TEFAL Hriankovač Tefal Loft TT761138 Biely

Hriankovač Tefal Loft TT761138 Biely Privítajte každé ráno štýlovo

Hriankovač Loft, inšpirovaný tradičným britským kuchynským príslušenstvom, je atraktívnym doplnkom každej kuchyne. Jeho nadčasový vrúbkovaný dizajn pripomína tradičný keramický riad a je doplnený moderným nádychom s rafinovanými chrómovanými prvkami. Jeho rad špecializovaných funkcií navyše zaisťuje dokonale opečené hrianky, pohodlné používanie a ľahké čistenie.

Referenčné číslo: TT761138

Hriankovač na 2 krajce pečiva Tefal Loft: Privítajte každé ráno štýlovo

Privítajte každé ráno štýlovo s radom kuchynských spotrebičov na prípravu raňajok, ktoré dodajú vašej kuchynskej linke nádych klasiky. Nádherný rýhovaný povrch hriankovača Loft, inšpirovaný tradičným britským keramickým kuchynským príslušenstvom, sa dokonale hodí k moderným chrómovaným prvkom s nadčasovým dizajnom, ktoré pekne doplnia každú kuchyňu. Tento originálny hriankovač na 2 krajce pečiva prináša 7 úrovní opečenia a zabezpečí tak perfektne opečenú hrianku, presne podľa vašich predstáv. Do jeho 2 extra širokých otvorov sa zmestia hrubé i tenké krajce a tri funkcie s LED indikátormi zaistia ešte jednoduchšie používanie: Stop: pre okamžité zastavenie cyklu opekania; Rozmraziť: pre rozmrazenie chleba a Zohriať: pre ohriatie predtým opečeného chleba. Držadlo s vysokým zdvihom, vďaka ktorému ľahko vyberiete aj tie najmenšie kúsky, a praktická vyberateľná priehradka na omrvinky, pre rýchle a jednoduché čistenie, završujú dokonalý dizajn tohto hriankovača.
Základné fakty
 • Dokonalý doplnok do vašej kuchyne

  Nadčasový dizajn, inšpirovaný tradičným britským kuchynským príslušenstvom, vrúbkovaný povrch a lesklé chrómované prvky dodávajú hriankovaču moderný vzhľad. Skvelý doplnok pre ktorúkoľvek kuchynskú linku!

 • 7 stupňov nastavenia vám umožní vybrať si želaný spôsob opekania

  7 stupňov nastavenia dokonale prispôsobených každej chuti, či už ich máte radšej opečené do zlatohneda, alebo extra chrumkavé!

 • 2 extra široké otvory pre hrubé i tenké krajce

  Vďaka 2 extra širokým otvorom, do ktorých môžete vložiť hrubé i tenké krajce pečiva, si každý môže dopriať to svoje.

 • 3 ľahko použiteľné funkcie s LED indikátormi

  3 samostatné funkcie vo forme tlačidla: Stop, pre okamžité zastavenie cyklu opekania; Rozmraziť, pre rozmrazenie chleba a Zohriať, pre ohriatie predtým opečeného chleba.

 • Držadlo s vysokým zdvihom, vďaka ktorému hrianky ľahko vyberiete

  Ľahko vyberiete i tie najmenšie kúsky chleba vďaka držadlu s vysokým zdvihom.

 • Ľahko vyberateľná priehradka na omrvinky pre pohodlné čistenie

  Vďaka výsuvnej odnímateľnej tácke na omrvinky sa čistí rýchlo a ľahko.

