TEFAL DOUBLE FORCE DO821838 čierny

DOUBLE FORCE DO821838 čierny Dokonalá kombinácia rýchlosti a výkonu vo vašej kuchyni

Otáčavá sila alebo rýchlosť kuchynského robota: prečo si vyberať?

DoubleForce je moje úspešné kuchynské duo, pretože ponúka dva výstupy motora, ktoré zaisťujú optimálnu pracovnú a otáčavú silu podľa používanej nádoby. Vďaka širokej škále programov a pomôcok je tento vysoko účinný, robustný a elegantný kuchynský robot typu „všetko v jednom“ navrhnutý tak, aby úspešne vyhovel všetkým vašim potrebám pri každodennej príprave jedál a nápojov.

Nová technológia Powelix Life pre lepší výkon a výdrž nožov vďaka titánovému povrchu pre dlhodobé užívanie a lepšiu odolnosť.

Referenčné číslo: DO821838

Kuchynský robot DoubleForce: Dokonalá kombinácia rýchlosti a výkonu pre perfektné výsledky

S multifunkčným kuchynským robotom Double Force nemusíte voliť medzi rýchlosťou a silou! Vďaka dvom rôznym výstupom motora ponúka to najlepšie z oboch oblastí. S novými nožmi Powelix Life sa vám otvára nový svet: príprava pokrmov bude rýchlejšia. Tieto nože potiahnuté titánom majú zúbkovanú vrchnú časť a hladkú spodnú časť pre dokonalé výsledky sekania. Táto úplne nová generácia nožov bola práve dodaná našimi laboratóriami a v kombinácii s výkonom našich motorov vám ponúka najvýkonnejšie a najodolnejšie technológie sekania, ktoré kedy naši experti vyvinuli. Táto vyspelá konštrukcia a technológia boli vyvinuté tak, aby ste si mohli užívať tieto unikátne nože dvakrát dlhšiu dobu. S príkonom 1 000 W, hlavnou pracovnou nádobou s objemom 3 L, mixovacou nádobou s objemom 2 L a celkom šiestimi rýchlosťami zvládne DoubleForce všetky druhy kuchynských príprav surovín, od tých najmenších po najväčšie. S veľkou sadou príslušenstva sa stane DoubleForce vaším kuchynským robotom „všetko v jednom“ na strúhanie, plátkovanie, sekanie, miesenie, šľahanie a ďalšie úkony. A vďaka unikátnemu patentovanému systému EasyLock nebolo zamykanie veka nikdy ľahšie. Elegantný, ale robustný DoubleForce je vaším dokonalým spojencom v kuchyni!
Základné fakty
 • Dva rôzne výstupy motora

  Každý výstup motora zaisťuje optimálnu pracovnú rýchlosť a otáčavú silu pre príslušnú pracovnú nádobu. Fialová: nízka rýchlosť, ale veľká otáčavá sila pre nádobu na sekanie. Oranžová: vysoká rýchlosť, ale menšia otáčavá sila pre nádobu na mixovanie.

   

 • Unikátny patentovaný systém EasyLock

  Zamykanie veka nikdy nebolo tak ľahké: ľubovoľne ho umiestníte na nádobu a len pootočíte o niekoľko stupňov v smere hodinových ručičiek, aby zámok správne zapadol. Sekaciu nádobu je na food processore možné zamykať i v dvoch polohách, aby pohyb vyhovoval pravákom i ľavákom.

 • Technológia nožov Powelix Life

  Pevný titánový povrch: pre dlhodobú ostrosť nožov

 • Rozsiahla sada príslušenstva

  Food processor DoubleForce je vybavený širokou škálou špecializovaných a účinných nástrojov: nôž z antikorovej ocele na sekanie a krájanie všetkých druhov surovín; dva vymeniteľné disky z antikorovej ocele na hrubé strúhanie/plátkovanie a jemné strúhanie/plátkovanie zeleniny alebo syra; nádoba mixéra na mixovanie chutných polievok, štiav, smoothie a pod.; miesiaci hák na prípravu akéhokoľvek ľahkého i hutného cesta; sekáčik na jemné sekanie cibule, cesnaku, byliniek a pod.; disk na šľahanie krémov na dezerty a emulgovanie omáčok, napríklad majonézy.

