TEFAL EASY FRY & STEAM FW201

EASY FRY & STEAM FW201 Prvá zdravá teplovzdušná fritéza 3 v 1 značky Tefal: Teplovzdušné fritovanie, grilovanie a varenie na pare

Užite si neobmedzené možnosti chutného a zdravého varenia! Teplovzdušná fritéza Easy Fry Grill & Steam prichádza s kombináciou troch technológií na všestranné a priestorovo úsporné riešenie: teplovzdušná fritéza, gril a varenie na pare. Od zdravého fritovania na minimu tuku alebo úplne bez neho, cez zachovanie živín a vitamínov v surovinách varených na pare až po dokonalé grilovanie vo vlastnej kuchyni: pre každého má niečo lahodné!

Referenčné číslo: FW201815

Všestranné riešenie 3 v 1: Teplovzdušná fritéza, gril a varenie na pare

Pripravte si rôzne chutné a zdravé jedlá, ktoré si obľúbi každý, s teplovzdušnou fritézou Easy Fry Grill & Steam. Toto priestorovo úsporné riešenie 3 v 1 kombinuje funkcie teplovzdušnej fritézy, grilu a varenia na pare v jedinom praktickom prístroji. V režime teplovzdušnej fritézy môžete pripravovať obľúbené vyprážané chrumkavé a dozlatista opečené pokrmy na minimu tuku alebo úplne bez tuku. Ak prepnete na režim varenia na pare, šetrne pripravíte čokoľvek od ideálne prepečenej ryby až po lahodnú zeleninu a súčasne v nich zachováte vitamíny a živiny. Alebo môžete použiť režim grilu a rošt z liateho hliníka a dokonale ugrilovať do mäkka zeleninu alebo šťavnaté mäso. Využite 7 automatických programov na ešte väčšie pohodlie a jednoduché používanie a na rýchle pokrmy, ktoré šetria čas, pretože nepotrebujete prístroj predhrievať (v závislosti od zvoleného typu tepelnej úpravy). Vďaka objemu XXL je teplovzdušná fritéza Easy Fry Grill & Steam dokonalým pomocníkom na prípravu veľkých porcií pre celú rodinu. Navyše má ľahko čistiteľný dizajn, aby bolo upratovanie po varení bez námahy!
Základné fakty
 • Technológia 3 v 1

  Teplovzdušná fritéza, gril a varenie na pare v jedinom praktickom prístroji! Využívajte neobmedzené možnosti zdravého varenia pre celú rodinu, ktoré si obľúbia všetci. Všetko v jedinom prístroji, ktorý šetrí kuchynský priestor.

 • Technológia Extra Crisp

  Dokonalá rovnováha regulácie teploty a horúceho vzduchu na chrumkavé a dozlatista opečené pokrmy s minimom tuku alebo úplne bez tuku

 • default

  Technológia grilu

  Gril s roštom z liateho hliníka je prísľubom k dokonalosti grilovaného mäkkého a šťavnatého mäsa a zeleniny, ktoré môžete pripraviť aj v kuchyni.

 • Varenie na pare:

  Zachovajte vitamíny a živiny surovín, od krehkých rýb až po sviežu mäkkú zeleninu nabitú živinami. Zásobník vody s objemom 1,1 litra poskytuje až 85 minút nezávislej prevádzky.

 • default

  7 automatických programov

  Pripravujte vďaka 7 automatickým programom rozmanité pokrmy: 5 klasických programov (hranolčeky, nugety, kurča, zelenina, dezert) a 2 inteligentné automaticky kombinované programy (ryba, pečené mäso).

 • Digitálna kuchárka

  Až tridsať receptov vytvorených naším skvelým šéfkuchárom na každodennú inšpiráciu.

 • default

  2-krát rýchlejšia než rúra

  O 52 % rýchlejšia než klasická rúra!* Ušetrite čas pri varení vďaka kombinovaným režimom, ktoré nevyžadujú predohrev (teplý vzduch a varenie na pare). Externý test vykonaný na 1 200 g hranolčekov v porovnaní s konvekčnou rúrou Moulinex/Tefal)

 • default

  3 manuálne režimy

  Tri manuálne režimy (teplý vzduch, para, gril) umožňujú variť podľa vlastných receptov a kombinovať režimy tepelnej úpravy.

