TEFAL Teplovzdušná fritéza Tefal ActiFry Genius XL AH960830 Čierna

Teplovzdušná fritéza Tefal ActiFry Genius XL AH960830 Čierna Zdravý a jednoduchý spôsob, ako si vychutnať svoje obľúbené smažené pokrmy

Geniálne každodenné varenie s fritézou ActiFry! Inteligentná a všestranná zdravá fritéza ActiFry Genius XL ponúka 9 automatických nastavení pre najrôznejšie smažené pokrmy, a dokáže s minimom oleja, prípadne úplne bez oleja pripraviť zdravé a chutné pokrmy. Vďaka exkluzívnej technológii Dual Motion táto vzduchová fritéza zaručuje bezproblémové varenie, ktoré si nevyžaduje žiadne zásahy ani stráženie pokrmu.

Referenčné číslo: AH960830

Všestranná a inteligentná zdravá fritéza ActiFry Genius XL

Zdravá fritéza ActiFry Genius XL zaisťuje mimoriadnu všestrannosť pri príprave zdravých smažených pokrmov v ľubovoľnom množstve. Táto fritéza s veľkou kapacitou 1,7 kg dokáže pripraviť hlavné jedlo až pre 5 osôb a prílohy až pre 8 osôb, takže je ideálna na všetky príležitosti od bežných rodinných večerí po slávnostné chvíle s priateľmi. Vďaka 9 inteligentným nastaveniam vám nikdy nedôjdu nápady, čo uvariť na večeru alebo čo ponúknuť pozvaným hosťom. Táto zdravá fritéza poskytuje úplnú kontrolu a pohodlie vďaka exkluzívnej technológii Dual Motion, ktorá kombináciou teplého vzduchu a automatického jemného miešania zaisťuje rovnomernú prípravu jedál bez zásahov a potreby sledovať pokrm, takže zakaždým získate dokonale chrumkavý výsledok.

* Celý rad pokrmov si nevyžaduje prípravu na oleji.

Základné fakty
 • Zdravé smaženie

  Jedinečná kombinácia teplovzdušného ohrevu a jemného miešania vedie k dokonalým výsledkom zdravšieho smaženia bez potreby zásahov alebo stráženia pokrmu, takže ponúka úplné pohodlie a rýchlosť. Venujte sa rodine alebo priateľom v priebehu varenia. Automatická funkcia Vás oslobodí od dlhého a zbytočného státia pri sporáku!

 • Príprava pokrmov na minime oleja alebo úplne bez oleja   * Celý rad pokrmov si nevyžaduje prípravu na oleji.

  Či už varíte z čerstvých alebo mrazených surovín, fritéza ActiFry Genius zachováva výživové hodnoty a bráni spáleniu a vysušeniu, takže sú pokrmy zdravšie. V prípade použitia smaženia s olejom si pre zvolené programy môžete vybrať aj oleje s nižším bodom zadymenia, ktoré nie sú vhodné na tradičné fritovanie z dôvodu smaženia teplým vzduchom s nižšou teplotou. Objem použitého oleja na jedno smaženie je podľa receptu len jedna lyžička, a tak môžete uprednostniť drahšie, ale zdravšie oleje. V porovnaní s klasickou fritézou je spotreba oleja výrazne nižšia a tak s ActiFry Genius ušetríte na oleji. Na každé smaženie tak používate nový olej bez zápachu po predošlom smažení v jeho najvyššej kvalite, čo oceníte na výslednej chuti Vášho pokrmu.

 • 9 automatických nastavení

  Hranolky, pokrmy obalené v strúhanke, pokrmy obalené v cestíčku, rolky, mäsové a zeleninové guličky, kurča a múčniky plus 2 inovatívne nastavenia pre jednorázovú prípravu pokrmov, pokrmy na panvici wok a svetovú kuchyňu. Podľa zvoleného programu prístroj reguluje automaticky teplotu, rýchlosť miešania a dobu varenia pre perfektné výsledky bez Vášho ďalšieho zásahu alebo stráženia. Program po skončení udržiava pokrmy teplé po dobu xxx min.

 • default

  Veľmi veľká kapacita ideálne pre všetky príležitosti

  Kapacita 1,7 kg stačí na prípravu hlavného chodu až pre 5 osôb a príloh až pre 8 osôb, takže je ideálna pre celú rodinu aj na večierky. Ušetríte čas a uľahčíte si varenie pre celú rodinu.

