TEFAL Prekvapkávací kávovar Tefal Sense CM693110 Biely

Prekvapkávací kávovar Tefal Sense CM693110 Biely Jednoduchá obsluha s digitálnym displejom

Kávovar TEFAL Sense je dokonalý pomocník do domácnosti a vďaka nemu budú vaše rána voňať lahodnou a aromatickou kávou. Jednoduchú a rýchlu prípravu kávy máte teraz na dosah vďaka jasnému, vysoko intuitívnemu displeju a jednoduchej obsluhe. Veľká hlavica na vodu zabezpečuje rýchlu extrakciu i veľkého množstva kávy. Funkcia AROMA umožňuje dvojfázovú prípravu kávy s predextrakciou pre maximálnu chuť a arómu kávy. A to všetko v štýlovom a modernom dizajne kávovaru, ktorý bude pekným doplnkom vo vašej kuchyni.

Referenčné číslo: CM693110

Kávovar TEFAL Sense: Dokonalá chuť kávy v modernom prevedení

Kávovar TEFAL Sense predstavuje dokonalý spôsob, ako si spríjemniť začiatok dňa. Tento ľahko použiteľný prekvapkávací kávovar s kapacitou 15 šálok kávy, vylepšenou technológiou prípravy filtrovanej kávy – vrátane veľkej hlavice na vodu a funkcie AROMA pre dvojfázovú prípravu kávy s predextrakciou pre plnú a intenzívnejšiu chuť kávy. Jednoduchá obsluha spríjemní manipuláciu s kávovarom a programovateľný časovač umožní prednadstavenie prípravy kávy až na 24 hodín. Posuňte prípravu kávy na vyššiu úroveň vďaka množstvu praktických funkcií: Automatické vypnutie po 30 minútach, systém Anti-drip, ktorý umožní servírovanie kávy kedykoľvek počas jej prípravy a dokonalý objem 1,25 L pre 15 šálok čerstvej a dokonale pripravenej kávy

Nakopnite svoj deň stlačením tlačidla

Základné fakty
 • Digitálny displej 

  Digitálny displej sa ovláda jednoducho a intuitívne. Veľký rozmer je dobre čitateľný. Displej navyše zobrazí aktuálny čas

 • Optimálna príprava kávy

  Veľký dizajn hlavice na vodu umožňuje rýchle a dokonale rovnomerné filtrovanie kávy pre plnú lahodnú chuť kávy na každý deň.

 • Funkcia udržiavania teploty a automatického vypnutia

  Uchovajte si kávu teplú a pripravenú na konzumáciu po dobu až 30 minút vďaka funkcii automatického vypnutia.

 • FUNKCIA AROMA pre dokonalú chuť kávy

  Získajte z kávy maximum vďaka dvojstupňovej príprave kávy s predextrakciou pre čo najplnšiu chuť a arómu. Funkcia AROMA zvyšuje pôžitok z čerstvo uvarenej kávy. Nemusíte robiť nič navyše. Jednoducho zomeľte kávu a stlačte tlačidlo.

 • Podávanie počas prípravy

  Funkcia Anti-drip pozastaví proces varenia hneď, ako vyberiete kanvicu, takže si môžete vychutnať kávu ešte počas jej varenia.

 • Programovanie automatického spustenia

  Nastavte začiatok prípravy kávy na ľubovoľný čas až 24 hodín vopred. Ušetríte si čas a hneď po prebudení na vás bude čakať čerstvá káva.

 • Dokonalá kapacita

  Či už si chcete dopriať viac ako len jednu šálku, alebo chcete pripraviť kávu pre svojich blízkych bez dlhého čakania, kávovar vám urobí radosť. S objemom 1,25 L môžete naraz pripraviť až 15 šálok lahodnej kávy.

 • Easy filling

 • Programmable timer

Príslušenstvo
Funkcie
Počet šálok 10/15  
Časovač Programmable  
Karafa Sklo  
Aróma kávy Aroma Selector  
Permanentný filter Nie  
Hladina vody Okno  
Vypínač (osvetlený/neosvetlený) Unlighted  
Funkcia Keep Warm (udržovať teplé)    
Automatické vypnutie    
Maximálne množstvo kávy 1.25  L
Odkvapkávanie kávy Anri drip systém - proti odkvapkávaniu  
Príkon 1000  W
Farba Biela  
Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Nikdy nedávajte kanvicu alebo izolovanú nádobu do mikrovlnnej rúry, umývačky riadu alebo na horúcu platničku.
Môžete používať papierový filter alebo stály filter (nylonový alebo kovový). V obchodoch sa predávajú tieto dva druhy filtrov.
Spustite kávovar s filtrom po prvý krát bez kávy a s jedným hrnčekom vody, aby sa vypláchol.
Platnička sa používa na udržiavanie kávy pri požadovanej teplote, kým je kávovar zapnutý. Táto funkcia je k dispozícii len pri kávovaroch so sklenou kanvicou.
V závislosti od modelu vášho zariadenia si ho môžete zakúpiť v autorizovanom servisnom stredisku alebo v na webovej stránke v časti Príslušenstvo.
Vo vašom kávovare sa prirodzene tvoria nánosy vodného kameňa. Pravidelné odstraňovanie vodného kameňa pomáha chrániť váš kávovar a zaisťuje mu dlhšiu životnosť, zároveň pomáha zachovať kvalitu kávy, ktorá zostáva aj postupom času konštantná. Hrozí, že vodný kameň môže definitívnym spôsobom ovplyvniť výkonnosť stroja.
Použite súpravu na odstraňovanie vodného kameňa alebo trochu bieleho octu:

