TEFAL ACTIFRY GENIUS FZ760030

ACTIFRY GENIUS FZ760030 Zdravý a jednoduchý spôsob, ako si vychutnať Vaše obľúbené smažené pokrmy

Geniálne každodenné varenie s bezolejovou fritézou Tefal ActiFry Genius! Inteligentná a dokonale všestranná fritéza ActiFry Genius ponúka 9 automatických nastavení pre najrôznejšie smažené pokrmy, a dokáže s minimom oleja, prípadne úplne bez oleja pripraviť zdravé a chutné pokrmy. Vďaka exkluzívnej technológii Dual Motion táto vzduchová fritéza zaručuje bezproblémové varenie, ktoré si nevyžaduje žiadne zásahy ani stráženie pokrmu.

Referenčné číslo: FZ760030

Všestranná a inteligentná zdravá fritéza ActiFry Genius

Fritéza ActiFry Genius, ktorá je vybavená inteligentnými funkciami a špičkovými technológiami, predstavuje zdravý a ľahký spôsob, ako si pohodlne vychutnať smažené pokrmy. Táto zdravá fritéza s exkluzívnou technológiou Dual Motion, ktorá zaisťuje kombináciu teplovzdušného ohrevu a automatického jemného miešania, si nevyžaduje žiadne zásahy ani stráženie pripravovaného pokrmu. Mimoriadne všestranná fritéza ActiFry Genius je vybavená 9 inteligentnými nastaveniami, ktoré automaticky regulujú teplotu, dobu varenia a miešania, takže zaisťujú dokonale chrumkavé výsledky. Táto zdravá fritéza dokáže pripraviť čerstvé aj mrazené pokrmy s minimom oleje alebo úplne bez oleja, a zachováva výživové hodnoty, takže si môžete vychutnať lahodné smažené pokrmy bez výčitiek a bez toho, aby ste sa museli vzdať lahodnej chuti.

* Celý rad pokrmov si nevyžaduje prípravu na oleji.

Základné fakty
 • Zdravé smaženie

  Jedinečná kombinácia teplovzdušného ohrevu a jemného miešania vedie k dokonalým výsledkom zdravšieho smaženia bez potreby zásahov alebo stráženia pokrmu, takže ponúka úplné pohodlie a rýchlosť. Venujte sa rodine alebo priateľom v priebehu varenia. Automatická funkcia Vás oslobodí od dlhého a zbytočného státia pri sporáku!

 • Príprava pokrmov na minime oleja alebo úplne bez oleja

  Či už varíte z čerstvých alebo mrazených surovín, fritéza ActiFry Genius zachováva výživové hodnoty a bráni spáleniu a vysušeniu, takže sú pokrmy zdravšie. V prípade použitia smaženia s olejom si pre zvolené programy môžete vybrať aj oleje s nižším bodom zadymenia, ktoré nie sú vhodné na tradičné fritovanie z dôvodu smaženia teplým vzduchom s nižšou teplotou. Objem použitého oleja na jedno smaženie je podľa receptu len jedna lyžička, a tak môžete uprednostniť drahšie, ale zdravšie oleje. V porovnaní s klasickou fritézou je spotreba oleja výrazne nižšia a tak s ActiFry Genius ušetríte na oleji. Na každé smaženie tak používate nový olej bez zápachu po predošlom smažení v jeho najvyššej kvalite, čo oceníte na výslednej chuti Vášho pokrmu.

 • 9 automatických nastavení

  Hranolky, pokrmy obalené v strúhanke, pokrmy obalené v cestíčku, rolky, mäsové a zeleninové guličky, kurča a múčniky plus 2 inovatívne nastavenia pre jednorázovú prípravu pokrmov, pokrmy na panvici wok a svetovú kuchyňu. Podľa zvoleného programu prístroj reguluje automaticky teplotu, rýchlosť miešania a dobu varenia pre perfektné výsledky bez Vášho ďalšieho zásahu alebo stráženia. Program po skončení udržiava pokrmy teplé po dobu xxx min.

 • default

  Ideálna veľkosť pre rodinné varenie

  Kapacita 1,2 kg stačí na prípravu hlavného chodu až pre 4 osoby a príloh až pre 6 osôb. Ušetríte čas a uľahčíte si varenie pre celú rodinu.

 • Praktické varenie v jednom kroku

  Inteligentný displej s rôznymi surovinami umožňuje praktickú prípravu dokonalých pokrmov v jednom kroku a prípravu viacerých surovín súčasne

 • Ľahko použiteľný dotykový displej

  Veľký displej s dotykovým ovládaním ponúka možnosti odloženého štartu ohrievania, takže máte reguláciu na dosah ruky.