 • Praktické varenie v jednom kroku

  Inteligentný displej s rôznymi surovinami umožňuje praktickú prípravu dokonalých pokrmov v jednom kroku a prípravu viacerých surovín súčasne

 • Jednoduchý dotykový displej

  Veľký displej obsahuje ikony všetkých nastavení, ako aj možnosti odloženého štartu a ohrievania, takže máte reguláciu na dosah ruky.

 • Široké spektrum výborných receptov

  Dodáva sa s kuchárskou knihou, a prostredníctvom mobilnej aplikácie My ActiFry môžete získať prístup k viac ako 300 receptom, z ktorých vyše 150 využíva dostupných 9 nastavení

 • Ľahké čistenie

  Čistenie prístroja po príprave nebolo nikdy ľahšie. Veko, misa a miesič sú odnímateľné a môžete ich umývať v umývačke riadu. Misa je opatrená nepriľnavým povrchom Tefal, čo uľahčuje čistenie a zabraňuje pripáleniu.

 • Takmer žiadny zápach oleja

  Vďaka technológii ohrevu teplým vzduchom fritéza ActiFry Genius nevylučuje zápach smaženého oleja a ani neuvoľňuje mastné pary vody obsiahnuté v oleji a potravinách.

 • Nastaviteľná teplota

  Pri použití v ručnom režime si môžete vďaka presnému termostatu fritézy ActiFry Genius v rozsahu 70 až 220 °C vychutnať dokonale chrumkavé pokrmy. Variabilné nastavenie teploty Vám umožňuje použitie oleja s nižším bodom zadymenia pre zdravšie varenie.

 • Časovač na 60 minút

  V ručnom režime môžete zvoliť dobu prípravy vhodnú pre Vaše obľúbené pokrmy až do dĺžky 60 minút.

 • Priehľadná sklenená pokrievka

  Priehľadná sklenená pokrievka fritézy ActiFry Genius ponúka dokonalý prehľad pri príprave pokrmov.

 • Odporúča šéfkuchár

  Produkt odporúča šéfkuchár Ondřej Slanina.

Príslušenstvo
Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Aplikácia už nie je kompatibilná so systémom Android 4.4.4 alebo s nižšou verziou systému v dôsledku vylepšeného zabezpečenia údajov.

Ak je to možné, odporúčame zariadenie aktualizovať na vyššiu verziu systému Android alebo použiť iné kompatibilné zariadenie.

