TEFAL Rýchlovarná kanvica Tefal Includeo KI533811 Čierna 1 l

Rýchlovarná kanvica Tefal Includeo KI533811 Čierna 1 l Jednoduchá manipulácia vďaka zdokonalenému dizajnu

Rad TEFAL Includeo navrhli naši dizajnéri tak, aby vyhovoval najnáročnejším požiadavkám našich užívateľov . Táto elektrická rýchlovarná kanvica s ergonomickým a pohodlným dizajnom je vybavená ľahko ovládateľnými funkciami vrátane zjednodušeného otvárania veľkým tlačidlom, osvetleného tlačidla zapnutia/vypnutia, dvoch priehľadných priezorov na kontrolu hladiny vody s ľahko čitateľnými indikátormi (litre alebo šálky) a 360° základňou na jednoduché položenie kanvice. Ideálne pre príjemné a jednoduché každodenné použitie. 

Referenčné číslo: KI533811

Kanvica Tefal Includeo KI533811 čierna: Prekvapí svojou praktickosťou

Rýchlovarná kanvica Includeo značky Tefal bola navrhnutá tak, aby vyhovovala potrebám i tých najnáročnejších používateľov. Značka Tefal zohľadnila všetky aspekty, aby vám uľahčila každodenný život – kanvica má veľké, ľahko ovládateľné tlačidlo na otvorenie veku a veľkú ergonomickú rukoväť. Táto dobre navrhnutá rýchlovarná kanvica s objemom 1 L je ľahká a má skutočne veľké priehľady na hladinu vody na oboch stranách s jasne viditeľnými značkami na jednoduché čítanie. Kanvica je umiestnená na 360° podstavci s kontrastným farebným krúžkom, ktorý je vizuálnou pomôckou, aby ste mohli kanvicu jednoducho vrátiť bez ohľadu na uhol. Má tiež veľké, ľahko ovládateľné tlačidlo zapnutia/vypnutia so svetelným indikátorom a výlevku na presné nalievanie. Varná kanvica Includeo od značky Tefal: navrhnutá pre vás, vhodná pre každého! 
Základné fakty
 • Jednoduché použitie 

  Produkty Includeo sa vyvíjajú v spolupráci s reálnymi používateľmi. Vďaka tomu sú skutočne praktickejšie, jednoduchšie a ergonomickejšie. Sofistikovaný dizajn kanvice Tefal Includeo uľahčuje jej používanie a zjednodušuje každodennú rutinu 

 • Ideálna hmotnosť 

  Objem 1 L predstavuje strednú hmotnosť, ktorá je pohodlnejšia pri manipulácii a nalievaní. 

 • Jednoduché otváranie veka 

  Tlačidlo na automatické otváranie veka je väčšie ako bežný štandard. Vďaka tomu je manipulácia s kanvicou príjemnejšia aj pre používateľov so zhoršenou motorikou. 

 • Protišmyková ergonomická rukoväť

  Rukoväť má ergonomický dizajn – je dostatočne široká, ale zároveň sa dá ľahko uchopiť. Okrem toho je vyrobený z protišmykového materiálu, ktorý zaručuje ešte väčšiu bezpečnosť pri manipulácii. 

 • Dva veľké priezory s ukazovateľmi hladiny vody. 

  Na každej strane sú dva veľké priezory s veľkými, jasnými a ľahko čitateľnými značkami, ktoré sú takmer dvakrát väčšie*. Môžete si vybrať mernú jednotku, ktorá vám vyhovuje – litre alebo šálky. 

  * v porovnaní s našou sériou Subito 

 • Jednoduché položenie na 360° základňu 

  360° základňa uľahčuje uchopenie a vrátenie kanvice z akéhokoľvek uhla, zatiaľ čo kontrastný farebný krúžok vám pomôže umiestniť kanvicu späť na základňu. 

 • Vyberateľný filter proti vodnému kameňu 

  Ľahko odstrániteľný filter proti vodnému kameňu zaručuje čistú vodu a jednoduché čistenie. 

 • Veľký vypínač 

  Vypínač, ktorý je dvakrát väčší*, má tiež zabudovaný svetelný indikátor na jednoduchú aktiváciu  

  * v porovnaní s našou sériou Subito 

 • Presné nalievanie

  Tvar hubice poskytuje presnejšie nalievanie nápoja, aby sa predišlo zbytočnému rozliatiu.

