TEFAL Hriankovač Tefal Digital TT640810 Čierny

Hriankovač Tefal Digital TT640810 Čierny S perfektne pripravenou topinkou či toastom prežijete dokonalé ráno. Stačí len stlačiť tlačidlo.

Zjednodušte svoju každodennú prípravu raňajok s týmto intuitívnym hriankovačom, ktorý vás zaujme nielen svojím dizajnom, ale aj svojou praktickosťou. S hriankovačom Tefal na 2 krajce si vychutnáte dokonale opečený chlieb, presne tak, ako ho máte radi, a to vďaka ľahko nastaviteľným predvoleným programom. Iste oceníte digitálny časomer a sedem stupňov intenzity opekania. Vďaka praktickým funkciám a jednoduchému, ale modernému dizajnu máte vynikajúce toasty a hrianky na dosah ruky.

Referenčné číslo: TT640810

Hriankovač Tefal: Vaše obľúbené hrianky pripravíte jediným dotykom

Vychutnajte si dokonale opečený toast, či hrianku dokonale prispôsobenú vašej chuti, a to vďaka hriankovaču Tefal, ktorý je intuitívny, rafinovaný a moderný zároveň. Tento elegantný čierny hriankovač umožňuje uložiť vami preferované prednastavenie, takže stačí jediný dotyk a toast či hrianku si opečiete tak, ako ich máte najradšej. Hriankovač obsahuje tiež praktický a minimalistický digitálny displej, ktorý uvádza reálny odpočet doby opekania a má aj rad siedmich stupňov opečenia, od svetlo zlatistého po extra chrumkavý, tieto dokonalé nástroje vám prinesú výsledky presne podľa vašich prianí. K ďalším praktickým funkciám patria samostatné funkcie Stop, Rozmraziť a Zohriať so svetelným indikátorom, nastaviteľnou šírkou otvorov s automatickým zarovnaním toastu na stred, odstrániteľnou táckou na omrvinky pre jednoduché čistenie a pákou s vysokým zdvihom pre ľahké vyňatie toastu. Hriankovač má naviac vylepšený estetický a intuitívny dizajn, ktorý sa skvele hodí na kuchynskú linku každej modernej a sofistikovanej kuchyne.
Základné fakty
 • Funkcia obľúbenej predvoľby

  Prakticky uloží vami preferované nastavenie pre toast, a to presne tak, ako ho máte radi. Absolútne pohodlie vďaka ľahko dostupnému tlačidlu.

 • Prehľadný digitálny displej s odpočtom času

  Vylepšený dizajn má integrovaný minimalistický a ľahko čitateľný digitálny displej zobrazujúci zostávajúci čas pre presnú kontrolu opekania a dokonalé výsledky. Moderný a sofistikovaný vzhľad.

 • Príprava toastov podľa vášho priania

  Vďaka 7 stupňom intenzity opekania si môžete vychutnať dokonalý toast tak, ako ho máte radi, či už zľahka opečený alebo obzvlášť chrumkavý.

 • 3 samostatné funkcie pre jednoduché ovládanie jediným dotykom

  Vďaka jednoduchým funkciám: Stop, Rozmraziť a Zohriať so svetelnými indikátormi môžete okamžite zastaviť cyklus opekania. Tiež môžete opekať zmrazený chlieb a počas 30 sekúnd ohriať už predtým opečený chlieb.

 • Variabilná šírka otvoru pre automatické zarovnanie chleba na stred

  Variabilná šírka otvoru je ideálna pre tenké aj hrubé krajce a automaticky zarovná váš chlieb na stred, a tak zaistí vždy dokonalé výsledky.

 • Vyberateľný podnos na omrvinky pre ľahké čistenie

  Vyberateľný podnos na omrvinky sa dobre vysúva a umožní rýchle a ľahké čistenie.

 • Páka s vysokým zdvihom, vďaka ktorej ľahko vyberiete hrianky

  Ľahko vyberiete i tie najmenšie kúsky pečiva vďaka praktickej páke s vysokým zdvihom.

 • Odporúča šéfkuchár

  Odporúča a na tvorbe receptov sa podielal šéfkuchár Ondřej Slanina.

 • Večeriame spoločne

  Spoločnú rodinnú večeru pripravuje na Slovensku stále menej a menej rodín. Tento dôležitý spoločenský rituál bohužiaľ stráca na obľube. U väčšiny prípadov je tomu na vine málo času a neznalosť rýchleho varenia. Spoločné večere buď rýchlo odbijeme, alebo ich priamo vynechávame.