Aktualizácia nielen rozšíri vaše možnosti vďaka novým funkciám a kompatibilite s najnovšími technológiami, ale navyše vás ochráni pred možnými chybami zabezpečenia, ktoré sú v najnovších verziách opravené.
Vďaka ActiFry a dávkovacej lyžici s olejom podľa vášho výberu získate ľahké a chrumkavé hranolčeky. Podľa svojej chuti môžete pridať ešte 1 lyžicu oleja pre ešte väčšiu jemnosť!
Pred varením dvakrát premyte nakrájané hranolčeky v miske s vodou, aby sa odstránil prebytočný škrob. Potom je nevyhnutné, aby sa pred tepelnou prípravou dôkladne osušili čistou utierkou a na záver ešte utreli papierovou utierkou. Ak pripravujete mrazené hranolčeky, nemusíte pridávať žiadny olej, pretože už olej obsahujú a mohli by sa rozmočiť. Ak po tepelnej príprave na plechu použijete funkciu 2 v 1 (miska + plech), povarte hranolčeky po ich odobratí z plechu ešte 2 – 5 minút, aby boli chrumkavejšie.
Žiadny, pretože hranolčeky už olej obsahujú.
Ak pripravujete mrazené hranolčeky, nemusíte pridávať žiadny olej, pretože už olej obsahujú.
Pri modeloch s kapacitou 1 kg a 1,2 kg musíte pri varení používať lopatku, aby potraviny nespadli do motorovej jednotky.
Nádoba je príliš plná. Dodržujte množstvá uvedené v tabuľke pre varenie v návode na použitie.
Actifry: 1 kg čerstvých hranolčekov/750 g mrazených hranolčekov.
Actifry Familly: 1,5 kg čerstvých hranolčekov/1,2 kg zmrazených hranolčekov.
Existuje viacero dôvodov:
• Nepoužili ste správny druh zemiakov.
• Zemiaky ste pred prípravou dostatočne neumyli a neosušili a stále obsahujú príliš veľa škrobu.
• Hranoly sú príliš hrubé. Nakrájajte hranolky na tenšie.
• Nepoužili ste dostatočné množstvo oleja. Použite viac oleja.
• Filter môže byť zanesený. Očistite filter.
Dôvodov môže byť niekoľko:
• Nepoužili ste rameno. Používajte ho pre všetky druhy prípravy.
• Hranolčeky alebo jedlo nie sú rovnomerne nakrájané. Pre dokonalé varenie musia byť hranolčeky alebo jedlo narezané na rovnakú veľkosť.
• Rameno sa neotáča: Skontrolujte, či je rameno v správnej polohe.
Veľkosť hranoliek ovplyvňuje ich chrumkavosť a mäkkosť.
Čím budú hranolky tenšie, tým budú chrumkavejšie a naopak, hrubšie hranolky budú vo vnútri mäkšie.
Podľa vašej chuti môžete meniť čas prípravy a veľkosť hranoliek: tenké: 8 x 8 mm/štandardné: 10 x 10 mm/hrubé: 13 x 13 mm.
Na dosiahnutie najlepších výsledkov najprv umyte celé zemiaky a potom premyte nakrájané zemiaky väčším množstvom vody, až kým nebude úplne číra.
Odstránite tak čo možno najviac škrobu a zemiaky sa nebudú medzi sebou lepiť.
Potom zemiaky dôkladne osušte pomocou pijavej kuchynskej utierky.
Pred prípravou musia byť zemiaky úplne suché.
Pri otváraní pokrievky počas varenia neexistuje žiadne nebezpečenstvo, ale neodporúča sa, aj keď sa ingrediencie sústreďujú na okrajoch panvice.
Zníži sa tým teplota vo vnútri a v prípade inteligentných receptov „Smart“ sa preruší testované nastavenie varenia, ktoré garantuje perfektné výsledky.
Neprekračujte maximálne množstvo a časy prípravy uvedené v tabuľke receptov, inak nedosiahnete očakávaný výsledok a môžete zariadenie poškodiť.
Môžete si vybrať podľa chuti a použiť rôzne druhy olejov!
Bežné oleje: olivový, repkový, hroznový, kukuričný, arašidový, slnečnicový, sójový*
Ochutené oleje: s aromatickými bylinkami, čili, cesnakom, citrónom...
Špeciálne oleje: lieskovcový*, sezamový*, saflorový*, mandľový*, avokádový*, arganový*...
Neodporúčame používať orechový olej, pretože po varení zanecháva stuchnutú chuť.
(*použitie oleja podľa výrobcu).
• Pred čistením ju nechajte úplne vychladnúť.
• Otvorte pokrievku a nadvihnite jazýček na odistenie.
• Vyberte lopatku, panvicu na varenie a odnímateľný filter.
• Všetky odnímateľné časti sú vhodné do umývačky riadu alebo ich môžete vyčistiť jemnou špongiou a tekutým prostriedkom na umývanie riadu.
• Ak chcete predĺžiť životnosť vašej nádoby alebo podložky na varenie, odporúčame umývať ich ručne. Na umývanie v umývačkách riadu je výhodné použiť jemné čistiace prostriedky, ako je tekutý alebo gélový čistiaci prostriedok.
• Skôr ako vrátite všetky súčasti na svoje miesto, starostlivo ich osušte.
Neodporúčame používať iné čistiace prostriedky ako umývacie prostriedky.
Ak sú potraviny príliš hrubé, môžu sa navrchu spáliť. Zmenšite hrúbku potravín. Niektoré potraviny nie sú vhodné na varenie na tejto podložke, ako napríklad ryby alebo iné potraviny obaľované v strúhanke, pretože pri varení horúcim vzduchom vyschnú a spália sa.
