TEFAL OPTIGRILL GC706D34

OPTIGRILL GC706D34 Automatické grilovanie mäsa od krvavého po dobre prepečené

S elektrickým kontaktným grilom OptiGrill Initial dosiahnete pri grilovaní perfektné výsledky od krvavého až po dobre prepečené mäso ľahšie ako kedykoľvek predtým. Prístroj obsahuje zjednodušené ovládanie vďaka automatickým funkciám, takže sa bez námahy môžete stať majstrom grilovania. Šesť automatických programov, 5 úrovní prepečenia a technológia automatického merania hrúbky mäsa zaručujú vždy skvelé výsledky.

Referenčné číslo: GC706D34

Kontaktný gril OptiGrill Initial: Automatické grilovanie mäsa od krvavého po dobre prepečené

Elektrický gril OptiGrill Initial ponúka jednoduché automatické grilovanie. Najnovšia verzia domáceho grilu je vybavená novým ovládaním s 5 úrovňami prepečenia, automatickým meraním hrúbky mäsa, šiestimi automatickými programami a režimom rozmrazenia, takže sa pri grilovaní vždy dokonale prispôsobí. 5 úrovní prepečenia a technológia automatického merania hrúbky mäsa zaručujú automaticky dokonalé výsledky podľa vašej chuti – mäso môžete mať krvavé, stredne krvavé, stredne prepečené, prepečené alebo veľmi prepečené, a príkon 2000 W sa dokonale postará o efektívnu prípravu. K tomu sa pridávajú odnímateľné liatinové platne s nepriľnavým povrchom, ktoré môžete ľahko umývať v umývačke riadu.
Základné fakty
 • Automatické grilovanie s 5 úrovňami prepečenia, pre grilovanie s dokonalými výsledkami

  Automatické meranie hrúbky mäsa a 6 automatických programov s 5 LED indikátormi a manuálny režim s 5 nastaviteľnými teplotami na prípravu najrôznejších grilovaných pokrmov.

 • Automatické nastavenie

  Automatické meranie hrúbky mäsa v kombinácii so 6 automatickými programami (hamburgery, hydina, sendviče, klobásy, červené mäso, ryby) pre vždy perfektné výsledky grilovania. Zvoľte automatický program mäsa a stlačte štart. Gril si sám nastaví teplotu a keď bude pripravený, dá vám signál. Vložíte mäso a podľa jeho hrúbky si gril sám upraví teplotu a čas grilovania. Priebežne vás informuje o stave prepečenia a signalizuje zmenu, aby ste mäso mali vždy dobre prepečené podľa vašej chuti. Jednoduchšie to už ani nejde, nenastavujete teplotu, nemusíte stáť pri grile a sledovať čas, len sledujete stav prepečenia na displeji a robíte niečo iné.

 • Dokonalé grilovanie

  5 úrovní prepečenia: krvavé, stredne krvavé, stredne prepečené, prepečené, veľmi prepečené. Najľahšia príprava dokonale prepečeného steaku. Vďaka technológiám Optigrill už nepokazíte vaše obľúbené steaky z kvalitného mäsa, a ohromíte svojich priateľov alebo rodinu svojím kulinárskym umením.

 • Presné výsledky

  Príprava riadená automatickým čidlom. Pre začínajúcich priaznivcov grilovania bude perfektný výsledok najľahšie dosiahnutý vďaka automatickým funkciám. Profíkom uľahčí prípravu a venuje čas na iné veci.

 • Výkon a efektivita

  Kontaktná príprava pokrmov s príkonom 2000 W. Výkonný kontaktný gril zrýchli vaše grilovanie pre najhladnejších stravníkov.

 • Odnímateľné platne

  Liate platne s nepriľnavým povrchom pre kvalitné grilovanie bez oleja a ľahké čistenie (môžete umývať v umývačke riadu).

