TEFAL FRITÉZA EASY FRY & GRILL XXL EY801815

FRITÉZA EASY FRY & GRILL XXL EY801815 Teplovzdušná fritéza a gril – s možnosťou súčasného používania
Doprajte svojej rodine lahodné a zdravé jedlá zo svojej kuchyne vďaka teplovzdušnej fritéze s grilom Tefal Easy Fry & Grill 2v1 XXL. Odnímateľný oddeľovač Flexcook umožňuje jednoducho prepínať z objemu XXL – ktorý nakŕmi až 8 ľudí – na dve zóny pre prípravu dvoch rôznych jedál, ktoré budú hotové súčasne. Technológia smaženia s extra chrumkavosťou a liaty gril zaručujú dokonalé smaženie, ktoré je chrumkavé na povrchu a vo vnútri šťavnaté, pričom využíva menej oleja. S 8 automatickými programami máte k dispozícii nekonečné možnosti!

Referenčné číslo: EY801815

Teplovzdušná fritéza a gril XXL 2v1 na prípravu dvoch rôznych jedál, ktoré budú hotové súčasne

Easy Fry & Grill XXL ponúka maximálnu všestrannosť a jednoduchšie varenie rýchlych a zdravých domácich jedál pre až 8 ľudí každý deň. Je možné pridať praktický oddeľovač a prepnúť z XXL objemu pre veľké potraviny na dve misy k príprave 2 rôznych jedál zároveň, a to vďaka režimu Intelligent Synchronization. Objavte technológiu prípravy extra chrumkavých jedál pre chutnejšie smažené jedlá v teplovzdušnej fritéze s menším množstvom oleja a technológii grilu pre smaženie všetkých druhov jedál.

*1 kg čerstvých hranolčekov pripravených v 15 ml oleja v porovnaní s tradičným fritovaním v 2 l oleja ** k dispozícii iba na vybraných trhoch

Základné fakty
 • Teplovzdušná fritéza a gril 2v1 XXL

  Objavte teplovzdušnú fritézu a gril 2v1 s nekonečnými možnosťami v jednom ľahko použiteľnom zariadení: Súčasné varenie, 8 programov na prípravu jedla a objem XXL pre štedré a chutné jedlá.

 • Úspora času

  Pokročilá technológia pre dokonalé výsledky: Režim Intelligent Synchronization s prednastavenými funkciami pre varenie dvoch rôznych jedál a záruka, že budú pripravené naraz.

 • Prispôsobený všetkým vašim potrebám

  Prispôsobte priestor pre varenie a ušetrite čas s ľahko vyberateľným oddeľovačom Flexcook – pre premenu z prípravy veľkého množstva prísad v jednom priestore na dvojitú prípravu pre vytvorenie kompletného pokrmu naraz.

 • Spoľahlivé výsledky varenia

  Jednoduché jedlá, ktoré sa vždy dokonale podaria vďaka 8 automatickým programom (hranolčeky, nugety, grilované kura, pizza, mäso, ryby, zelenina, dezert) a manuálnemu režimu.

 • Gril bez dymu

  Gril s roštom z liateho hliníka – s nepriľnavým povrchom, otvormi na grile pre odtekanie tuku a prípravu prakticky bez dymu – je prísľubom k dokonalosti grilovaného mäkkého a šťavnatého mäsa alebo zeleniny, ktoré môžete pripraviť aj v kuchyni.

 • Zdravé chrumkavé pokrmy

  Technológia Extra Crisp vytvára dokonalú rovnováhu teploty a prúdenia horúceho vzduchu pre chrumkavé a dozlata opečené pokrmy s minimom tuku alebo úplne bez tuku – až o 99 % menej pridaného tuku než vo fritéze!* * O 99 % menej pridaného tuku: 1 kg čerstvých hranolčekov pripravených v 15 ml oleja v porovnaní s tradičným fritovaním v 2 l oleja

 • Kapacita XXL

  Štedrý objem 6,5 l nakŕmi až osem ľudí a umožňuje prípravu objemných a lahodných jedál pre každú príležitosť – od rýchlych každodenných večerí až po slávnostné hostiny.

 • Bezplatná aplikácia

  Nekonečná inšpirácia je na dosah s našou užívateľsky prívetivou aplikáciou Cooking App, ktorá ponúka množstvo jednoduchých receptov, od davu potešujúcich pohodlných jedál až po exotickú kuchyňu.