Príslušenstvo
Funkcie
OSTATNÉ FUNKCIE
Príkon 2000–2400  W
Materiál konštrukcie Plast  
Filter vápenatých usadenín Odnímateľný  
Ukazovateľ hladiny vody    
Vrchnák Jednoduché otvorenie veka  
360° rotačná základňa    
Výhrevný článok Skrytý  
Uloženie káblu    
Antimikrobiálna ochrana produktu NO  
Prepínač zapnutia/vypnutia    
Svetelný indikátor    
Volič teploty Mechanické  
Automatické zastavenie    
Farba Čierna  
Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Skontrolujte, či sa veko rýchlovarnej kanvice zatvára správne. Ak nie, odneste rýchlovarnú kanvicu do autorizovaného servisu.
• Nepoužívajte kanvicu, keď máte mokré ruky alebo bosé nohy.
• Nenechávajte napájací kábel visieť cez okraj stola alebo pracovnej plochy, aby sa zabránilo riziku, že kanvica spadne.
• Vždy buďte opatrní, keď je spotrebič v prevádzke, s osobitným dôrazom na paru vychádzajúcu z výpustu, ktorá je veľmi horúca.
• Zároveň si vždy pamätajte, že telo kanvice z nehrdzavejúcej ocele sa počas prevádzky intenzívne zahreje. Nechytajte kanvicu inak než za rukoväť.
• Je potrebné dohliadať na deti, aby sa zabezpečilo, že sa s týmto spotrebičom nebudú hrať.
• Ak je napájací kábel poškodený, musí ho vymeniť výrobca, popredajný servis výrobcu alebo podobne kvalifikovaná osoba, aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu.
V zariadení môžete variť len vodu. Ak budete variť inú tekutinu, spôsobí to únik tekutiny alebo poškodenie zariadenia.
Môžete variť aj minerálnu vodu. Ak je vo vode veľké množstvo minerálov, na nehrdzavejúcej oceli môžu vzniknúť škvrny (v závislosti od modelu). Odporúčame pravidelné čistenie kanvice.
Môže sa zdať, že v kanvici je ešte miesto na viac vody, avšak ak ju nalejete nad stanovenú rysku maximálneho množstva, môže dôjsť počas varenia k únikom. Nepreplňujte kanvicu.
Záleží to od veľkosti kanvice. Kanvicu nikdy nepoužívajte, ak je voda pod úrovňou rysky minimálneho množstva viditeľnej na priezore.
Na zníženie tvorby povlaku a predchádzanie únikom vody odporúčame po použití kanvicu vyprázdniť.
Áno: nikdy nedrhnite ohrievacie teleso handričkou ani drsným materiálom. Odstraňovaním vodného kameňa dochádza k dostatočnému čisteniu.
Filter tvorí mriežka, ktorá zachytáva čiastočky vodného kameňa. Je dôležité, aby sa pravidelne čistil kefkou alebo namočením do nádoby s roztokom na odstraňovanie vodného kameňa (Zriedený ocot alebo kyselina citrónová).
Stačí utrieť vonkajšiu stranu čistou handričkou (v prípade potreby s kvapkou octu) a vnútro zbaviť vodného kameňa. Nikdy nepoužívajte abrazívne prostriedky, čistiace prášky, saponáty ani iné prostriedky na umývanie, pretože farba plastu by mohla vyblednúť. Dbajte na to, aby ste kanvicu, sieťový kábel, zástrčku ani napájaciu základňu nikdy neponorili do vody!
V niektorých oblastiach, kde má voda vysoký obsah železa, môžu mať usadeniny prírodného vápnika vo vašej rýchlovarnej kanvici hnedé alebo čierne sfarbenie.
Pri použití:
Riaďte sa pokynmi v návode na použitie: neprekračujte výšku hladiny plnenia a kanvicu plňte len vodou.
Po použití:
Vždy vylejte prebytočnú vodu z rýchlovarnej kanvice.
Údržba:
Vodný kameň odstraňujte pravidelne, a to aspoň raz za mesiac a častejšie, ak žijete v oblasti s tvrdou vodou.
Pred prvým použitím vypláchnite vnútro kanvice a nechajte v nej jeden- alebo dvakrát zovrieť vodu.
Ak je odpor alebo ohrievací prvok zavápnený, vyrobené teplo sa len čiastočne prenáša do vody. Na druhej strane, vápnik podporuje vznik hrdze.
