TEFAL PRO EXPRESS CONTROL PLUS

PRO EXPRESS CONTROL PLUS Extrémne rýchle a efektívne žehlenie jedným dotykom

Generátor vysokotlakovej pary GV8932 v modrej farbe je určený náročným používateľom. Pro Express Plus je generátor vysokotlakovej pary vybavený technológiou s tromi programami „Jemné“, „Normálne“, „Džínsovina“: 3 nastavenia jediným dotykom pre optimálnu kombináciu teploty a pary pre všetky typy látok. Zároveň unikátny patentovaný zberač vodného kameňa umožňuje dlhodobo vysoký výkon pary

Vysoký výkon pre extrémne rýchle a výkonné žehlenie

Generátor vysokotlakovej pary Pro Express Plus spĺňa všetky potreby i pri najnáročnejšom žehlení. Pre rýchlosť a efektivitu prináša unikátnu technológiu s tromi programami pre optimálnu kombináciu teploty a pary jediným dotykom. Vysokotlaková para prenikne hlboko do vnútra tkaniny, aby vám ušetrila čas, a vyberateľnú nádržku na vodu je možné pohodlne dopĺňať kedykoľvek počas žehlenia. Celú výbavu ukončuje inteligentná funkcia zamykania pre bezpečné a ľahké prenášanie a dokonalá klzkosť žehliacej plochy AutoClean.
Základné fakty
 • Dokonalé výsledky pre všetky typy látok s rýchlym a účinným žehlením

  Vysokotlaková para prenikne do vnútra tkaniny, aby vám uľahčila žehlenie. Unikátna inteligentná technológia nastavenia: 3 programy kombinujúce ideálne množstvo pary a teplotu, prispôsobené všetkým typom látok.

 • Úspora času

  Vysokotlaková para prenikne hlboko do vnútra tkaniny, aby vám uľahčila žehlenie.

 • Veľmi výkonný

  Parný ráz pre zvýšený výstup pary na žehlenie silných látok a odstraňovanie nežiadúcich záhybov.

 • Hygienický

  Zabíja až 99,99% baktérií: vďaka kombinácii teploty a tlaku pary, váš vysokotlakový parný generátor zabije až 99,99% baktérií zo všetkých žehliteľných tkanín

 • Praktický

  Vyberateľnú nádržku na vodu je možné dopĺňať kedykoľvek počas žehlenia

   

 • Ľahké a bezpečné prenášanie

  Pre ľahké a bezpečné prenášanie žehličku prichytíte k základni pomocou lock systému.

 • Odvápňovanie

  Zberač vodného kameňa umožňuje ľahké odstraňovanie usadeného vodného kameňa z bojleru, čím zaisťuje dlhšiu životnosť vášho prístroja a dlhodobo vysoký parný výkon.

 • Žehliaca plocha AutoClean

  Dokonalá klzkosť a extrémne dlhá životnosť.

 • Dômyselné riešenie

  Parnú hadicu môžete ovinúť okolo základne výrobku.

Funkcie
Vysokotlakový bojler    
Zvislý prúd pary    
Technológia žehliacej plochy samočistiaca funkcia Autoclean  
Schopnosť žehliacej plochy kĺzať sa *****  
Trvácnosť žehliacej plochy/odolnosť voči poškriabaniu *****  
Precízna špička    
Koncentrovaný posilnený prúd pary na špičke žehliacej plochy    
Kontinuálny rozptyl pary Špička, bočná strana a srdce  
Komfortná rukoväť    
Stály sklon opierky    
Nádržka na vodu Odnímateľný  
Kontrolka prázdnej nádržky    
Kontinuálne dopĺňanie    
Anri drip systém - proti odkvapkávaniu Nie  
Automatické vypínanie    
Režim úspory energie    
Priestor na odloženie šnúry Napájací kábel a parná šnúra  
Uzamykací systém    
Funkcia na odstraňovanie vodného kameňa Vyplachovací systém  
Zberač vodného kameňa    
Upozornenie na vodný kameň    
Farby Biela a modrá  
Záruka 1 ROK  

