TEFAL Rýchlovarná kanvica Tefal Digital KO851830 Čierna 1,7 l

Rýchlovarná kanvica Tefal Digital KO851830 Čierna 1,7 l Rozsvieťte svoj svet jednoduchým stlačením tlačidla - a majte teplotu svojho čaju pod kontrolou
Zefektívnite svoju prácu v kuchyni s touto intuitívnou varnou kanvicou, ktorá je nielen krásna, ale aj veľmi praktická. S rýchlovarnou kanvicou Tefal si môžete vychutnať horúce nápoje pri ideálnej teplote, a to vďaka prehľadnému digitálnemu displeju, ktorý ukazuje aktuálnu teplotou a piatim možnostiam nastavenia teploty. Vďaka praktickým funkciám a jednoduchému, ale modernému dizajnu máte vynikajúce horúce nápoje na dosah ruky.

Referenčné číslo: KO851830 CZ

Rýchlovarná kanvica Tefal: Najmodernejšia kanvica s možnosťou výberu teploty pre váš nápoj

Vychutnajte si horúce nápoje, dokonale prispôsobené vašej preferencii, pri tej správnej teplote: vďaka rýchlovarnej a intuitívnej kanvici Tefal, ktorá je rafinovaná a moderná zároveň. Táto rýchlovarná kanvica je vybavená prehľadným minimalistickým digitálnym displejom, ktorý zobrazuje teplotu vody v reálnom čase. Kanvica ponúka možnosť vybrať si z piatich nastavení teploty od 40 do 100 °C - pre ohrev vody stačí stlačiť jediné tlačidlo. Jej konštrukcia s dvojitou stenou udržuje teplo vo vnútri a zároveň zaisťuje, že vonkajšia časť kanvice zostáva na dotyk chladná, a tak úplne bezpečná. Medzi ďalšie užitočné funkcie patrí funkcia udržiavania teploty vody počas 30 minút, vďaka ktorej na vás vaše nápoje počkajú teplé, automatické otváranie veka pre ľahké plnenie, základňa otočná o 360° a automatické vypnutie pre bezstarostné používanie. Vďaka veľkej kapacite 1,7 L môžete navyše pripraviť až 7 šálok teplých nápojov naraz. Čistenie uľahčuje odnímateľný filter na vodný kameň. Tefal predstavuje modernú a efektívnu rýchlovarnú kanvicu.

Zefektívnite svoju prácu v kuchyni s touto intuitívnou varnou kanvicou, ktorá je nielen krásna, ale aj veľmi praktická. S rýchlovarnou kanvicou Tefal si môžete vychutnať horúce nápoje pri ideálnej teplote, a to vďaka prehľadnému digitálnemu displeju, ktorý ukazuje aktuálnu teplotou a piatim možnostiam nastavenia teploty. Vďaka praktickým funkciám a jednoduchému, ale modernému dizajnu máte vynikajúce horúce nápoje na dosah ruky.

Základné fakty
 • Prehľadný digitálny displej

  Efektívny dizajn obsahuje minimalistický a ľahko čitateľný digitálny displej, ktorý zobrazuje teplotu vody v reálnom čase. Plynulá integrácia displeja do tela kanvice pre modernú a sofistikovanú estetiku.

 • 5 možností pre výber teploty

  Vychutnajte si svoje obľúbené horúce nápoje, presne podľa svojho gusta: vďaka intuitívnemu elektronickému výberu teploty s piatimi možnosťami nastavenia, ktoré sa dokonale prispôsobia vašim preferenciám: 40 °C / 70 °C / 80 °C / 90 °C/ 100 °C.

 • Povrch bezpečný na dotyk ochráni vaše ruky

  Tepelná izolácia zaručuje, že vonkajšia časť kanvice ostáva bezpečná na dotyk i keď je voda vo vnútri kanvice horúca, pre pohodlné používanie a väčšiu bezpečnosť.

 • Ohrev jedným dotykom

  Ohrievajte vodu rýchlym stlačením jediného tlačidla pri nastavenie teploty 100 °C. Ideálne pre použitie pri varení.

 • Funkcia zachovania tepoty vody počas 30 min.

  Funkcia zachovania teploty počas 30 minút udržuje vodu pri vami zvolenej teplote po dlhšiu dobu - horúce nápoje si tak budete môcť vychutnať, kedy len budete chcieť.

 • Praktická vnútorná časť z antikorovej ocele pre jednoduché čistenie

  Vďaka praktickej vnútornej nádobe z antikorovej ocele už nebudete musieť riešiť ťažko dostupné rohy a štrbiny a budete si môcť užiť jednoduché čistenie.

 • Otočná základňa o 360° pre úplne jednoduché použitie

  Základňa otočná o 360°: bezdrôtová kanvica zostáva pevne na svojom mieste a možno ju ľahko zdvihnúť a znovu položiť z akéhokoľvek uhla

 • Automatické otváranie veka

  Automatické otváranie veka poskytuje široký otvor pre jednoduché plnenie a pohodlné čistenie, to všetko jednoduchým stlačením tlačidla.

