TEFAL Rýchlovarná kanvica Tefal Majestuo KI883D10 Nerezová 1,5 l

Rýchlovarná kanvica Tefal Majestuo KI883D10 Nerezová 1,5 l Taká elegantná. Taká intuitívna.
Raňajkový set krásny ako vaša kuchyňa. Majestuo kombinuje úžasnú estetickosť, vysokokvalitné materiály a pokročilú technológiu pre vaše každodenné potešenie – to všetko v nadčasovom, elegantnom dizajne. Rýchlovarná kanvica je vybavená intuitívnou obrazovkou, ktorá poskytne všetky dôležité informácie, zatiaľ čo nastaviteľná teplota v podobe deviatich teplotných variantov sa ľahko prispôsobí vašej chuti a typu nápoja. Táto kanvica je bezpečná na dotyk vďaka svojej dvojvrstvovej konštrukcii. Jej krásny vzhľad dopĺňa praktická funkcia udržiavania teploty, vyberateľný filter na odstraňovanie vodného kameňa pre dokonalú chuť vody a ukazovateľ hladiny vody pre ľahké používanie.

Referenčné číslo: KI883D10

Pre vašu kuchyňu len to najlepšie

Predstavujeme vám Majestuo, nádhernú súpravu, ktorá premení raňajky na jedinečný zážitok. Elegantné a moderné krivky a prvotriedne materiály v kombinácii s pokročilou technológiou v raňajkovej súprave, ktorá nemá obdoby. Kanvica Majestuo je vybavená intuitívnou LCD obrazovkou, vďaka ktorej máte k dispozícii všetky dôležité informácie, zatiaľ čo deväť teplotných stupňov sa ľahko prispôsobí všetkým vašim potrebám – pre množstvo lahodných horúcich nápojov.
Základné fakty
 • Intuitívne rozhranie

  Rýchlovarná kanvica s intuitívnou LCD obrazovkou, ktorá prehľadne zobrazuje všetky potrebné informácie v reálnom čase vrátane teploty a zostávajúceho času udržania teploty.

 • Nastaviteľná teplota

  Teplota vody dokonale prispôsobená vašim potrebám! Vyberte si z 9 teplotných stupňov svojej chuti a typu nápoja.

 • Bezpečná manipulácia

  Vďaka dvojvrstvovému dizajnu je bezpečná na dotyk a zabraňuje popáleniu počas používania.

 • Funkcia udržiavania teploty

  Funkcia udržiavania teploty počas tridsiatich minút.

 • Vyberateľný odvápňovací filter

  Vyberateľný odvápňovací filter zabraňuje tvorbe vodného kameňa a zaručuje dokonalú chuť nápojov pri každom použití

 • Rýchlo uvarená voda

  Doprajte si rýchlo uvarenú vodu pre svoje rýchle rána.

 • Veľký objem

  Kanvica Majestuo pripraví naraz až 6 šálok vody – ideálne pre celú rodinu!

 • Široký otvor

  Široký otvor uľahčuje plnenie a čistenie.

Príslušenstvo
 • € 1,20
  Zistená cena
  Skladom
 • € 13,60
  Zistená cena
  Skladom
 • Produkt uz viac nieje k dispozícií