Príslušenstvo
Funkcie
Ďalšie priložené príslušenstvo Nie  
Chladný na dotyk    
Technológia Actifry nie – teplovzdušná technológia  
Kapacita pre potraviny 1,5  kg
Pokrievka Nepriehľadné  
LCD displej    
Časovač    
Odnímateľná panvica PTFE  
Automatické zastavenie    
Farba Čierna  
Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Vďaka ActiFry a dávkovacej lyžici s olejom podľa vášho výberu získate ľahké a chrumkavé hranolčeky. Podľa svojej chuti môžete pridať ešte 1 lyžicu oleja pre ešte väčšiu jemnosť!
Pred varením dvakrát premyte nakrájané hranolčeky v miske s vodou, aby sa odstránil prebytočný škrob. Potom je nevyhnutné, aby sa pred tepelnou prípravou dôkladne osušili čistou utierkou a na záver ešte utreli papierovou utierkou. Ak pripravujete mrazené hranolčeky, nemusíte pridávať žiadny olej, pretože už olej obsahujú a mohli by sa rozmočiť. Ak po tepelnej príprave na plechu použijete funkciu 2 v 1 (miska + plech), povarte hranolčeky po ich odobratí z plechu ešte 2 – 5 minút, aby boli chrumkavejšie.
Žiadny, pretože hranolčeky už olej obsahujú.
Ak pripravujete mrazené hranolčeky, nemusíte pridávať žiadny olej, pretože už olej obsahujú.
Existuje viacero dôvodov:
• Nepoužili ste správny druh zemiakov.
• Zemiaky ste pred prípravou dostatočne neumyli a neosušili a stále obsahujú príliš veľa škrobu.
• Hranoly sú príliš hrubé. Nakrájajte hranolky na tenšie.
• Nepoužili ste dostatočné množstvo oleja. Použite viac oleja.
• Filter môže byť zanesený. Očistite filter.
Veľkosť hranoliek ovplyvňuje ich chrumkavosť a mäkkosť.
Čím budú hranolky tenšie, tým budú chrumkavejšie a naopak, hrubšie hranolky budú vo vnútri mäkšie.
Podľa vašej chuti môžete meniť čas prípravy a veľkosť hranoliek: tenké: 8 x 8 mm/štandardné: 10 x 10 mm/hrubé: 13 x 13 mm.
Na dosiahnutie najlepších výsledkov najprv umyte celé zemiaky a potom premyte nakrájané zemiaky väčším množstvom vody, až kým nebude úplne číra.
Odstránite tak čo možno najviac škrobu a zemiaky sa nebudú medzi sebou lepiť.
Potom zemiaky dôkladne osušte pomocou pijavej kuchynskej utierky.
Pred prípravou musia byť zemiaky úplne suché.
Môžete si vybrať podľa chuti a použiť rôzne druhy olejov!
Bežné oleje: olivový, repkový, hroznový, kukuričný, arašidový, slnečnicový, sójový*
Ochutené oleje: s aromatickými bylinkami, čili, cesnakom, citrónom...
Špeciálne oleje: lieskovcový*, sezamový*, saflorový*, mandľový*, avokádový*, arganový*...
Neodporúčame používať orechový olej, pretože po varení zanecháva stuchnutú chuť.
(*použitie oleja podľa výrobcu).
Neprekračujte maximálne množstvo a časy prípravy uvedené v tabuľke receptov, inak nedosiahnete očakávaný výsledok a môžete zariadenie poškodiť.
Hranolčeky alebo jedlo nie je rovnomerne nakrájané. Dokonalý výsledok dosiahnete, ak všetko nakrájate na rovnakú veľkosť.
Pri vyťahovaní košíka počas prípravy jedla nehrozí žiadne nebezpečenstvo, no neodporúča sa to.
Zníži sa tým teplota vnútri zariadenia a v prípade „inteligentných” receptov sa môže stať, že sa naruší nastavenie varenia určené na dosiahnutie optimálnych výsledkov.
Neodporúčame používať iné čistiace prostriedky ako umývacie prostriedky.
Vyčistite zariadenie vlhkou, neabrazívnou špongiou a čistiacim prostriedkom. Nepoužívajte žiadne agresívne čistiace prostriedky, čistiace špongie ani drsné podložky. Nepoužívajte žiadne špeciálne čistiace prostriedky na kovy. Nikdy neponárajte spotrebič pod vodu ani ho neoplachujte.
Ak si myslíte, že došlo k poruche motora, odneste spotrebič do autorizovaného servisného strediska na kontrolu.
Počas varenia ste pravdepodobne nasolili jedlo. Pred koncom varenia nesoľte jedlo, aby nedošlo k poškrabaniu nádoby fritézy ActiFry.
Pri modeloch, ktoré používajú zásobník, nepoužívajte žiadne kovové riadu na zachovanie ich kvality po dlhšiu dobu.
Ak ste dodržali pokyny na spustenie spotrebiča uvedené v návode, pripojením iného spotrebiča do zásuvky sa presvedčte, či zásuvka funguje. Ak spotrebič stále nefunguje, nepokúšajte sa ho sami rozoberať alebo opravovať a odneste ho do schváleného servisného strediska.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
Môže to mať niekoľko dôvodov:
• Zariadenie nie je správne zapojené.
• Ešte ste nestlačili tlačidlo napájania alebo ste ho stlačili nesprávne. Skúste to znova silným stlačením.
• Stlačili ste tlačidlo napájania, ale zariadenie stále nefunguje. Skontrolujte, či je veko bezpečne zatvorené.
• Motory bežia, ale zariadenie sa nezahrieva. Odneste zariadenie do autorizovaného servisného strediska a nechajte ho skontrolovať.
Teplota varenia vo fritéze Actifry predstavuje na konci varenia približne 180 °C (teplota jedla je 160 °C).
Áno, pretože toto zariadenie je naozaj multifunkčné. Môžete ho využívať na prípravu rôznych pokrmov.
Pomocou tohto zariadenia pripravíte množstvo receptov od predjedla až po dezerty.
Môžete si tiež pripraviť chrumkavé hranolky, jemné kura alebo dokonca ovocný koláč...
Zemiaky skladujte v dobrej pivnici alebo v chladnej skrini (pri teplote medzi 6 a 8 °C), mimo dosahu svetla.
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.
Ak sa domnievate, že niektorá časť chýba, zavolajte stredisku služieb pre spotrebiteľov, a my Vám pomôžeme nájsť vhodné riešenie.