 • Konštrukcia s dvojitou stenou udržuje teplo vo vnútri

  Konštrukcia s dvojitou stenou udržuje teplo vo vnútri a zaisťuje, že vonkajšia časť kanvice ostáva bezpečná na dotyk, dokonca aj keď voda vo vnútri vrie.

 • Kapacita 1,7 L pre prípravu až 7 šálok teplého nápoja

  Vďaka veľkej kapacite 1,7 L môžete pripraviť až 7 šálok teplých nápojov naraz.

 • default

  Automatické vypnutie: môžete byť úplne v pokoji

  Vďaka funkcii automatického vypnutia sa kanvica po 30 minútach udržiavania teploty sama vypne: pre úplne bezstarostné používanie.

 • Vyberateľný filter proti vodnému kameňu a pre jednoduché čistenie

  Filter proti vodnému kameňu udržuje vašu kanvicu aj vodu bez vodného kameňa pre lepšiu chuť čaju a kávy. Jeho odnímateľná konštrukcia navyše zaisťuje ľahké čistenie.

Funkcie
HLAVNÉ FUNKCIE
Kapacita 1.7  L
OSTATNÉ FUNKCIE
Príkon 1800  W
Príslušenstvo PERMANENTNÝ FILTER  
Vrchnák Automatické otváranie veka  
Farba ČIERNA  
Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Skontrolujte, či sa veko rýchlovarnej kanvice zatvára správne. Ak nie, odneste rýchlovarnú kanvicu do autorizovaného servisu.
• Nepoužívajte kanvicu, keď máte mokré ruky alebo bosé nohy.
• Nenechávajte napájací kábel visieť cez okraj stola alebo pracovnej plochy, aby sa zabránilo riziku, že kanvica spadne.
• Vždy buďte opatrní, keď je spotrebič v prevádzke, s osobitným dôrazom na paru vychádzajúcu z výpustu, ktorá je veľmi horúca.
• Zároveň si vždy pamätajte, že telo kanvice z nehrdzavejúcej ocele sa počas prevádzky intenzívne zahreje. Nechytajte kanvicu inak než za rukoväť.
• Je potrebné dohliadať na deti, aby sa zabezpečilo, že sa s týmto spotrebičom nebudú hrať.
• Ak je napájací kábel poškodený, musí ho vymeniť výrobca, popredajný servis výrobcu alebo podobne kvalifikovaná osoba, aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu.
V zariadení môžete variť len vodu. Ak budete variť inú tekutinu, spôsobí to únik tekutiny alebo poškodenie zariadenia.
Môžete variť aj minerálnu vodu. Ak je vo vode veľké množstvo minerálov, na nehrdzavejúcej oceli môžu vzniknúť škvrny (v závislosti od modelu). Odporúčame pravidelné čistenie kanvice.
Môže sa zdať, že v kanvici je ešte miesto na viac vody, avšak ak ju nalejete nad stanovenú rysku maximálneho množstva, môže dôjsť počas varenia k únikom. Nepreplňujte kanvicu.
Záleží to od veľkosti kanvice. Kanvicu nikdy nepoužívajte, ak je voda pod úrovňou rysky minimálneho množstva viditeľnej na priezore.
Na zníženie tvorby povlaku a predchádzanie únikom vody odporúčame po použití kanvicu vyprázdniť.
Áno: nikdy nedrhnite ohrievacie teleso handričkou ani drsným materiálom. Odstraňovaním vodného kameňa dochádza k dostatočnému čisteniu.
Filter tvorí mriežka, ktorá zachytáva čiastočky vodného kameňa. Je dôležité, aby sa pravidelne čistil kefkou alebo namočením do nádoby s roztokom na odstraňovanie vodného kameňa (Zriedený ocot alebo kyselina citrónová).
Stačí utrieť vonkajšiu stranu čistou handričkou (v prípade potreby s kvapkou octu) a vnútro zbaviť vodného kameňa. Nikdy nepoužívajte abrazívne prostriedky, čistiace prášky, saponáty ani iné prostriedky na umývanie, pretože farba plastu by mohla vyblednúť. Dbajte na to, aby ste kanvicu, sieťový kábel, zástrčku ani napájaciu základňu nikdy neponorili do vody!
V niektorých oblastiach, kde má voda vysoký obsah železa, môžu mať usadeniny prírodného vápnika vo vašej rýchlovarnej kanvici hnedé alebo čierne sfarbenie.
Pri použití:
Riaďte sa pokynmi v návode na použitie: neprekračujte výšku hladiny plnenia a kanvicu plňte len vodou.
Po použití:
Vždy vylejte prebytočnú vodu z rýchlovarnej kanvice.
Údržba:
Vodný kameň odstraňujte pravidelne, a to aspoň raz za mesiac a častejšie, ak žijete v oblasti s tvrdou vodou.
