undefined

Naša história

Už viac ako 60 rokov vynaliezame dômyselné riešenia inšpirované vaším životom

Od experimentov Marca Grégoira v 50. rokoch 20. storočia až dodnes... Od prvej panvice s nepriľnavým povrchom až po ucelený rad malých domácich spotrebičov – spoločnosť Tefal nikdy neprestala v inováciách, ktoré vám uľahčujú každodenný život. Aby ste sa konečne mohli sústrediť na to, na čom skutočne záleží. Poďme znovu prežiť významné udalosti, ktoré pomohli formovať našu históriu.

Kľúčové údaje z histórie

 • 50. roky 20. storočia

  Vynález panvice na smaženie

  undefined
 • 60. roky 20. storočia

  Ste pripravení to roztočiť?

  undefined
 • 90. roky 20. storočia

  Ingenio

  undefined
 • Začiatok 21. storočia

  Majstri v oblasti tepelnej úpravy

  undefined
 • A dnes?

  Vaši noví spojenci pri varení

  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined

1954
Všetko sa začalo rybárskym prútom...

Na začiatku si francúzsky inžinier Marc Grégoire dal za úlohu vynájsť rybársky prút, ktorý by bol namiesto bambusu vyrobený zo sklených vlákien. A tak vynašiel polytetrafluóretylén (PTFE), materiál s nepriľnavými vlastnosťami, a vyvinul inovatívny postup na potiahnutie hliníkového disku týmto materiálom. Po rozhovore s manželkou Colette o hrnci s vareným mliekom ho napadlo použiť nepriľnavý povrch na riad. Vďaka tomu si dnes môžete opiecť steak bez toho, aby sa prilepil na panvicu, navyše sa potom urýchli aj umývanie panvice. Takže prvá panvica s nepriľnavým povrchom sa zrodila, aby ju mohla používať pani Grégoire.

Viete, že...?

V roku 1954 Marc Grégoire požiadal o patent na prvú „nepriľnavú panvicu”.

undefined

1954 Zrodila sa značka Tefal...

undefined

... aby do varenia priniesla revolúciu!

Spočiatku sa zdalo, že výrobcovia domácich spotrebičov jeho vynález ignorujú, a tak sa Marc Grégoire rozhodol založiť vlastnú dielňu v Sarcelles (Francúzsko) a spoločnosť Tefal v roku 1956. Jeho výrobky predvádzala jeho manželka Colette. Okamžite sa stali hitom a sprevádzali ich prezentácie a reklamné plagáty propagujúce túto revolučnú panvicu.

Viete, že...?

V prvom roku prevádzky vyrábala dielňa v Sarcelles 100 panvíc za deň.

undefined

Január 1961 Preslávené vďaka jedinej fotografii

undefined

Prvá dáma Spojených štátov, Prvý mediálny záujem

Kým spoločnosť Tefal začne vyvážať panvice do Spojených štátov, nastane pozoruhodný zvrat: v tlači sa objaví fotografia Jackie Kennedyovej, ako vychádza zo známeho obchodu v New Yorku a nesie si panvicu Tefal. Táto nečakaná fotografia vyvolala záujem médií a viedla k výraznému zlepšeniu povesti spoločnosti na celom svete.

Február 1963 Znovuzrodenie dňa palaciniek

Pripravte sa na palacinkovú párty!

Spoločnosť Tefal prišla so skvelým ťahom: spojila palacinky s už zabudnutým sviatkom Hromnice. Ako moderátor obrovskej palacinkovej hostiny je pozvaný populárny francúzsky moderátor talk show. Verejnosť je okamžite nadšená. V nasledujúcich rokoch sa spoločnosť Tefal stala symbolom spolupatričnosti: panvice na palacinky, formy na koláče, vaflovače, sendvičovače, zariadenia na raclette a fondue, grily... U každého výrobku prináša kvalita nepriľnavého povrchu novú úroveň.

undefined

1968 Spoločnosť Groupe SEB kupuje Tefal

Úsvit novej éry

V roku 1968 spoločnosť SEB – ktorá sa čoskoro stane Groupe SEB, celosvetovým štandardom v oblasti malých domácich spotrebičov – odkúpila spoločnosť Tefal spolu s jej 5 európskymi spoločnosťami.

undefined

Viete, že...?

SEB využíva odborné znalosti spoločnosti Tefal v oblasti poťahovania povrchov, ako napríklad žehliacej plochy Durilium žehličiek Calor.

undefined

90. roky a začiatok 21. storočia

Šťastie sa začína doma

Vzhľadom na to, že pocit domácej pohody sa stal pre spoločnosť zásadnou výzvou, Tefal maximalizuje inovácie nad rámec kuchynských potrieb: Objavujú sa elektrické žehličky, kanvice, váhy, telefóny, potreby pre starostlivosť o dieťa a dokonca aj domáca automatizácia!

undefined

Jednoduché, všestranné, dômyselné...

Urobte miesto pre stohovateľný riad Ingenio! Spoločnosť Tefal rozumie novým očakávaniam zákazníkov, ktorí si žiadajú praktické a kompaktné výrobky. A práve takýto prístup ponúka riad Ingenio so svojím šikovným systémom odnímateľných rukovätí. Malá revolúcia založená na 5 rokoch výskumu a vývoja.

undefined

Začiatok 21. storočia Revolúcia vo varení

Dokonalá regulácia teploty

Nová technológia Thermo-Spot spôsobila revolúciu vo svete varenia: indikátor teploty zabudovaný priamo v strede panvice sa po dosiahnutí ideálnej teploty varenia zmení na červený. Vďaka tejto inovácii je varenie také jednoduché...

undefined

Viete, že...?

Uvedením výrobkov Actifry v roku 2006 vstúpila spoločnosť Tefal na pole zdravého varenia vďaka dômyselnému riešeniu, ktoré dokáže pripraviť hranolky a mnohé iné chrumkavé pokrmy na jednej lyžici oleja.

undefined

A dnes?

undefined

Vaši noví spojenci v kuchyni

Spoločnosť Tefal pokračuje vo výrobe dômyselných riešení pre dokonalé výsledky, aby ste sa mohli konečne sústrediť na to, na čom skutočne záleží.
Pozrite si tiež:
-    Optigrill™, radosť z dokonale ugrilovaných jedál
-    Cook4me, pre jednoduché a rýchle varenie

Odporúčame aj...

Naše záväzky

Zoznámte sa s našimi konkrétnymi iniciatívami na zníženie dopadu na životné prostredie a vytvorenie rozmanitejšej spoločnosti, v ktorej každý môže tráviť čas dôležitými vecami, ktoré nás spájajú.

undefined

Všetko o značke Tefal

Zoznámte sa s našimi odbornými znalosťami, našimi tímami a našimi hodnotami, vďaka ktorým bude váš domov kypieť životom.

undefined