 • Nastaviteľná teplota

  Vysoko precízna regulácia teploty (od 80 °C do 200 °C) je vždy prísľubom dokonalých výsledkov bez ohľadu na typ receptu!

 • Praktické funkcie

  Intuitívny digitálny ovládací panel so 60-minútovým časovačom a funkciou automatického vypnutia je maximálne praktický. Stačí nastaviť a je to!

 • default

  Ľahké čistenie

  Dizajn umožňuje nenáročné vyčistenie po varení

 • Kapacita XXL

  Kapacita XXL (1,6 kg) je dokonalá na prípravu veľkých porcií pre celú rodinu alebo skupinu priateľov.

Funkcie
Príkon 1700  W
Pokrievka Bi-materiál  
LCD displej    
Časovač    
Vypínač    
Môže sa umývať v umývačke riadu    
Vhodné do umývačky - detaily dvierka a príslušenstvo  
Farba ČIERNA  
Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Vďaka ActiFry a dávkovacej lyžici s olejom podľa vášho výberu získate ľahké a chrumkavé hranolčeky. Podľa svojej chuti môžete pridať ešte 1 lyžicu oleja pre ešte väčšiu jemnosť!
Môžete zmeniť potešenie jednou lyžičkou oleja pri jednom použití.
V rastlinných olejoch sa nachádzajú všetky mastné kyseliny nevyhnutné pre život spolu so živinami potrebnými pre vyváženú stravu v rôznych pomeroch. O to viac dôvodov máte na konzumáciu rozmanitej stravy.
– Štandardné oleje: olivový, repkový*, olej zo semien hrozna, kukuričný, arašidový, slnečnicový, sójový*.
– Ochutené oleje: aromatické byliny, cesnak, korenie, citrón...
– Špeciálne oleje: olej z lieskových orechov*, sezamový*, olej zo svetlica*, mandľový*, avokádový*, arganový*...
Neodporúčame používať olej z vlašských orechov, ktorý má pri varení zatuchnutú chuť.
(*použitie oleja na varenie podľa výrobcu)
Pred varením dvakrát premyte nakrájané hranolčeky v miske s vodou, aby sa odstránil prebytočný škrob. Potom je nevyhnutné, aby sa pred tepelnou prípravou dôkladne osušili čistou utierkou a na záver ešte utreli papierovou utierkou. Ak pripravujete mrazené hranolčeky, nemusíte pridávať žiadny olej, pretože už olej obsahujú a mohli by sa rozmočiť. Ak po tepelnej príprave na plechu použijete funkciu 2 v 1 (miska + plech), povarte hranolčeky po ich odobratí z plechu ešte 2 – 5 minút, aby boli chrumkavejšie.
Žiadny, pretože hranolčeky už olej obsahujú.
Pri modeloch s kapacitou 1 kg a 1,2 kg musíte pri varení používať lopatku, aby potraviny nespadli do motorovej jednotky.
Nádoba je príliš plná. Dodržujte množstvá uvedené v tabuľke pre varenie v návode na použitie.
Actifry: 1 kg čerstvých hranolčekov/750 g mrazených hranolčekov.
Actifry Familly: 1,5 kg čerstvých hranolčekov/1,2 kg zmrazených hranolčekov.
Existuje viacero dôvodov:
• Nepoužili ste správny druh zemiakov.
• Zemiaky ste pred prípravou dostatočne neumyli a neosušili a stále obsahujú príliš veľa škrobu.
• Hranoly sú príliš hrubé. Nakrájajte hranolky na tenšie.
• Nepoužili ste dostatočné množstvo oleja. Použite viac oleja.
• Filter môže byť zanesený. Očistite filter.
Dôvodov môže byť niekoľko:
• Nepoužili ste rameno. Používajte ho pre všetky druhy prípravy.
• Hranolčeky alebo jedlo nie sú rovnomerne nakrájané. Pre dokonalé varenie musia byť hranolčeky alebo jedlo narezané na rovnakú veľkosť.
• Rameno sa neotáča: Skontrolujte, či je rameno v správnej polohe.
Veľkosť hranoliek ovplyvňuje ich chrumkavosť a mäkkosť.
Čím budú hranolky tenšie, tým budú chrumkavejšie a naopak, hrubšie hranolky budú vo vnútri mäkšie.