Skontrolujte, či je rameno v správnej polohe. Pripomíname, že tento prístroj nie je vhodný na prípravu tekutých receptov (polievok...).
Ak problém pretrváva, odneste zariadenie do autorizovaného servisného strediska.
Ak si myslíte, že došlo k poruche motora, odneste spotrebič do autorizovaného servisného strediska na kontrolu.
Pravdepodobne ste použili nové zemiaky. Pri nových zemiakoch znížte množstvo na 750 g a upravte čas varenia.
Ide o anomáliu pri prevádzke zariadenia.
Odpojte spotrebič, počkajte 10 sekúnd a znova ho zapojte. Stlačte hlavný vypínač.
Ak sa na LCD obrazovke vždy zobrazuje rovnaká správa, odneste zariadenie do autorizovaného servisného strediska, kde ho necháte skontrolovať.
Môže to mať niekoľko dôvodov:
• Zariadenie nie je správne zapojené.
• Ešte ste nestlačili tlačidlo napájania alebo ste ho stlačili nesprávne. Skúste to znova silným stlačením.
• Stlačili ste tlačidlo napájania, ale zariadenie stále nefunguje. Skontrolujte, či je veko bezpečne zatvorené.
• Motory bežia, ale zariadenie sa nezahrieva. Odneste zariadenie do autorizovaného servisného strediska a nechajte ho skontrolovať.
• Rameno sa neotáča. Skontrolujte, či je čepeľ na svojom mieste. Ak nie, odneste spotrebič do autorizovaného servisného strediska a nechajte ho skontrolovať.
Počas varenia ste pravdepodobne nasolili jedlo. Pred koncom varenia nesoľte jedlo, aby nedošlo k poškrabaniu nádoby fritézy ActiFry.
Pri modeloch, ktoré používajú zásobník, nepoužívajte žiadne kovové riadu na zachovanie ich kvality po dlhšiu dobu.
Možno nie je zaistené. Správne ho upevnite: presuňte zaisťovaciu páku do hornej polohy, umiestnite rameno do stredu zásobníka a potom páku zatlačte nadol.
Dôvodov môže byť niekoľko:
• Pri prvom použití môže dochádzať k uvoľňovaniu zápachu, ktorý nie je škodlivý. Tento jav, ktorý nemá žiadny vplyv na používanie zariadení, rýchlo zmizne.
• Odstráňte všetky nálepky a obalové materiály. Nikdy nevkladajte zariadenie pod vodu.
• Na začiatku používaní zariadení odporúčame variť najmenej 20 minút s pol litrom vody. Od druhého varenie vám fritéza ActiFry poskytne úplnú spokojnosť.
• Počas prevádzky nikdy nenechávajte dávkovaciu lyžicu v zariadení.
• Nikdy nevarte bez ramena. V závislosti od modelu nezabudnite odstrániť prípadné ochranné návleky umiestnené pod vekom.
Ak ste dodržali pokyny na spustenie spotrebiča uvedené v návode, pripojením iného spotrebiča do zásuvky sa presvedčte, či zásuvka funguje. Ak spotrebič stále nefunguje, nepokúšajte sa ho sami rozoberať alebo opravovať a odneste ho do schváleného servisného strediska.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
Druh stupňov zmeníte podržaním nasledujúceho tlačidla po dobu 5 sekúnd:
Teplota varenia vo fritéze Actifry predstavuje na konci varenia približne 180 °C (teplota jedla je 160 °C).
Vzhľadom na otáčanie lopatky neodporúčame pripravovať ryby vo fritéze Actifry, pretože sa pri varení môžu ľahko rozpadnúť. S cieľom tomu predchádzať vám na prípravu rýb odporúčame využiť horný podnos (len model 2v1).
Je normálne, ak medzi pokrievkou a základnou časťou vidno malú medzeru. Pokrievka a základná časť by nemali byť vzduchotesné.
Veko vždy prichyťte na miesto pevne, ale jemne. Nezatvárajte veko tak, že ho pribuchnete, ale položte prst na prednú stranu veka a veko jemne zatlačte na miesto. Ak dávate veko do umývačky riadu, vždy ho umiestnite do blízkosti hornej časti umývačky (chladnejšia oblasť) a použite nastavenie chladnejšieho režimu – informácie nájdete v návode na použitie umývačky riadu.
Áno, pretože toto zariadenie je naozaj multifunkčné. Môžete ho využívať na prípravu rôznych pokrmov.
Pomocou tohto zariadenia pripravíte množstvo receptov od predjedla až po dezerty.
Môžete si tiež pripraviť chrumkavé hranolky, jemné kura alebo dokonca ovocný koláč...
Dizajn predchádzajúcich dosiek Actifry a Actifry Family neumožňuje použitie dosky „2 in 1 ActiFry“
Zemiaky skladujte v dobrej pivnici alebo v chladnej skrini (pri teplote medzi 6 a 8 °C), mimo dosahu svetla.
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.
Ak sa domnievate, že niektorá časť chýba, zavolajte stredisku služieb pre spotrebiteľov, a my Vám pomôžeme nájsť vhodné riešenie.