Vo všeobecnosti je to spôsobené usadzovaním vodného kameňa vnútri kanvice: pozorne si prečítajte písomné informácie v návode o spôsobe odstraňovania vodného kameňa z kanvice (v závislosti od modelu).
Prípadne sa mohlo stať, že kanvica bola neúmyselne zapnutá bez vody alebo s nedostatočným množstvom vody (teleso musí byť vždy ponorené vo vode), čo spôsobilo, že sa aktivoval bezpečnostný spínač. Pri obnove prevádzky kanvice postupujte takto:
Počkajte 5 minút, kým kanvica vychladne, a potom ju opäť naplňte vodou.
Stlačte vypínač a po asi 15 minútach sa kanvica sama automaticky znovu nastaví a začne sa ohrev vody.
Neklaďte kanvicu do blízkosti okna, pretože plastové diely môžu pôsobením slnečného svetla vyblednúť.
360-stupňová základňa sa musí voľne otáčať.
Môže to byť spôsobené konštrukciou vysoko účinného telesa, ktoré zohrieva vodu.
Možno ste kanvicu preplnili, v dôsledku čoho voda pri vare steká po vonkajšej strane kanvice, alebo sa dostala do vnútorného parného otvoru, čo znamená, že sa voda objaví na základni kanvice na pracovnej ploche.  Kanvicu vždy plňte iba po značku maximum. Takisto mohla na pracovnú plochu kvapnúť kondenzácia na veku kanvice.
Ide o typ s navíjaním kábla. Vytiahnite časť obmotanú okolo podstavca manuálne.
V dôsledku veľkej spotreby energie môže dochádzať k produkcii tepla. Používajte elektrickú zástrčku určenú len pre kanvicu. Ak vzniká také množstvo tepla, ktoré môže spôsobiť popáleniny alebo je plast zdeformovaný, prestaňte zariadenie používať a dajte ho opraviť a skontrolovať.
V dôsledku zmeny teploty môžu vnútorné diely vydávať zvuky. Nepredstavuje to žiadnu poruchu.
Rýchlovarné kanvice sú navrhnuté tak, aby sa vypli, keď zaznamenajú paru. Táto para môže skondenzovať a z konca rukoväti môže kvapkať voda. Nejde o poruchu. Nespôsobí to ani žiadne poškodenie kanvice.
Ihneď po uvarení bude snímač, ktorý slúži na automatické vypnutie napájania, horúci a spínač nemusí fungovať. Počkajte, kým snímač vychladne, a skúste to znova.
Ak ste dodržali pokyny na spustenie spotrebiča uvedené v návode, pripojením iného spotrebiča do zásuvky sa presvedčte, či zásuvka funguje. Ak spotrebič stále nefunguje, nepokúšajte sa ho sami rozoberať alebo opravovať a odneste ho do schváleného servisného strediska.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
K tomu zvyčajne dochádza vtedy, keď je rýchlovarná kanvica nová. Vodu z niekoľkých počiatočných použití vylejte. Ak problém pretrváva, naplňte kanvicu na jej maximálnu úroveň a pridajte 2 čajové lyžičky jedlej sódy. Vodu uveďte do varu, vylejte ju a kanvicu opláchnite.
Ide o bežný jav vyskytujúci sa v oblasti s tvrdou vodou. Spôsobuje ho uhličitan vápenatý a uhličitan horečnatý, ktoré sa nachádzajú vo vode. V dôsledku toho bude nevyhnutné pravidelne odstraňovať vodný kameň.
Rýchlovarné kanvice slúžia na ohrev potrebného množstva vody v daný čas a obvykle nie sú vybavené funkciami na udržiavanie teploty vody. Voda zovrie veľmi rýchlo, takže nie je potrebné udržiavať ju teplú.
Filtre kanvíc a držiaky filtrov sú vyrobené z potravinárskeho polypropylénu (PP).
Ohrievací prvok je vyrobený z potravinárskej nehrdzavejúcej ocele (SUS304).
Telesá plastových kanvíc sú vyrobené z potravinárskeho polypropylénu (PP).
Telesá nerezových kanvíc sú vyrobené z potravinárskej nehrdzavejúcej ocele (SUS304).
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.
Ak sa domnievate, že niektorá časť chýba, zavolajte stredisku služieb pre spotrebiteľov, a my Vám pomôžeme nájsť vhodné riešenie.