TEFAL SELEC'TEA KI4009RU piesočná hnedá

SELEC'TEA KI4009RU piesočná hnedá Presná voľba teploty, vhodné na všetky teplé nápoje

Kanvica Tefal Selec'Tea s objemom 1,5 l s nastaviteľnou teplotou. S elektrickou kanvicou Tefal Selec'Tea z antikorovej ocele, s nastaviteľnou teplotou a 40-minútovou funkciou udržania teploty si budete môcť vychutnať teplé nápoje presne tak, ako ich máte radi.

Tefal Selec'Tea: elektrická kanvica z antikorovej ocele s voľbou teploty

S kanvicou Selec'Tea s nastavením teploty si užijete teplé nápoje vždy tak, ako ich máte radi. Elektronický displej s voľbou z piatich teplôt je ideálny na prípravu rôznych čajov. Osvetlenie nádoby na vodu signalizuje zmenu teploty. Vďaka funkcii 40-minútového udržiavania teploty budete môcť horúcu vodu kedykoľvek doliať. Kanvica je vybavená skrytým ohrievacím telesom pre rýchly ohrev a praktické čistenie vnútornej nádoby. Jej objem 1,6 l je ideálny pre spoločné chvíľky s rodinou a priateľmi. To všetko skvele dopĺňa základňa umožňujúca otáčanie kanvice v uhle 360°, vyberateľný odvápňovací filter, asistované otváranie veka a dve veľké okienka na sledovanie hladiny vody pre maximálne pohodlie.
Základné fakty
 • Výber z 5 teplôt

  Pripravujte dokonale teplé nápoje a čaje podľa vašej chuti a potrieb.

 • Funkcia 40-minútového udržiavania teploty

  Udržiavajte tú správnu teplotu vody a dolejte si do šálky, kedykoľvek sa vám zapáči.

 • Pre rýchle varenie a praktické čistenie vnútrajška nádoby.

  Pre rýchle varenie a praktické čistenie vnútrajška nádoby.

 • Kapacita: Objem 1,5 l vody

  Ideálna pre vzácne chvíle s rodinou a priateľmi.

 • Vyberateľný odvápňovací filter

  Udržiavajte vašu kanvicu a vodu čistú.

 • Základňa s možnosťou otočenia o 360°

  Bezkáblová kanvica, ktorá pevne sedí na svojej základni.

 • Asistované otváranie veka

  Veľký otvor pre ľahké plnenie a čistenie.

 • Hladina vody

  Po stranách dve veľké okienka na sledovanie hladiny vody. Inteligentný spôsob na sledovanie hladiny vody.

 •  Digitálny displej

  Digitálny displej s presným ukazovateľom teploty.

 • Signalizačné svetlo, ktoré v reálnom čase ukazuje teplotu vody

  Svetelný ukazovateľ mení farbu s rastúcou teplotou vody až k varu.

Funkcie
Príkon 2000 - 2400  W
Kapacita 1.5  L
Materiál konštrukcie Nehrdzavejúca oceľ  
Filter vápenatých usadenín Odnímateľný  
Ukazovateľ hladiny vody    
Vrchnák Asistované otvárania  
360 °rotačná základňa    
Výhrevný článok Skrytý  
Osvetlenie    
Uloženie káblu    
Vypínač    
Svetelný indikátor    
Volič teploty Elektronický  
Bezdrôtové    
Automatické zastavenie    
Farba Tmavo béžová a čierna  

Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Skontrolujte, či sa veko rýchlovarnej kanvice zatvára správne. Ak nie, odneste rýchlovarnú kanvicu do autorizovaného servisu.
• Nepoužívajte kanvicu, keď máte mokré ruky alebo bosé nohy.
• Nenechávajte napájací kábel visieť cez okraj stola alebo pracovnej plochy, aby sa zabránilo riziku, že kanvica spadne.
• Vždy buďte opatrní, keď je spotrebič v prevádzke, s osobitným dôrazom na paru vychádzajúcu z výpustu, ktorá je veľmi horúca.
• Zároveň si vždy pamätajte, že telo kanvice z nehrdzavejúcej ocele sa počas prevádzky intenzívne zahreje. Nechytajte kanvicu inak než za rukoväť.
• Je potrebné dohliadať na deti, aby sa zabezpečilo, že sa s týmto spotrebičom nebudú hrať.
• Ak je napájací kábel poškodený, musí ho vymeniť výrobca, popredajný servis výrobcu alebo podobne kvalifikovaná osoba, aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu.
V zariadení môžete variť len vodu. Ak budete variť inú tekutinu, spôsobí to únik tekutiny alebo poškodenie zariadenia.
Môžete variť aj minerálnu vodu. Ak je vo vode veľké množstvo minerálov, na nehrdzavejúcej oceli môžu vzniknúť škvrny (v závislosti od modelu). Odporúčame pravidelné čistenie kanvice.
Môže sa zdať, že v kanvici je ešte miesto na viac vody, avšak ak ju nalejete nad stanovenú rysku maximálneho množstva, môže dôjsť počas varenia k únikom. Nepreplňujte kanvicu.
Záleží to od veľkosti kanvice. Kanvicu nikdy nepoužívajte, ak je voda pod úrovňou rysky minimálneho množstva viditeľnej na priezore.
Na zníženie tvorby povlaku a predchádzanie únikom vody odporúčame po použití kanvicu vyprázdniť.
Áno: nikdy nedrhnite ohrievacie teleso handričkou ani drsným materiálom. Odstraňovaním vodného kameňa dochádza k dostatočnému čisteniu.
Filter tvorí mriežka, ktorá zachytáva čiastočky vodného kameňa. Je dôležité, aby sa pravidelne čistil kefkou alebo namočením do nádoby s roztokom na odstraňovanie vodného kameňa (Zriedený ocot alebo kyselina citrónová).
Stačí utrieť vonkajšiu stranu čistou handričkou (v prípade potreby s kvapkou octu) a vnútro zbaviť vodného kameňa. Nikdy nepoužívajte abrazívne prostriedky, čistiace prášky, saponáty ani iné prostriedky na umývanie, pretože farba plastu by mohla vyblednúť. Dbajte na to, aby ste kanvicu, sieťový kábel, zástrčku ani napájaciu základňu nikdy neponorili do vody!
V niektorých oblastiach, kde má voda vysoký obsah železa, môžu mať usadeniny prírodného vápnika vo vašej rýchlovarnej kanvici hnedé alebo čierne sfarbenie.
Pri použití:
Riaďte sa pokynmi v návode na použitie: neprekračujte výšku hladiny plnenia a kanvicu plňte len vodou.
Po použití:
Vždy vylejte prebytočnú vodu z rýchlovarnej kanvice.
Údržba:
Vodný kameň odstraňujte pravidelne, a to aspoň raz za mesiac a častejšie, ak žijete v oblasti s tvrdou vodou.
Pred prvým použitím vypláchnite vnútro kanvice a nechajte v nej jeden- alebo dvakrát zovrieť vodu.
Ak je odpor alebo ohrievací prvok zavápnený, vyrobené teplo sa len čiastočne prenáša do vody. Na druhej strane, vápnik podporuje vznik hrdze.
Vo všeobecnosti je to spôsobené usadzovaním vodného kameňa vnútri kanvice: pozorne si prečítajte písomné informácie v návode o spôsobe odstraňovania vodného kameňa z kanvice (v závislosti od modelu).
Prípadne sa mohlo stať, že kanvica bola neúmyselne zapnutá bez vody alebo s nedostatočným množstvom vody (teleso musí byť vždy ponorené vo vode), čo spôsobilo, že sa aktivoval bezpečnostný spínač. Pri obnove prevádzky kanvice postupujte takto:
Počkajte 5 minút, kým kanvica vychladne, a potom ju opäť naplňte vodou.
Stlačte vypínač a po asi 15 minútach sa kanvica sama automaticky znovu nastaví a začne sa ohrev vody.
Neklaďte kanvicu do blízkosti okna, pretože plastové diely môžu pôsobením slnečného svetla vyblednúť.
360-stupňová základňa sa musí voľne otáčať.
Môže to byť spôsobené konštrukciou vysoko účinného telesa, ktoré zohrieva vodu.
Možno ste kanvicu preplnili, v dôsledku čoho voda pri vare steká po vonkajšej strane kanvice, alebo sa dostala do vnútorného parného otvoru, čo znamená, že sa voda objaví na základni kanvice na pracovnej ploche.  Kanvicu vždy plňte iba po značku maximum. Takisto mohla na pracovnú plochu kvapnúť kondenzácia na veku kanvice.
Ide o typ s navíjaním kábla. Vytiahnite časť obmotanú okolo podstavca manuálne.
V dôsledku veľkej spotreby energie môže dochádzať k produkcii tepla. Používajte elektrickú zástrčku určenú len pre kanvicu. Ak vzniká také množstvo tepla, ktoré môže spôsobiť popáleniny alebo je plast zdeformovaný, prestaňte zariadenie používať a dajte ho opraviť a skontrolovať.
V dôsledku zmeny teploty môžu vnútorné diely vydávať zvuky. Nepredstavuje to žiadnu poruchu.
Rýchlovarné kanvice sú navrhnuté tak, aby sa vypli, keď zaznamenajú paru. Táto para môže skondenzovať a z konca rukoväti môže kvapkať voda. Nejde o poruchu. Nespôsobí to ani žiadne poškodenie kanvice.
Ihneď po uvarení bude snímač, ktorý slúži na automatické vypnutie napájania, horúci a spínač nemusí fungovať. Počkajte, kým snímač vychladne, a skúste to znova.
K tomu zvyčajne dochádza vtedy, keď je rýchlovarná kanvica nová. Vodu z niekoľkých počiatočných použití vylejte. Ak problém pretrváva, naplňte kanvicu na jej maximálnu úroveň a pridajte 2 čajové lyžičky jedlej sódy. Vodu uveďte do varu, vylejte ju a kanvicu opláchnite.
Ide o bežný jav vyskytujúci sa v oblasti s tvrdou vodou. Spôsobuje ho uhličitan vápenatý a uhličitan horečnatý, ktoré sa nachádzajú vo vode. V dôsledku toho bude nevyhnutné pravidelne odstraňovať vodný kameň.
Rýchlovarné kanvice slúžia na ohrev potrebného množstva vody v daný čas a obvykle nie sú vybavené funkciami na udržiavanie teploty vody. Voda zovrie veľmi rýchlo, takže nie je potrebné udržiavať ju teplú.
Filtre kanvíc a držiaky filtrov sú vyrobené z potravinárskeho polypropylénu (PP).
Ohrievací prvok je vyrobený z potravinárskej nehrdzavejúcej ocele (SUS304).
Telesá plastových kanvíc sú vyrobené z potravinárskeho polypropylénu (PP).
Telesá nerezových kanvíc sú vyrobené z potravinárskej nehrdzavejúcej ocele (SUS304).