Najčastejšie otázky
Aký typ žehliacej dosky môžem použiť?
• Voda z vodovodu:
Váš prístroj je navrhnutý tak, aby využíval mestskú vodu z vodovodného kohútika. Ak máte príliš tvrdú vodu, zmiešajte 50 % vody z kohútika s 50 % demineralizovanej vody z obchodu.
V niektorých prímorských oblastiach môže byť obsah soli vo vašej vode mierne zvýšený. V takomto prípade použite iba demineralizovanú vodu.
• Zmäkčovač vody:
Existuje niekoľko druhov zmäkčovačov vody a väčšina z nich sa v prístroji dá použiť. Niektoré zmäkčovače, najmä tie, ktoré používajú chemické látky, ako napr. soľ, môžu zanechať predovšetkým vo filtračných kanviciach biele alebo hnedé škvrny. Ak sa vyskytne tento problém, odporúčame vám použiť nefiltrovanú vodu z vodovodu alebo balenú vodu.
Upozornenie:
Nikdy nepoužívajte dažďovú vodu ani vodu, ktorá obsahuje prísady (ako napr. škrob, parfum), ani vodu z domácich spotrebičov (zo sušičky, chladničky, klimatizácie). Prísady by mohli ovplyvniť vlastnosti pary a pri vysokej teplote by mohli v parnej priehradke zanechať usadeniny, ktoré by mali za následok škvrny na vašej bielizni a predčasné opotrebovanie prístroja.
Táto funkcia vám umožní žehliť tkaninu na svojom mieste (napr. Povešané záclony, oblečenie na figurínach), alebo na ramienku. Vďaka tomu, že vyrábaná para je veľmi horúca, zmäkčuje vlákna a odstraňuje záhyby.
Ak chcete túto funkciu využiť, nastavte tlačidlo teploty do maximálnej polohy.
• Nechajte tkaninu na ramienku a jemne ju vytiahnite jednou rukou.
• Prerušovane tlačte tlačidlo ovládania pary presúvajte žehličku od zhora nadol.
Aby ste zabránili poškodeniu vlákien, presúvajte žehličku niekoľko centimetrov nad tkaninou.
Poznámka: Nikdy nepoužívajte vertikálne naparovanie na oblečenie, v okamihu, keď ho má niekto na sebe.
Môžem využiť naparovanie pri každom nastavení?
Poškodeniu žehliacej plochy sa dá zabrániť tak, že sa budete riadiť týmito pokynmi: - žehličku vždy umiestnite na podstavec alebo základňu (v závislosti od modelu), - neprechádzajte žehliacou plochou po drsných predmetoch (gombíky, časti zapnuté na zips atď.), - žehliacu plochu žehličky nikdy nečisťte abrazívnymi hubkami ani drôtenkami.
Ako sa dá zabrániť vzniku lesklých stôp na tkanine?
Ako mám udržiavať parný generátor?
Ako mám odstrániť vodný kameň z parného generátora?
• Žehliaca plocha Durillium:
Žehliacu plochu čisťte pravidelne vlhkou, nekovovou hubkou. Na jednoduchšie očistenie žehliacej plochy vašej žehličky, po ktorom nedôjde k jej zhrdzaveniu, použite vlhkú hubku, kým je žehliaca plocha ešte teplá.
Ak je čistenie nečistôt problematické, použite tyčinku, ktorá je špeciálne určená na čistenie žehliacich plôch Durillium.
• Žehliaca plocha z nehrdzavejúcej ocele:
Žehliacu plochu žehličky vyčisťte po jej vychladnutí vlhkou handričkou alebo neabrazívnou hubkou.
• Samočistiaca žehliaca plocha:
Odporúča sa, aby ste na teplú žehliacu plochu použili mäkkú vlhkú handričku, aby sa nepoškodil jej povrch.
Varovanie: Použitím čistiaceho prostriedku na žehličky sa poškodí samočistiaci povrch žehliacej plochy.
Nie. Pri spustení alebo používaní parného generátora sa môže ozvať zvuk čerpania alebo vibrovania spolu s cvaknutím. Je to úplne bežné a ide iba o vstrekovanie vody čerpadlom do bojlera alebo otvorenie parného ventilu.
Po vypláchnutí bojlera je potrebné, aby ste stlačili a asi 3 sekundy podržali tlačidlo obnovenia nastavenia, a kontrolka prestane blikať.
Zátka odvápňovacieho ventilu je pravdepodobne nesprávne utiahnutá alebo sa opotrebovalo tesnenie na vnútornej strane uzáveru.
Áno. Ak však zistíte, že je parný kábel poškodený, nechajte ho opraviť v autorizovanom servisnom stredisku.
Nastavte regulátor teploty do príslušnej polohy podľa daného typu tkaniny, ktorá sa má žehliť, a nastavte výstup pary (ak je regulátor teploty nastavený v polohe Synthetics (syntetická tkanina), regulátor pary musí byť nastavený na hodnotu MIN).
Niektoré kvapky vody stekajú pri žehlení na podlahu.