Podľa vašej chuti môžete meniť čas prípravy a veľkosť hranoliek: tenké: 8 x 8 mm/štandardné: 10 x 10 mm/hrubé: 13 x 13 mm.
Na dosiahnutie najlepších výsledkov najprv umyte celé zemiaky a potom premyte nakrájané zemiaky väčším množstvom vody, až kým nebude úplne číra.
Odstránite tak čo možno najviac škrobu a zemiaky sa nebudú medzi sebou lepiť.
Potom zemiaky dôkladne osušte pomocou pijavej kuchynskej utierky.
Pred prípravou musia byť zemiaky úplne suché.
Dôvodov môže byť niekoľko:
• Časy varenia sa uvádzajú ako orientačné. Môžu sa líšiť v závislosti od sezónnosti jedla, jeho veľkosti, množstva, individuálnej chuti a napätia elektrickej siete.
• Uvedené množstvo oleja možno zvýšiť podľa vášho vkusu a potreby. Pokiaľ chcete ešte krehkejšie hranolčeky, môžete pridať ešte niekoľko minút varenia.
• Pred čistením ju nechajte úplne vychladnúť.
• Otvorte pokrievku a nadvihnite jazýček na odistenie.
• Vyberte lopatku, panvicu na varenie a odnímateľný filter.
• Všetky odnímateľné časti sú vhodné do umývačky riadu alebo ich môžete vyčistiť jemnou špongiou a tekutým prostriedkom na umývanie riadu.
• Ak chcete predĺžiť životnosť vašej nádoby alebo podložky na varenie, odporúčame umývať ich ručne. Na umývanie v umývačkách riadu je výhodné použiť jemné čistiace prostriedky, ako je tekutý alebo gélový čistiaci prostriedok.
• Skôr ako vrátite všetky súčasti na svoje miesto, starostlivo ich osušte.
Neodporúčame používať iné čistiace prostriedky ako umývacie prostriedky.
Ak pripravujete mrazené hranolčeky, nemusíte pridávať žiadny olej, pretože už olej obsahujú.
Ak sú potraviny príliš hrubé, môžu sa navrchu spáliť. Zmenšite hrúbku potravín. Niektoré potraviny nie sú vhodné na varenie na tejto podložke, ako napríklad ryby alebo iné potraviny obaľované v strúhanke, pretože pri varení horúcim vzduchom vyschnú a spália sa.
Skontrolujte, či je rameno v správnej polohe. Pripomíname, že tento prístroj nie je vhodný na prípravu tekutých receptov (polievok...).
Ak problém pretrváva, odneste zariadenie do autorizovaného servisného strediska.
Ak si myslíte, že došlo k poruche motora, odneste spotrebič do autorizovaného servisného strediska na kontrolu.
Pravdepodobne ste použili nové zemiaky. Pri nových zemiakoch znížte množstvo na 750 g a upravte čas varenia.
Ide o anomáliu pri prevádzke zariadenia.
Odpojte spotrebič, počkajte 10 sekúnd a znova ho zapojte. Stlačte hlavný vypínač.
Ak sa na LCD obrazovke vždy zobrazuje rovnaká správa, odneste zariadenie do autorizovaného servisného strediska, kde ho necháte skontrolovať.
Môže to mať niekoľko dôvodov:
• Zariadenie nie je správne zapojené.
• Ešte ste nestlačili tlačidlo napájania alebo ste ho stlačili nesprávne. Skúste to znova silným stlačením.
• Stlačili ste tlačidlo napájania, ale zariadenie stále nefunguje. Skontrolujte, či je veko bezpečne zatvorené.
• Motory bežia, ale zariadenie sa nezahrieva. Odneste zariadenie do autorizovaného servisného strediska a nechajte ho skontrolovať.
• Rameno sa neotáča. Skontrolujte, či je čepeľ na svojom mieste. Ak nie, odneste spotrebič do autorizovaného servisného strediska a nechajte ho skontrolovať.
Počas varenia ste pravdepodobne nasolili jedlo. Pred koncom varenia nesoľte jedlo, aby nedošlo k poškrabaniu nádoby fritézy ActiFry.