 • Široké spektrum výborných receptov

  Dodáva sa s kuchárskou knihou, a prostredníctvom mobilnej aplikácie MyActiFry môžete získať prístup k viac ako 300 receptom, z ktorých vyše 150 využíva dostupných 9 nastavení

 • Ľahké čistenie

  Čistenie prístroja po príprave nebolo nikdy ľahšie. Veko, misa a miesič sú odnímateľné a môžete ich umývať v umývačke riadu. Misa je opatrená nepriľnavým povrchom Tefal, čo uľahčuje čistenie a zabraňuje pripáleniu.

 • Takmer žiadny zápach oleja

  Vďaka technológii ohrevu teplým vzduchom fritéza ActiFry Genius nevylučuje zápach smaženého oleja a ani neuvoľňuje mastné pary vody obsiahnuté v oleji a potravinách.

 • Nastaviteľná teplota

  Pri použití v ručnom režime si môžete vďaka presnému termostatu fritézy ActiFry Genius v rozsahu 70 až 220 °C vychutnať dokonale chrumkavé pokrmy. Variabilné nastavenie teploty Vám umožňuje použitie oleja s nižším bodom zadymenia pre zdravšie varenie.

 • Časovač na 60 minút

  V ručnom režime môžete zvoliť dobu prípravy vhodnú pre Vaše obľúbené pokrmy až do dĺžky 60 minút.

 • Priehľadná sklenená pokrievka

  Priehľadná sklenená pokrievka fritézy ActiFry Genius ponúka dokonalý prehľad pri príprave pokrmov.

 • Odporúča šéfkuchár

  Produkt odporúča šéfkuchár Ondřej Slanina.

Príslušenstvo
Funkcie
Vrátane receptov    
Chladný na dotyk    
Technológia Actifry Dual Motion Technology  
Kapacita pre potraviny 1,2  kg
Meranie oleja 14 ml spoon  
Pokrievka Bi-materiál  
LCD displej    
Časovač    
Odnímateľná panvica Keramický  
Vypínač    
Automatické zastavenie    
Zhoda s receptami tekutín    
Môže sa umývať v umývačke riadu    
Vhodné do umývačky - detaily Veko, nádoba, lopatka  
Farba Biela  
Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Aplikácia už nie je kompatibilná so systémom Android 4.4.4 alebo s nižšou verziou systému v dôsledku vylepšeného zabezpečenia údajov.

Ak je to možné, odporúčame zariadenie aktualizovať na vyššiu verziu systému Android alebo použiť iné kompatibilné zariadenie.