Pred prvým použitím vypláchnite vnútro kanvice a nechajte v nej jeden- alebo dvakrát zovrieť vodu.
Ak je odpor alebo ohrievací prvok zavápnený, vyrobené teplo sa len čiastočne prenáša do vody. Na druhej strane, vápnik podporuje vznik hrdze.
Vo všeobecnosti je to spôsobené usadzovaním vodného kameňa vnútri kanvice: pozorne si prečítajte písomné informácie v návode o spôsobe odstraňovania vodného kameňa z kanvice (v závislosti od modelu).
Prípadne sa mohlo stať, že kanvica bola neúmyselne zapnutá bez vody alebo s nedostatočným množstvom vody (teleso musí byť vždy ponorené vo vode), čo spôsobilo, že sa aktivoval bezpečnostný spínač. Pri obnove prevádzky kanvice postupujte takto:
Počkajte 5 minút, kým kanvica vychladne, a potom ju opäť naplňte vodou.
Stlačte vypínač a po asi 15 minútach sa kanvica sama automaticky znovu nastaví a začne sa ohrev vody.
Neklaďte kanvicu do blízkosti okna, pretože plastové diely môžu pôsobením slnečného svetla vyblednúť.
360-stupňová základňa sa musí voľne otáčať.
Môže to byť spôsobené konštrukciou vysoko účinného telesa, ktoré zohrieva vodu.
Možno ste kanvicu preplnili, v dôsledku čoho voda pri vare steká po vonkajšej strane kanvice, alebo sa dostala do vnútorného parného otvoru, čo znamená, že sa voda objaví na základni kanvice na pracovnej ploche.  Kanvicu vždy plňte iba po značku maximum. Takisto mohla na pracovnú plochu kvapnúť kondenzácia na veku kanvice.
Ide o typ s navíjaním kábla. Vytiahnite časť obmotanú okolo podstavca manuálne.
V dôsledku veľkej spotreby energie môže dochádzať k produkcii tepla. Používajte elektrickú zástrčku určenú len pre kanvicu. Ak vzniká také množstvo tepla, ktoré môže spôsobiť popáleniny alebo je plast zdeformovaný, prestaňte zariadenie používať a dajte ho opraviť a skontrolovať.
V dôsledku zmeny teploty môžu vnútorné diely vydávať zvuky. Nepredstavuje to žiadnu poruchu.
Rýchlovarné kanvice sú navrhnuté tak, aby sa vypli, keď zaznamenajú paru. Táto para môže skondenzovať a z konca rukoväti môže kvapkať voda. Nejde o poruchu. Nespôsobí to ani žiadne poškodenie kanvice.
Ihneď po uvarení bude snímač, ktorý slúži na automatické vypnutie napájania, horúci a spínač nemusí fungovať. Počkajte, kým snímač vychladne, a skúste to znova.
Ak ste dodržali pokyny na spustenie spotrebiča uvedené v návode, pripojením iného spotrebiča do zásuvky sa presvedčte, či zásuvka funguje. Ak spotrebič stále nefunguje, nepokúšajte sa ho sami rozoberať alebo opravovať a odneste ho do schváleného servisného strediska.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
K tomu zvyčajne dochádza vtedy, keď je rýchlovarná kanvica nová. Vodu z niekoľkých počiatočných použití vylejte. Ak problém pretrváva, naplňte kanvicu na jej maximálnu úroveň a pridajte 2 čajové lyžičky jedlej sódy. Vodu uveďte do varu, vylejte ju a kanvicu opláchnite.
Ide o bežný jav vyskytujúci sa v oblasti s tvrdou vodou. Spôsobuje ho uhličitan vápenatý a uhličitan horečnatý, ktoré sa nachádzajú vo vode. V dôsledku toho bude nevyhnutné pravidelne odstraňovať vodný kameň.
Rýchlovarné kanvice slúžia na ohrev potrebného množstva vody v daný čas a obvykle nie sú vybavené funkciami na udržiavanie teploty vody. Voda zovrie veľmi rýchlo, takže nie je potrebné udržiavať ju teplú.
Filtre kanvíc a držiaky filtrov sú vyrobené z potravinárskeho polypropylénu (PP).
Ohrievací prvok je vyrobený z potravinárskej nehrdzavejúcej ocele (SUS304).
Telesá plastových kanvíc sú vyrobené z potravinárskeho polypropylénu (PP).
Telesá nerezových kanvíc sú vyrobené z potravinárskej nehrdzavejúcej ocele (SUS304).
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.
Ak sa domnievate, že niektorá časť chýba, zavolajte stredisku služieb pre spotrebiteľov, a my Vám pomôžeme nájsť vhodné riešenie.