Pri modeloch, ktoré používajú zásobník, nepoužívajte žiadne kovové riadu na zachovanie ich kvality po dlhšiu dobu.
Možno nie je zaistené. Správne ho upevnite: presuňte zaisťovaciu páku do hornej polohy, umiestnite rameno do stredu zásobníka a potom páku zatlačte nadol.
Dôvodov môže byť niekoľko:
• Pri prvom použití môže dochádzať k uvoľňovaniu zápachu, ktorý nie je škodlivý. Tento jav, ktorý nemá žiadny vplyv na používanie zariadení, rýchlo zmizne.
• Odstráňte všetky nálepky a obalové materiály. Nikdy nevkladajte zariadenie pod vodu.
• Na začiatku používaní zariadení odporúčame variť najmenej 20 minút s pol litrom vody. Od druhého varenie vám fritéza ActiFry poskytne úplnú spokojnosť.
• Počas prevádzky nikdy nenechávajte dávkovaciu lyžicu v zariadení.
• Nikdy nevarte bez ramena. V závislosti od modelu nezabudnite odstrániť prípadné ochranné návleky umiestnené pod vekom.
Ak ste dodržali pokyny na spustenie spotrebiča uvedené v návode, pripojením iného spotrebiča do zásuvky sa presvedčte, či zásuvka funguje. Ak spotrebič stále nefunguje, nepokúšajte sa ho sami rozoberať alebo opravovať a odneste ho do schváleného servisného strediska.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
Teplota varenia vo fritéze Actifry predstavuje na konci varenia približne 180 °C (teplota jedla je 160 °C).
Všeobecne možno povedať, že odporúčame používanie takých odrôd zemiakov, ktoré sa považujú za najvhodnejšie na prípravu hranolčekov. Pri všetkých použitých zemiakoch sa však výsledky môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a tiež od toho, ako sa skladujú. V prípade neuspokojivých výsledkov skúste zmeniť odrodu zemiakov.
Vzhľadom na otáčanie lopatky neodporúčame pripravovať ryby vo fritéze Actifry, pretože sa pri varení môžu ľahko rozpadnúť. S cieľom tomu predchádzať vám na prípravu rýb odporúčame využiť horný podnos (len model 2v1).
Je normálne, ak medzi pokrievkou a základnou časťou vidno malú medzeru. Pokrievka a základná časť by nemali byť vzduchotesné.
Veko vždy prichyťte na miesto pevne, ale jemne. Nezatvárajte veko tak, že ho pribuchnete, ale položte prst na prednú stranu veka a veko jemne zatlačte na miesto. Ak dávate veko do umývačky riadu, vždy ho umiestnite do blízkosti hornej časti umývačky (chladnejšia oblasť) a použite nastavenie chladnejšieho režimu – informácie nájdete v návode na použitie umývačky riadu.
Áno, pretože toto zariadenie je naozaj multifunkčné. Môžete ho využívať na prípravu rôznych pokrmov.
Pomocou tohto zariadenia pripravíte množstvo receptov od predjedla až po dezerty.
Môžete si tiež pripraviť chrumkavé hranolky, jemné kura alebo dokonca ovocný koláč...
Dizajn predchádzajúcich dosiek Actifry a Actifry Family neumožňuje použitie dosky „2 in 1 ActiFry“
Pri otváraní pokrievky počas varenia neexistuje žiadne nebezpečenstvo, ale neodporúča sa, aj keď sa ingrediencie sústreďujú na okrajoch panvice.
Zníži sa tým teplota vo vnútri a v prípade inteligentných receptov „Smart“ sa preruší testované nastavenie varenia, ktoré garantuje perfektné výsledky.
Zemiaky skladujte v dobrej pivnici alebo v chladnej skrini (pri teplote medzi 6 a 8 °C), mimo dosahu svetla.
Neprekračujte maximálne množstvo a časy prípravy uvedené v tabuľke receptov, inak nedosiahnete očakávaný výsledok a môžete zariadenie poškodiť.
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.