Príslušenstvo
Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Tlačidlo rozmrazovania vám umožní rozmraziť chlieb a automaticky predĺži čas na prípravu hrianok.
Funkcia opätovného zohrievania na hriankovači automaticky skracuje čas opekania na približne 30 sekúnd, aby sa vychladnutá hrianka mohla znovu zohriať bez toho, aby sa spálila.
Nie, naše hriankovače nie sú vhodné na používanie vrecúšok na hrianky.
Umožňuje ľahko zdvihnúť priehradku na chlieb, vďaka čomu môžete vybrať menšie kusy, ako napríklad buchtičky a žemle, bez toho, aby ste si popálili prsty!
Na pracovnej ploche s dostatočným priestorom okolo hriankovača, mimo dosahu horľavých látok (záclony, smetný kôš, elektrická zásuvka atď.) a nikdy bez dozoru.
Takmer všetky druhy chleba, ktoré sú k dispozícii v obchodoch. Mali by ste mať na pamäti, že suchý chlieb sa opeká rýchlejšie ako čerstvý. Mrazený chlieb sa opeká pomalšie. Pomocou nastaviteľného termostatu si môžete prispôsobiť úroveň opekania podľa vašej chuti. Ak krajec chleba uviazne v spotrebiči, spotrebič odpojte a nechajte vychladnúť. Potom môžete vybrať krajec bez rizika popálenia.
Rozdiely v úrovniach vlhkosti medzi rôznymi druhmi chleba môžu spôsobiť, že čas a úroveň opekania sa budú líšiť. Mierne oschnutý chlieb je potrebné opekať vo veľmi nízkej polohe. Veľmi čerstvý alebo celozrnný chlieb by sa mal opekať vo vyššej polohe. Pri chlebe s nerovným povrchom, ako sú napríklad chlebové rolky, môže byť potrebná vyššia poloha opekania.
Áno, čo sa týka chleba s obsahom obilnín. Nie, čo sa týka chleba s obsahom sušeného ovocia. Jeho opekanie zmení chuť chleba k horšiemu a ovocie môže premeniť na žeravé uhlíky, čo by mohlo viesť k materiálnym škodám.
Neodporúčame zohrievať ani opekať produkty posypané cukrom alebo s cukrovou polevou.
Áno. S automatickou nastavovacou úpravou všetkých našich hriankovačov a mimoriadne hlbokými a obzvlášť širokými štrbinami na našich nových modeloch sa žemle, rožky a tenké a hrubé plátky môžu ľahko opekať bez toho, aby sa prilepili na ohrievacie telesá.
Nie. Nikdy nepoužívajte hriankovač na opekanie, grilovanie alebo rozmrazovanie iných mrazených potravín, ako je chlieb.
Je to možné len v spotrebičoch špeciálne určených pre malé žemle. Buďte opatrní, pretože do hriankovača sa zmestia nanajvýš 2 alebo 3 žemle, aby sa zabránilo koncentrácii tepla.
Nie, spotrebič sa dá v danom okamihu použiť len na jednu funkciu.
Suchý  chlieb sa opeká rýchlejšie ako čerstvý. Mrazený chlieb sa opeká ešte pomalšie.
Intenzitu opekania chleba môžete nastaviť pomocou prepínača úrovne opekania.
Pred čistením, údržbou alebo uskladnením hriankovač odpojte a nechajte ho vychladnúť. Na čistenie vonkajšej strany hriankovača a napájacieho kábla použite mäkkú handričku alebo navlhčenú hubku so saponátom, potom ju celú osušte. Ak chcete vyčistiť tácku na omrvinky, vyberte ju a utrite vlhkou handričkou. Nedávajte ju do umývačky riadu. Pri údržbe hriankovača nikdy nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky, kovové náčinie ani abrazívne drôtenky. Rovnako sa nikdy nedotýkajte ohrievacieho telesa.
Páka zostane v dolnej polohe iba vtedy, keď je hriankovač zapojený do sieťovej zásuvky. Ak sa tým problém neodstránil, hriankovač odpojte, otočte ho nad drezom hore nohami a jemne ním zatraste, aby sa odstránili všetky veľké omrvinky, ktoré môžu mechanizmus blokovať. Ak problém stále pretrváva, odneste hriankovač do schváleného servisného strediska.
Jeden krajec chleba v dvojmiestnom hriankovači spôsobí nerovnomerné zahrievanie.
Ak ste dodržali pokyny na spustenie spotrebiča uvedené v návode, pripojením iného spotrebiča do zásuvky sa presvedčte, či zásuvka funguje. Ak spotrebič stále nefunguje, nepokúšajte sa ho sami rozoberať alebo opravovať a odneste ho do schváleného servisného strediska.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
Štandardný chlieb štvorcového tvaru. Majte na pamäti, že starší chlieb sa opeká rýchlejšie ako čerstvý. Opekanie zmrazeného chleba trvá dlhšie, a to v závislosti od modelu. Váš hriankovač bude vybavený tlačidlom na opekanie chleba zo zmrazeného stavu.
Hrianku, ktorá už bola opečená, nemusíte vyhadzovať, namiesto toho použite funkciu hriankovača na opätovný ohrev (v závislosti od modelu).
Spotrebič vypnite a nechajte ho vychladnúť. Pred tým, ako sa pokúsite vybrať chlieb, spotrebič odpojte. Potom môžete vybrať krajec bez toho, aby vám hrozilo, že sa dotknete horúceho telesa. Pripomíname, že nikdy nesmiete nechávať hriankovač počas prevádzky bez dozoru.
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.
Ak sa domnievate, že niektorá časť chýba, zavolajte stredisku služieb pre spotrebiteľov, a my Vám pomôžeme nájsť vhodné riešenie.