TEFAL Aquaspeed Precision FV5540

Aquaspeed Precision FV5540

Powerful performance with flawless precision

Aquaspeed Precision is the perfect tool for high-precision ironing, to target and smooth out even the most stubborn creases. Performance comes together with advanced features to deliver outstanding ironing results.

* -20% compared with energy consumption at maximum output level.

Základné fakty
 • The steam boost is concentrated at the tip of the soleplate for more precision. No dispersion, target any tough crease and the powerful steam penetrates the fabric for impeccable results.

 • Use the steam boost to remove stubborn creases or to refresh your clothes with vertical steaming.

 • High power for fast heat-up and powerful performance.

   

 • Your Tefal iron combines a preventive and a cleaning device against calc. Action 1: The integrated anti-calc device reduces the formation of calc. Action 2: The anti-calc system makes the cleaning operation of your iron extremely easy. Regular maintenance ensures durable steam performance.

 • The anti-drip function prevents water from dripping and staining your linen while ironing.

 • The catalytic coating invented by Tefal helps you keep your soleplate without stains, in perfect condition over time.

 • Continuous steam output of up to 40 g/min gives you the ideal constant amount of steam to efficiently remove all creases.

 • The Eco setting cuts energy use by 20%.*

   

 • The Eco setting cuts energy use by 20%.*

Funkcie
Zvislý prúd pary    
Rozprašovač    
Nastavenie pary a teploty Ručné nastavenie  
Schopnosť žehliacej plochy kĺzať sa *****  
Trvácnosť žehliacej plochy/odolnosť voči poškriabaniu *****  
Precízna špička    
Koncentrovaný posilnený prúd pary na špičke žehliacej plochy    
Kontinuálny rozptyl pary Špička, bočná strana a srdce  
Ergonomický spúšťač pary    
Komfortná rukoväť    
Stály sklon opierky    
Otvor na dopĺňanie vody Mimoriadne veľký  
Anri drip systém - proti odkvapkávaniu    
Režim úspory energie    
Funkcia na odstraňovanie vodného kameňa Vstavaná funkcia proti usádzaniu vodného kameňa a nastavenie proti usádzaniu vodného kameňa  

Najčastejšie otázky

Nie, žehličku musíte pred odložením nechať vychladnúť, riaďte sa pritom týmito 4 tipmi: vyprázdnite vodu, ktorá zostala v nádržke, nastavte termostat na minimum, zatvorte regulátor pary a postavte ju do zvislej polohy alebo položte na základňu (v závislosti od modelu).


Ak vaša žehlička disponuje odvápňovacím systémom, odvápňovací ventil by sa mal čistiť raz za mesiac. Ak to chcete urobiť, odpojte žehličku a nechajte ju 30 – 45 minút vychladnúť. Vylejte vodu a vyberte ventil tak, že ho budete držať za vrchnú časť. Vložte odvápňovací ventil na 4 hodiny do pohára s bežne dostupným bielym octom alebo do vody s citrónovou šťavou, potom odvápňovací ventil dôkladne opláchnite vodou z kohútika. Vložte odvápňovací ventil späť do žehličky. Upozornenie! Nikdy sa nedotýkajte konca odvápňovacieho ventilu. Žehlička bez odvápňovacieho ventilu nefunguje.


Jemne svojou žehličkou zatraste, aby ste ju znovu aktivovali, kontrolky by mali začať blikať a výrobok by sa mal potom začať zahrievať.

Elektronický systém zníži výkon a kontrolka automatického zastavenia chodu bliká v prípade, že sa žehlička nepohybuje dlhšie ako 8 minút (na podstavci alebo základni) alebo sa nechá v rovnej polohe dlhšie ako 30 sekúnd. Ak chcete, aby sa žehlička znovu zapla, jemne ňou traste, kým kontrolka nezhasne.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.