohých produktov, ako sú nepriľnavé povrchy, kompatibilné obaly do mikrovlnnej rúry, niektoré druhy textilu, koberce odolné proti škvrnám, škatule na pizzu, ktoré neabsorbujú tuk… Záväzok spoločnosti Tefal/T-fal má zaručiť neprítomnosť PFOA, olova a kadmia v jej hotových výrobkoch a neškodnosť jej výrobkov s nepriľnavým povrchom Tefal/T-fal pre životné prostredie a spotrebiteľov.
V nepriľnavých povrchoch a smalte kuchynského riadu značky Tefal/T-fal sa nenachádza kadmium ani olovo. Zistili sme, že tieto škodlivé látky môžu z výrobku pri umývaní v umývačke riadu unikať a potom sa opäť usadiť na ostatnom riade v umývačke. V dôsledku toho dochádza pri používaní tohto riadu na servírovanie jedla a varenie k požitiu kadmia alebo olova, ktoré potom zostávajú v ľudskom tele. Z toho dôvodu sa celý náš kuchynský riad už viac ako 20 rokov navrhuje a vyrába bez olova či kadmia. Túto ekologickú informáciu nájdete na obaloch všetkých našich výrobkov s nepriľnavým povrchom Tefal/T-fal.
Nepriľnavý povrch Tefal/T-fal je technický povrch vyrobený z polyméru, ktorý sa nazýva polytetrafluóretylén = PTFE. Je to práve PTFE, vďaka ktorému má kuchynský riad nepriľnavé vlastnosti. Zdravotné úrady v Európe a Spojených štátoch preukázali, že PTFE je inertná látka, ktorá nevstupuje do chemickej reakcie s potravinami, vodou ani čistiacimi prostriedkami. V prípade požitia je úplne neškodný. Tieto zdravotné úrady potvrdili neškodnosť nepriľnavých povrchov obsahujúcich PTFE v kuchynskom riade. Látka PTFE je v skutočnosti taká bezpečná, že sa často používa v medicíne na kardiostimulátory a malé súčasti, ktoré nahrádzajú tepny. Používa sa pri chirurgických zákrokoch u pacientov so závažným ochorením obličiek. Dokonca aj niektoré kĺbové náhrady sú čiastočne potiahnuté látkou PTFE.
Skupina SEB zaviedla na svojich výrobkoch značky Tefal/T-fal s nepriľnavým povrchom ako súčasť záväzku dodržiavania kvality uvádzanie ekologickej informácie „Zdravie a životné prostredie“. Tento záväzok zaručuje neprítomnosť PFOA, olova a kadmia v povrchoch Tefal/T-fal a neškodnosť našich výrobkov značky Tefal s nepriľnavým povrchom pre životné prostredie a spotrebiteľa. Táto ekologická informácia je založená na pravidelných analýzach, ktoré vykonávajú nezávislé laboratóriá v mnohých krajinách (INERIS vo Francúzsku, ASAHI GLASS FLUOROPOLYMERS v Spojenom kráľovstve, FABES Labs v Nemecku, MB Labs v Kanade a SGS v Číne) (odkaz na stránky laboratórií). Tento záväzok sa uvádza na webových stránkach značky Tefal/T-fal, rovnako ako na obaloch kuchynského riadu značky Tefal s nepriľnavým povrchom.
Kde môžem svoj spotrebič na konci jeho životnosti zlikvidovať?
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.
Nelepivý povlak dokáže odolať všetkým známym chemickým produktom a jeho zloženie ja také, že sa za bežných podmienok používania nenaruší jeho celistvosť, ani sa neodlúpne. V prípade, že sa riad nepoužíva správne a častice povlaku sa náhodne požijú, nepredstavuje to žiadne nebezpečenstvo. Tieto častice nie sú toxické a sú takmer úplne chemicky neaktívne. Prejdú telom bez toho, aby sa absorbovali.
Z každého riadu, ktorý sa zohreje na príliš vysokú teplotu, sa uvoľňuje dym. Avšak dym z riadu s nepriľnavým povrchom nepredstavuje žiadne riziko pre ľudí ani zvieratá s výnimkou vtákov. Tie majú mimoriadne chúlostivý dýchací systém, a preto sú spravidla citlivé na dym. Stačí teda dodržiavať správne postupy a zásady varenia a nikdy neprehrievať kuchynský riad.