Funkcie
HLAVNÉ FUNKCIE
Dizajn & materiál Nerezová povrchová úprava  
Zobrazenie aktuálnej teploty Áno, cez obrazovku  
Udržiavanie teploty Áno - dvojitá vrstva a nastavenie  
OSTATNÉ FUNKCIE
Príkon 2000–2400  W
Materiál konštrukcie Dvojitá vrstva  
Filter vápenatých usadenín Odnímateľný  
Ukazovateľ hladiny vody    
Vrchnák odklápací  
360° rotačná základňa    
Výhrevný článok Skrytý  
Uloženie káblu    
Prepínač zapnutia/vypnutia    
Svetelný indikátor    
Volič teploty Elektronický  
Automatické zastavenie    
Farba Nerezová oceľ na vonkajšej a vnútornej strane  
Typ zástrčky EUR  
Farba zástrčky Čierna  
Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Skontrolujte, či sa veko rýchlovarnej kanvice zatvára správne. Ak nie, odneste rýchlovarnú kanvicu do autorizovaného servisu.
• Nepoužívajte kanvicu, keď máte mokré ruky alebo bosé nohy.
• Nenechávajte napájací kábel visieť cez okraj stola alebo pracovnej plochy, aby sa zabránilo riziku, že kanvica spadne.
• Vždy buďte opatrní, keď je spotrebič v prevádzke, s osobitným dôrazom na paru vychádzajúcu z výpustu, ktorá je veľmi horúca.
• Zároveň si vždy pamätajte, že telo kanvice z nehrdzavejúcej ocele sa počas prevádzky intenzívne zahreje. Nechytajte kanvicu inak než za rukoväť.
• Je potrebné dohliadať na deti, aby sa zabezpečilo, že sa s týmto spotrebičom nebudú hrať.
• Ak je napájací kábel poškodený, musí ho vymeniť výrobca, popredajný servis výrobcu alebo podobne kvalifikovaná osoba, aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu.
V zariadení môžete variť len vodu. Ak budete variť inú tekutinu, spôsobí to únik tekutiny alebo poškodenie zariadenia.
Môžete variť aj minerálnu vodu. Ak je vo vode veľké množstvo minerálov, na nehrdzavejúcej oceli môžu vzniknúť škvrny (v závislosti od modelu). Odporúčame pravidelné čistenie kanvice.
Môže sa zdať, že v kanvici je ešte miesto na viac vody, avšak ak ju nalejete nad stanovenú rysku maximálneho množstva, môže dôjsť počas varenia k únikom. Nepreplňujte kanvicu.
Záleží to od veľkosti kanvice. Kanvicu nikdy nepoužívajte, ak je voda pod úrovňou rysky minimálneho množstva viditeľnej na priezore.
Na zníženie tvorby povlaku a predchádzanie únikom vody odporúčame po použití kanvicu vyprázdniť.
Áno: nikdy nedrhnite ohrievacie teleso handričkou ani drsným materiálom. Odstraňovaním vodného kameňa dochádza k dostatočnému čisteniu.
Filter tvorí mriežka, ktorá zachytáva čiastočky vodného kameňa. Je dôležité, aby sa pravidelne čistil kefkou alebo namočením do nádoby s roztokom na odstraňovanie vodného kameňa (Zriedený ocot alebo kyselina citrónová).
Stačí utrieť vonkajšiu stranu čistou handričkou (v prípade potreby s kvapkou octu) a vnútro zbaviť vodného kameňa. Nikdy nepoužívajte abrazívne prostriedky, čistiace prášky, saponáty ani iné prostriedky na umývanie, pretože farba plastu by mohla vyblednúť. Dbajte na to, aby ste kanvicu, sieťový kábel, zástrčku ani napájaciu základňu nikdy neponorili do vody!
V niektorých oblastiach, kde má voda vysoký obsah železa, môžu mať usadeniny prírodného vápnika vo vašej rýchlovarnej kanvici hnedé alebo čierne sfarbenie.
Pri použití:
Riaďte sa pokynmi v návode na použitie: neprekračujte výšku hladiny plnenia a kanvicu plňte len vodou.
Po použití:
Vždy vylejte prebytočnú vodu z rýchlovarnej kanvice.
Údržba:
Vodný kameň odstraňujte pravidelne, a to aspoň raz za mesiac a častejšie, ak žijete v oblasti s tvrdou vodou.
Pred prvým použitím vypláchnite vnútro kanvice a nechajte v nej jeden- alebo dvakrát zovrieť vodu.
Ak je odpor alebo ohrievací prvok zavápnený, vyrobené teplo sa len čiastočne prenáša do vody. Na druhej strane, vápnik podporuje vznik hrdze.