Príslušenstvo
Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Nie. Hneď ako bude prvá várka hotová, otvorte gril a jedlo vyberte. Zatvorte gril a stlačte tlačidlo OK. Nemusíte najprv vypínať gril. Keď začnú kontrolky opäť blikať, zvoľte požadovaný režim. Fáza predohrevu by mala byť oveľa rýchlejšia než prvýkrát, pretože platne už budú horúce. Keď Optigrill zapípa, aby vám dal vedieť, že je pripravený, znova otvorte gril, uložte na platne druhú várku jedla a pokračujte ako obvykle.
Nie, pretože snímače varenia nie sú v manuálnom režime aktívne.
Pred čistením grilu počkajte približne 45 minút, kým zariadenie vychladne. Ak chcete odstrániť silné usadeniny jedla na plôškach grilu alebo po jeho bokoch, odporúčame používať drevenú alebo plastovú stierku. Na čistenie grilu a komponentov používajte handričku namočenú v teplej vode. Neponárajte gril do vody. Nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky ani prostriedky s obsahom alkoholu alebo benzínu, pretože tieto môžu poškodiť zariadenie.
• Grilovacie platne nie sú správne umiestnené na háčikoch platne, preto snímače nie sú schopné potraviny správne detegovať.
Na odstránenie tohto problému: vypnite prístroj a nechajte ho vychladnúť. Potom varnú platničku správne umiestnite.
• Spustili ste varenie, ale prístroj sa ešte nestihol zahriať.
Na odstránenie tohto problému: vypnite prístroj, vyberte z neho potraviny a zatvorte ho.
Prístroj znovu zapnite, vyberte program a potvrďte ho a počkajte, až kým sa prístroj nezahreje.
• Spustili ste varenie a potraviny ste nechali medzi platňami, avšak prístroj ste predtým nezahriali.
Na odstránenie tohto problému: vypnite prístroj, vyberte z neho potraviny a zatvorte ho.
Prístroj znovu zapnite, vyberte program a potvrďte ho a počkajte, až kým sa prístroj nezahreje.
• Problém naďalej pretrváva aj napriek vyššie uvedeným odporúčaniam: prístroj si pravdepodobne vyžaduje opravu.
Spotrebič nebol pred varením pri ukladaní potravín na grilovacie platne úplne otvorený. Riešenia: Aby spotrebič dokázal zaznamenať spustenie cyklu varenia, musí sa pred každým cyklom varenia úplne otvoriť. V opačnom prípade sa cyklus varenia nespustí. Úplne otvorte gril, potom ho zatvorte a stlačte tlačidlo OK.
Ak ste dodržali pokyny na spustenie spotrebiča uvedené v návode, pripojením iného spotrebiča do zásuvky sa presvedčte, či zásuvka funguje. Ak spotrebič stále nefunguje, nepokúšajte sa ho sami rozoberať alebo opravovať a odneste ho do schváleného servisného strediska.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
Spotrebič zaznamenal nejaký problém a môže byť potrebná oprava.
Ak necháte spotrebič otvorený medzi 2 cyklami varenia, prepne sa na bezpečnostný režim a bude nutné ho resetovať. Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky pri varení, nemali by ste v priebehu cyklov varenia otvárať spotrebič na viac ako 1 minútu. Spotrebič ZRESETUJETE odpojením na 2 – 3 minúty a opätovným spustením celého cyklu varenia.
Ak je hrúbka niektorých potravín menšia ako 4 mm (napríklad plátky slaniny), môžu byť príliš tenké na to, aby ich spotrebič dokázal zaznamenať. Nejde o problém, stačí stlačiť tlačidlo OK na potvrdenie spustenia varenia.
Spotrebič sa musí opraviť.
Varíte v manuálnom režime. V priebehu varenia musíte sami sledovať a kontrolovať jedlo. Prípadne si vyberte jeden z ďalších režimov varenia a stlačte OK, čím sa spustí daný cyklus varenia.
Môže to byť spôsobené nesprávnym čistením varných platní.
Odporúčame, aby ste pred umývaním v umývačke riadu vopred umyli varné platne nasledujúcim spôsobom, aby ste odstránili zvyšky potravín:
- Namočte platne do horúcej vody a odmastňovacieho mydla na 30 minút,
- Vyčistite obe strany platne špongiou alebo kefkou na riad, horúcou vodou a odmastňovacím mydlom,
- Opláchnite,
- Vložte do umývačky riadu.
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.
Ak sa domnievate, že niektorá časť chýba, zavolajte stredisku služieb pre spotrebiteľov, a my Vám pomôžeme nájsť vhodné riešenie.