Príslušenstvo
Funkcie
Vysoký zdvih    
Príkon 850  W
Zastavenie    
Rozmrazovanie    
Ohrev    
Úrovne regulácie 7  
Automatické vycentrovanie chleba pre rovnomerné opečenie    
Odnímateľná miska na omrvinky    
Svetelný indikátor    
Farba Čierna  
Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Tlačidlo rozmrazovania vám umožní rozmraziť chlieb a automaticky predĺži čas na prípravu hrianok.
Funkcia opätovného zohrievania na hriankovači automaticky skracuje čas opekania na približne 30 sekúnd, aby sa vychladnutá hrianka mohla znovu zohriať bez toho, aby sa spálila.
Nie, naše hriankovače nie sú vhodné na používanie vrecúšok na hrianky.
Umožňuje ľahko zdvihnúť priehradku na chlieb, vďaka čomu môžete vybrať menšie kusy, ako napríklad buchtičky a žemle, bez toho, aby ste si popálili prsty!
Na pracovnej ploche s dostatočným priestorom okolo hriankovača, mimo dosahu horľavých látok (záclony, smetný kôš, elektrická zásuvka atď.) a nikdy bez dozoru.
Takmer všetky druhy chleba, ktoré sú k dispozícii v obchodoch. Mali by ste mať na pamäti, že suchý chlieb sa opeká rýchlejšie ako čerstvý. Mrazený chlieb sa opeká pomalšie. Pomocou nastaviteľného termostatu si môžete prispôsobiť úroveň opekania podľa vašej chuti. Ak krajec chleba uviazne v spotrebiči, spotrebič odpojte a nechajte vychladnúť. Potom môžete vybrať krajec bez rizika popálenia.
Rozdiely v úrovniach vlhkosti medzi rôznymi druhmi chleba môžu spôsobiť, že čas a úroveň opekania sa budú líšiť. Mierne oschnutý chlieb je potrebné opekať vo veľmi nízkej polohe. Veľmi čerstvý alebo celozrnný chlieb by sa mal opekať vo vyššej polohe. Pri chlebe s nerovným povrchom, ako sú napríklad chlebové rolky, môže byť potrebná vyššia poloha opekania.
Áno, čo sa týka chleba s obsahom obilnín. Nie, čo sa týka chleba s obsahom sušeného ovocia. Jeho opekanie zmení chuť chleba k horšiemu a ovocie môže premeniť na žeravé uhlíky, čo by mohlo viesť k materiálnym škodám.
Neodporúčame zohrievať ani opekať produkty posypané cukrom alebo s cukrovou polevou.
Áno. S automatickou nastavovacou úpravou všetkých našich hriankovačov a mimoriadne hlbokými a obzvlášť širokými štrbinami na našich nových modeloch sa žemle, rožky a tenké a hrubé plátky môžu ľahko opekať bez toho, aby sa prilepili na ohrievacie telesá.
Nie. Nikdy nepoužívajte hriankovač na opekanie, grilovanie alebo rozmrazovanie iných mrazených potravín, ako je chlieb.
Je to možné len v spotrebičoch špeciálne určených pre malé žemle. Buďte opatrní, pretože do hriankovača sa zmestia nanajvýš 2 alebo 3 žemle, aby sa zabránilo koncentrácii tepla.
Nie, spotrebič sa dá v danom okamihu použiť len na jednu funkciu.
Suchý  chlieb sa opeká rýchlejšie ako čerstvý. Mrazený chlieb sa opeká ešte pomalšie.
Intenzitu opekania chleba môžete nastaviť pomocou prepínača úrovne opekania.
Pred čistením, údržbou alebo uskladnením hriankovač odpojte a nechajte ho vychladnúť. Na čistenie vonkajšej strany hriankovača a napájacieho kábla použite mäkkú handričku alebo navlhčenú hubku so saponátom, potom ju celú osušte. Ak chcete vyčistiť tácku na omrvinky, vyberte ju a utrite vlhkou handričkou. Nedávajte ju do umývačky riadu. Pri údržbe hriankovača nikdy nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky, kovové náčinie ani abrazívne drôtenky. Rovnako sa nikdy nedotýkajte ohrievacieho telesa.
Páka zostane v dolnej polohe iba vtedy, keď je hriankovač zapojený do sieťovej zásuvky. Ak sa tým problém neodstránil, hriankovač odpojte, otočte ho nad drezom hore nohami a jemne ním zatraste, aby sa odstránili všetky veľké omrvinky, ktoré môžu mechanizmus blokovať. Ak problém stále pretrváva, odneste hriankovač do schváleného servisného strediska.
Jeden krajec chleba v dvojmiestnom hriankovači spôsobí nerovnomerné zahrievanie.
Ak ste dodržali pokyny na spustenie spotrebiča uvedené v návode, pripojením iného spotrebiča do zásuvky sa presvedčte, či zásuvka funguje. Ak spotrebič stále nefunguje, nepokúšajte sa ho sami rozoberať alebo opravovať a odneste ho do schváleného servisného strediska.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
Štandardný chlieb štvorcového tvaru. Majte na pamäti, že starší chlieb sa opeká rýchlejšie ako čerstvý. Opekanie zmrazeného chleba trvá dlhšie, a to v závislosti od modelu. Váš hriankovač bude vybavený tlačidlom na opekanie chleba zo zmrazeného stavu.
Hrianku, ktorá už bola opečená, nemusíte vyhadzovať, namiesto toho použite funkciu hriankovača na opätovný ohrev (v závislosti od modelu).
Spotrebič vypnite a nechajte ho vychladnúť. Pred tým, ako sa pokúsite vybrať chlieb, spotrebič odpojte. Potom môžete vybrať krajec bez toho, aby vám hrozilo, že sa dotknete horúceho telesa. Pripomíname, že nikdy nesmiete nechávať hriankovač počas prevádzky bez dozoru.
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.
Ak sa domnievate, že niektorá časť chýba, zavolajte stredisku služieb pre spotrebiteľov, a my Vám pomôžeme nájsť vhodné riešenie.