Vo všeobecnosti je to spôsobené usadzovaním vodného kameňa vnútri kanvice: pozorne si prečítajte písomné informácie v návode o spôsobe odstraňovania vodného kameňa z kanvice (v závislosti od modelu).
Prípadne sa mohlo stať, že kanvica bola neúmyselne zapnutá bez vody alebo s nedostatočným množstvom vody (teleso musí byť vždy ponorené vo vode), čo spôsobilo, že sa aktivoval bezpečnostný spínač. Pri obnove prevádzky kanvice postupujte takto:
Počkajte 5 minút, kým kanvica vychladne, a potom ju opäť naplňte vodou.
Stlačte vypínač a po asi 15 minútach sa kanvica sama automaticky znovu nastaví a začne sa ohrev vody.
Neklaďte kanvicu do blízkosti okna, pretože plastové diely môžu pôsobením slnečného svetla vyblednúť.
360-stupňová základňa sa musí voľne otáčať.
Môže to byť spôsobené konštrukciou vysoko účinného telesa, ktoré zohrieva vodu.
Možno ste kanvicu preplnili, v dôsledku čoho voda pri vare steká po vonkajšej strane kanvice, alebo sa dostala do vnútorného parného otvoru, čo znamená, že sa voda objaví na základni kanvice na pracovnej ploche.  Kanvicu vždy plňte iba po značku maximum. Takisto mohla na pracovnú plochu kvapnúť kondenzácia na veku kanvice.
Ide o typ s navíjaním kábla. Vytiahnite časť obmotanú okolo podstavca manuálne.
V dôsledku veľkej spotreby energie môže dochádzať k produkcii tepla. Používajte elektrickú zástrčku určenú len pre kanvicu. Ak vzniká také množstvo tepla, ktoré môže spôsobiť popáleniny alebo je plast zdeformovaný, prestaňte zariadenie používať a dajte ho opraviť a skontrolovať.
V dôsledku zmeny teploty môžu vnútorné diely vydávať zvuky. Nepredstavuje to žiadnu poruchu.
Rýchlovarné kanvice sú navrhnuté tak, aby sa vypli, keď zaznamenajú paru. Táto para môže skondenzovať a z konca rukoväti môže kvapkať voda. Nejde o poruchu. Nespôsobí to ani žiadne poškodenie kanvice.
Ihneď po uvarení bude snímač, ktorý slúži na automatické vypnutie napájania, horúci a spínač nemusí fungovať. Počkajte, kým snímač vychladne, a skúste to znova.
Ak ste dodržali pokyny na spustenie spotrebiča uvedené v návode, pripojením iného spotrebiča do zásuvky sa presvedčte, či zásuvka funguje. Ak spotrebič stále nefunguje, nepokúšajte sa ho sami rozoberať alebo opravovať a odneste ho do schváleného servisného strediska.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
K tomu zvyčajne dochádza vtedy, keď je rýchlovarná kanvica nová. Vodu z niekoľkých počiatočných použití vylejte. Ak problém pretrváva, naplňte kanvicu na jej maximálnu úroveň a pridajte 2 čajové lyžičky jedlej sódy. Vodu uveďte do varu, vylejte ju a kanvicu opláchnite.
Ide o bežný jav vyskytujúci sa v oblasti s tvrdou vodou. Spôsobuje ho uhličitan vápenatý a uhličitan horečnatý, ktoré sa nachádzajú vo vode. V dôsledku toho bude nevyhnutné pravidelne odstraňovať vodný kameň.
Rýchlovarné kanvice slúžia na ohrev potrebného množstva vody v daný čas a obvykle nie sú vybavené funkciami na udržiavanie teploty vody. Voda zovrie veľmi rýchlo, takže nie je potrebné udržiavať ju teplú.
Filtre kanvíc a držiaky filtrov sú vyrobené z potravinárskeho polypropylénu (PP).
Ohrievací prvok je vyrobený z potravinárskej nehrdzavejúcej ocele (SUS304).
Telesá plastových kanvíc sú vyrobené z potravinárskeho polypropylénu (PP).
Telesá nerezových kanvíc sú vyrobené z potravinárskej nehrdzavejúcej ocele (SUS304).
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
Ak sa domnievate, že niektorá časť chýba, zavolajte stredisku služieb pre spotrebiteľov, a my Vám pomôžeme nájsť vhodné riešenie.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.