Aktualizácia nielen rozšíri vaše možnosti vďaka novým funkciám a kompatibilite s najnovšími technológiami, ale navyše vás ochráni pred možnými chybami zabezpečenia, ktoré sú v najnovších verziách opravené.
Vďaka ActiFry a dávkovacej lyžici s olejom podľa vášho výberu získate ľahké a chrumkavé hranolčeky. Podľa svojej chuti môžete pridať ešte 1 lyžicu oleja pre ešte väčšiu jemnosť!
Môžete zmeniť potešenie jednou lyžičkou oleja pri jednom použití.
V rastlinných olejoch sa nachádzajú všetky mastné kyseliny nevyhnutné pre život spolu so živinami potrebnými pre vyváženú stravu v rôznych pomeroch. O to viac dôvodov máte na konzumáciu rozmanitej stravy.
– Štandardné oleje: olivový, repkový*, olej zo semien hrozna, kukuričný, arašidový, slnečnicový, sójový*.
– Ochutené oleje: aromatické byliny, cesnak, korenie, citrón...
– Špeciálne oleje: olej z lieskových orechov*, sezamový*, olej zo svetlica*, mandľový*, avokádový*, arganový*...
Neodporúčame používať olej z vlašských orechov, ktorý má pri varení zatuchnutú chuť.
(*použitie oleja na varenie podľa výrobcu)
Pred varením dvakrát premyte nakrájané hranolčeky v miske s vodou, aby sa odstránil prebytočný škrob. Potom je nevyhnutné, aby sa pred tepelnou prípravou dôkladne osušili čistou utierkou a na záver ešte utreli papierovou utierkou. Ak pripravujete mrazené hranolčeky, nemusíte pridávať žiadny olej, pretože už olej obsahujú a mohli by sa rozmočiť. Ak po tepelnej príprave na plechu použijete funkciu 2 v 1 (miska + plech), povarte hranolčeky po ich odobratí z plechu ešte 2 – 5 minút, aby boli chrumkavejšie.
Žiadny, pretože hranolčeky už olej obsahujú.
Pri modeloch s kapacitou 1 kg a 1,2 kg musíte pri varení používať lopatku, aby potraviny nespadli do motorovej jednotky.
Nádoba je príliš plná. Dodržujte množstvá uvedené v tabuľke pre varenie v návode na použitie.
Actifry: 1 kg čerstvých hranolčekov/750 g mrazených hranolčekov.
Actifry Familly: 1,5 kg čerstvých hranolčekov/1,2 kg zmrazených hranolčekov.
Existuje viacero dôvodov:
• Nepoužili ste správny druh zemiakov.
• Zemiaky ste pred prípravou dostatočne neumyli a neosušili a stále obsahujú príliš veľa škrobu.
• Hranoly sú príliš hrubé. Nakrájajte hranolky na tenšie.
• Nepoužili ste dostatočné množstvo oleja. Použite viac oleja.
• Filter môže byť zanesený. Očistite filter.
Dôvodov môže byť niekoľko:
• Nepoužili ste rameno. Používajte ho pre všetky druhy prípravy.
• Hranolčeky alebo jedlo nie sú rovnomerne nakrájané. Pre dokonalé varenie musia byť hranolčeky alebo jedlo narezané na rovnakú veľkosť.
• Rameno sa neotáča: Skontrolujte, či je rameno v správnej polohe.
Veľkosť hranoliek ovplyvňuje ich chrumkavosť a mäkkosť.
Čím budú hranolky tenšie, tým budú chrumkavejšie a naopak, hrubšie hranolky budú vo vnútri mäkšie.
Podľa vašej chuti môžete meniť čas prípravy a veľkosť hranoliek: tenké: 8 x 8 mm/štandardné: 10 x 10 mm/hrubé: 13 x 13 mm.
Na dosiahnutie najlepších výsledkov najprv umyte celé zemiaky a potom premyte nakrájané zemiaky väčším množstvom vody, až kým nebude úplne číra.
Odstránite tak čo možno najviac škrobu a zemiaky sa nebudú medzi sebou lepiť.
Potom zemiaky dôkladne osušte pomocou pijavej kuchynskej utierky.
Pred prípravou musia byť zemiaky úplne suché.
Dôvodov môže byť niekoľko:
• Časy varenia sa uvádzajú ako orientačné. Môžu sa líšiť v závislosti od sezónnosti jedla, jeho veľkosti, množstva, individuálnej chuti a napätia elektrickej siete.
• Uvedené množstvo oleja možno zvýšiť podľa vášho vkusu a potreby. Pokiaľ chcete ešte krehkejšie hranolčeky, môžete pridať ešte niekoľko minút varenia.
• Pred čistením ju nechajte úplne vychladnúť.
• Otvorte pokrievku a nadvihnite jazýček na odistenie.
• Vyberte lopatku, panvicu na varenie a odnímateľný filter.
• Všetky odnímateľné časti sú vhodné do umývačky riadu alebo ich môžete vyčistiť jemnou špongiou a tekutým prostriedkom na umývanie riadu.
• Ak chcete predĺžiť životnosť vašej nádoby alebo podložky na varenie, odporúčame umývať ich ručne. Na umývanie v umývačkách riadu je výhodné použiť jemné čistiace prostriedky, ako je tekutý alebo gélový čistiaci prostriedok.
• Skôr ako vrátite všetky súčasti na svoje miesto, starostlivo ich osušte.
Neodporúčame používať iné čistiace prostriedky ako umývacie prostriedky.
Ak pripravujete mrazené hranolčeky, nemusíte pridávať žiadny olej, pretože už olej obsahujú.
Ak sú potraviny príliš hrubé, môžu sa navrchu spáliť. Zmenšite hrúbku potravín. Niektoré potraviny nie sú vhodné na varenie na tejto podložke, ako napríklad ryby alebo iné potraviny obaľované v strúhanke, pretože pri varení horúcim vzduchom vyschnú a spália sa.
Skontrolujte, či je rameno v správnej polohe. Pripomíname, že tento prístroj nie je vhodný na prípravu tekutých receptov (polievok...).