Ak bojler nepracuje, alebo sa rozsvieti červená kontrolka na ovládacom paneli, aj keď je ešte voda v nádržke, odporúčame vám, aby ste skontrolovali, či nie je nádržka na vodu prázdna. Môžete skontrolovať aj to, či je odnímateľná nádržka na vodu (v závislosti od modelu) pevne zatlačená na mieste a stlačte tlačidlo reštartu umiestnené na ovládacom paneli. Takisto môže byť volič ovládania výstupu pary nastavený na minimum (v závislosti od modelu), v takom prípade ho otočte nahor na zosilnenie pary
Ak vaša červená kontrolka vody bliká, v nádržke nie je žiadna voda alebo nádržka nie je úplne alebo pevne zatlačená.
Príčinou môže byť: – 1) použitie pary pred tým, ako je žehlička dostatočne horúca. V závislosti od modelu generátora znížte pri žehlení pri nízkej teplote výstup pary tak, že nastavíte volič výstupu pary na ovládacom paneli. Pred žehlením počkajte, kým kontrolka teploty žehličky nezhasne. 2) Voda sa mohla vyzrážať v rúrkach, pretože používate paru prvýkrát, alebo ste ju nejaký čas nepoužívali. V tom prípade podržte žehličku mimo žehliacej dosky a stlačte tlačidlo ovládania pary, až kým sa nezačne vytvárať para. 3) Nadmerným používaním funkcie turbo pary mohlo dôjsť k ochladeniu žehliacej plochy žehličky. V takom prípade prestaňte používať funkciu turbo pary a pred opätovným použitím tejto funkcie počkajte, kým sa kontrolka teploty žehličky zapne a znovu vypne. 4) Bojler môže byť preplnený. Neplňte ho až doplna.
Aktivoval sa bezpečnostný mechanizmus generátora. Musíte dať generátor skontrolovať technikovi autorizovaného servisu.
• Voda obsahuje chemické prostriedky na odstránenie vodného kameňa alebo prísady. V zásobníku na vodu nesmiete nikdy používať takéto prostriedky. V takomto prípade sa obráťte na autorizované servisné stredisko.
• Prací prostriedok sa dobre nevypláchol alebo žehlíte nové oblečenie ešte pred jeho vypratím. Uistite sa, že ste dôkladne vyžmýkali oblečenie, aby ste odstránili zvyšky pracieho prostriedku alebo chemikálií z nového oblečenia, ktoré môžu priľnúť k žehličke.
• Žehlička je príliš horúca. Pozrite si odporúčania o nastaveniach ovládania teploty v príručke k produktu.
• Používate škrob. Škrob nastriekajte len na opačnú stranu textílie, ktorú idete žehliť.
Niektoré druhy škrobu na bielizeň a syntetických vlákien môžu priľnúť na povrch žehličky. Vyčistite povrch žehličky.
V dôsledku zmeny teplôt môžu vnútorné diely vydávať kovové zvuky. Nepredstavuje to žiadnu poruchu.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
Nie. Tlak je na pomerne nízkej úrovni. Váš spotrebič má dva bezpečnostné systémy. – Ventil zabraňuje prebytočnému tlaku a v prípade poruchy spotrebiča umožňuje vypustenie nadbytočnej pary. – Tepelná poistka zabraňuje akémukoľvek prehriatiu.
Parný generátor je najvýkonnejšia žehlička, ktorá vyrába obrovské množstvo silnej pary v samostatnej jednotke bojlera a čerpá paru stále a nepretržite priamo cez žehliacu plochu do žehleného odevu alebo bielizne. Vďaka tomu sa čas žehlenia skracuje na polovicu a výsledky žehlenia sú fantastické. Parná stanica sa podobá bežnej žehličke, ale má väčšiu nádržku na vodu. Voda sa čerpá do žehličky a para sa generuje v žehličke a nie v samostatnej jednotke bojlera. Parný výkon je stály, ale nie taký silný ako pri parnom generátore.
  K tvorbe vodného kameňa nedochádza, pretože voda nie je v priamom styku s ohrievacím telesom, ktoré sa nachádza mimo nádrže. Nádrž by sa však mala po 10 použitiach prepláchnuť, aby sa zabránilo tvorbe nánosu vodného kameňa.
Nie. Oba káble sú zvlášť izolované, chránené a prísne sa kontrolujú. Ak však zistíte, že je kábel poškodený, nechajte ho opraviť v schválenom servisnom stredisku.
Funkcia «ECO» vám umožní znížiť spotrebu energie. To znamená, že sa používa menej elektriny, a preto sa tvorí o čosi menej pary.
Na čo slúžia funkcie „2-v-1“, „Smart Technology“ a „Easy Control“ (v závislosti od modelu)?
Kde môžem svoj spotrebič na konci jeho životnosti zlikvidovať?
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.