• Použite trochu odvápňovacieho roztoku zriedeného v pol litri vody alebo použite 25 cl bieleho octu v pol litri vody.

• Nalejte roztok do vodnej nádržky (bez kávy),


• Uveďte do chodu (bez kávy). Po 2 minútach ručne zastavte chod. Nechajte kávovar hodinu postáť,


• Opäť uveďte kávovar do chodu, aby sa cyklus dokončil,


• Ak chcete prístroj vypláchnuť, spusťte 2 cykly s vodou bez pridania kávy.


V prípade potreby postup odstraňovania vodného kameňa zopakujte.
Frekvencia odstraňovania vodného kameňa z kávovaru závisí od tvrdosti vody a od toho, ako často kávovar používate. Známky svedčiace o usadzovaní vodného kameňa: cyklus prípravy kávy trvá dlhšie, spotrebič produkuje veľa pary, robí na záver cyklu oveľa väčší hluk alebo sa chod v priebehu cyklu zastaví, čo znamená, že vo vašom kávovare vznikli nánosy vodného kameňa. Vodný kameň by ste zo svojho kávovaru mali odstraňovať vždy po 20 až 40 cykloch alebo raz mesačne, a to v závislosti od tvrdosti vody.
Termokanvice sa nesmú umývať v umývačke riadu!
Plastovú termokanvicu umyte v horúcej vode ihneď po použití.
Nikdy nečistite kanvicu kefou na riad ani inými pomôckami, pretože tieto môžu spôsobiť tenké praskliny, v dôsledku ktorých môže sklo implodovať. Termokanvicu z kefovanej ocele môžete jednoducho vyčistiť kefou na riad alebo podobnou pomôckou, dokonca aj jej vnútro.
Sklenená kanvica na kávu a zásobník filtra sa musia umývať v umývačke riadu na hornej poličke.
• Množstvo mletej kávy je príliš veľké. Odporúčame použiť jednu odmerku kávy (7 gramov) na šálku.
• Káva je mletá príliš najemno (mletie typu „espreso“).
• Ak používate stály filter, nepoužívajte papierový filter.
• Niektoré druhy papierových filtrov (na kávu s výraznejšou arómou) môžu predĺžiť čas prechodu vody do filtra a prípadne spôsobiť rozliatie.
V kávovare sa nachádza vodný kameň. Mali by ste odstrániť vodný kameň.
V prípade výpadku prúdu môže byť potrebné znovu stlačiť tlačidlo ZAP./VYP. Na modeloch s časovačom sa musia naprogramovať hodiny.
Vyčistite ventil proti kvapkaniu na držiaku filtra pod tečúcou vodou a manuálne ho aktivujte.
Ak ste dodržali pokyny na spustenie spotrebiča uvedené v návode, pripojením iného spotrebiča do zásuvky sa presvedčte, či zásuvka funguje. Ak spotrebič stále nefunguje, nepokúšajte sa ho sami rozoberať alebo opravovať a odneste ho do schváleného servisného strediska.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
​Záleží iba na preferenciách: môžete si kúpiť mletú kávu pre prekvapkávače v supermarkete v širokej ponuke sily a chuti, môžete mlieť svoju kávu alebo si môžete kúpiť kávu v obchode s kávou a požiadať ich o namletie pre filtrovanú kávu.
Mletú kávu vždy uchovávajte vo vzduchotesnej nádobe alebo vrecúško s kávou pevne uzatvorte sponou. Ak chcete predĺžiť čerstvosť kávy, uchovávajte nádobu v chladničke.
​Stredné až jemné (ale nie príliš). Môžete požiadať taktiež o „espreso mletie“.
Zväčšuje sa vnútorný obvod, voda riadne nepreteká a tečie pomalšie.
Záruka sa nevzťahuje na poruchy spôsobené nepravidelným odstraňovaním vodného kameňa.
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.
Ak sa domnievate, že niektorá časť chýba, zavolajte stredisku služieb pre spotrebiteľov, a my Vám pomôžeme nájsť vhodné riešenie.