Ak problém pretrváva, odneste zariadenie do autorizovaného servisného strediska.
Ak si myslíte, že došlo k poruche motora, odneste spotrebič do autorizovaného servisného strediska na kontrolu.
Pravdepodobne ste použili nové zemiaky. Pri nových zemiakoch znížte množstvo na 750 g a upravte čas varenia.
Ide o anomáliu pri prevádzke zariadenia.
Odpojte spotrebič, počkajte 10 sekúnd a znova ho zapojte. Stlačte hlavný vypínač.
Ak sa na LCD obrazovke vždy zobrazuje rovnaká správa, odneste zariadenie do autorizovaného servisného strediska, kde ho necháte skontrolovať.
Môže to mať niekoľko dôvodov:
• Zariadenie nie je správne zapojené.
• Ešte ste nestlačili tlačidlo napájania alebo ste ho stlačili nesprávne. Skúste to znova silným stlačením.
• Stlačili ste tlačidlo napájania, ale zariadenie stále nefunguje. Skontrolujte, či je veko bezpečne zatvorené.
• Motory bežia, ale zariadenie sa nezahrieva. Odneste zariadenie do autorizovaného servisného strediska a nechajte ho skontrolovať.
• Rameno sa neotáča. Skontrolujte, či je čepeľ na svojom mieste. Ak nie, odneste spotrebič do autorizovaného servisného strediska a nechajte ho skontrolovať.
Počas varenia ste pravdepodobne nasolili jedlo. Pred koncom varenia nesoľte jedlo, aby nedošlo k poškrabaniu nádoby fritézy ActiFry.
Pri modeloch, ktoré používajú zásobník, nepoužívajte žiadne kovové riadu na zachovanie ich kvality po dlhšiu dobu.
Možno nie je zaistené. Správne ho upevnite: presuňte zaisťovaciu páku do hornej polohy, umiestnite rameno do stredu zásobníka a potom páku zatlačte nadol.
Dôvodov môže byť niekoľko:
• Pri prvom použití môže dochádzať k uvoľňovaniu zápachu, ktorý nie je škodlivý. Tento jav, ktorý nemá žiadny vplyv na používanie zariadení, rýchlo zmizne.
• Odstráňte všetky nálepky a obalové materiály. Nikdy nevkladajte zariadenie pod vodu.
• Na začiatku používaní zariadení odporúčame variť najmenej 20 minút s pol litrom vody. Od druhého varenie vám fritéza ActiFry poskytne úplnú spokojnosť.
• Počas prevádzky nikdy nenechávajte dávkovaciu lyžicu v zariadení.
• Nikdy nevarte bez ramena. V závislosti od modelu nezabudnite odstrániť prípadné ochranné návleky umiestnené pod vekom.
Ak ste dodržali pokyny na spustenie spotrebiča uvedené v návode, pripojením iného spotrebiča do zásuvky sa presvedčte, či zásuvka funguje. Ak spotrebič stále nefunguje, nepokúšajte sa ho sami rozoberať alebo opravovať a odneste ho do schváleného servisného strediska.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
Druh stupňov zmeníte podržaním nasledujúceho tlačidla po dobu 5 sekúnd:
Teplota varenia vo fritéze Actifry predstavuje na konci varenia približne 180 °C (teplota jedla je 160 °C).
Všeobecne možno povedať, že odporúčame používanie takých odrôd zemiakov, ktoré sa považujú za najvhodnejšie na prípravu hranolčekov. Pri všetkých použitých zemiakoch sa však výsledky môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a tiež od toho, ako sa skladujú. V prípade neuspokojivých výsledkov skúste zmeniť odrodu zemiakov.
Vzhľadom na otáčanie lopatky neodporúčame pripravovať ryby vo fritéze Actifry, pretože sa pri varení môžu ľahko rozpadnúť. S cieľom tomu predchádzať vám na prípravu rýb odporúčame využiť horný podnos (len model 2v1).
Je normálne, ak medzi pokrievkou a základnou časťou vidno malú medzeru. Pokrievka a základná časť by nemali byť vzduchotesné.
Veko vždy prichyťte na miesto pevne, ale jemne. Nezatvárajte veko tak, že ho pribuchnete, ale položte prst na prednú stranu veka a veko jemne zatlačte na miesto. Ak dávate veko do umývačky riadu, vždy ho umiestnite do blízkosti hornej časti umývačky (chladnejšia oblasť) a použite nastavenie chladnejšieho režimu – informácie nájdete v návode na použitie umývačky riadu.
Áno, pretože toto zariadenie je naozaj multifunkčné. Môžete ho využívať na prípravu rôznych pokrmov.
Pomocou tohto zariadenia pripravíte množstvo receptov od predjedla až po dezerty.
Môžete si tiež pripraviť chrumkavé hranolky, jemné kura alebo dokonca ovocný koláč...
Dizajn predchádzajúcich dosiek Actifry a Actifry Family neumožňuje použitie dosky „2 in 1 ActiFry“
Pri otváraní pokrievky počas varenia neexistuje žiadne nebezpečenstvo, ale neodporúča sa, aj keď sa ingrediencie sústreďujú na okrajoch panvice.
Zníži sa tým teplota vo vnútri a v prípade inteligentných receptov „Smart“ sa preruší testované nastavenie varenia, ktoré garantuje perfektné výsledky.
Zemiaky skladujte v dobrej pivnici alebo v chladnej skrini (pri teplote medzi 6 a 8 °C), mimo dosahu svetla.
Neprekračujte maximálne množstvo a časy prípravy uvedené v tabuľke receptov, inak nedosiahnete očakávaný výsledok a môžete zariadenie poškodiť.
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.