 • Výkonné a vysokokapacitné spracovanie potravín

  S motorom s príkonom 1 000 W, hlavnou pracovnou nádobou s celkovým objemom 3 L a mixovacou nádobou s objemom 2 L zvládne DoubleForce všetky druhy kuchynských príprav surovín, od tých najmenších po najväčšie.

 • default

  6 volieb rýchlosti

  Pre každý výstup motora sú k dispozícii dve rôzne úrovne rýchlosti a pulzovania pomocou manuálneho prepínača, čo predstavuje 6 možností nastavenia pre najrôznejšie druhy príprav.

 • Štandardy vysokej kvality

  DoubleForce je dôsledne navrhnutý tak, aby bol nielen elegantný (s vloženou značkou v chrómovom prevedení), ale i robustný: na kuchynskom pulte si zachováva extrémnu stabilitu, i keď pracuje na najvyšší výkon. Obsahuje aj úložný systém, ktorý všetky rezacie, sekacie i miesiace nástroje úhľadne uloží v pracovnej nádobe.

 • Odporúča šéfkuchár

  Odporúča a na tvorbe receptov sa podielal šéfkuchár Ondřej Slanina.

 • Večeriame spoločne

  Spoločnú rodinnú večeru pripravuje na Slovensku stále menej a menej rodín. Tento dôležitý spoločenský rituál bohužiaľ stráca na obľube. U väčšiny prípadov je tomu na vine málo času a neznalosť rýchleho varenia. Spoločné večere buď rýchlo odbijeme, alebo ich priamo vynechávame.

Príslušenstvo
Funkcie
Príkon 1000  W
Pulzná funkcia    
Množstvo príslušenstva 8  
Úžitkový objem nádoby 1.5  L
Mixér Áno  
Celkový objem mixéra 2  L
Úžitkový objem mixéra 1.5  L
Materiál nádoby na mixovanie Plast  
Nástavec na sekanie Nerezová čepeľ  
Hrubé strúhanie Otočný disk na krájanie / strúhanie  
Jemné strúhanie Otočný disk na krájanie / strúhanie  
Iný nástavec na strúhanie Reversible disc for parmesan grating/potatoes' shredding  
Nástavec na miesenie    
Nástavec na šľahanie Disk  
Odšťavňovač ovocia    
Mini sekáčik    
Špachtľa    
Uloženie príslušenstva Uloženie v mise  
Uloženie káblu    
Môže sa umývať v umývačke riadu    
Nastavenie rýchlosti 2  
Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Pred prvým použitím spotrebiča opláchnite všetky diely príslušenstva v teplej vode so saponátom (pozri časť o čistení v návode na použitie). Opláchnite a osušte. Položte motorovú jednotku na rovný, čistý a suchý povrch. Spotrebič zapojte.
Tekutiny sa musia pred spracovaním nechať vychladnúť na izbovú teplotu. Nevkladajte horúce prísady do nádoby, pretože teplo z prísad môže poškodiť tesnenie.
Vyššie rýchlosti sa používajú pre prídavné zariadenia, ako je mixér a disky na krájanie a strúhanie, avšak príslušenstvo, ako je lis na citrusové plody alebo hnetací nástroj, by sa mali používať s pomalšou rýchlosťou.
Tlačidlo pulzného rázu sa používa vtedy, keď potrebujete krátke rázy výkonu pri optimálnej rýchlosti. Ide o bežnejšie využívanú funkciu pri používaní mixéra a ovláda ju používateľ, čo znamená, že si sami určujete, ako dlho bude zariadenie pracovať v tomto režime. Je to užitočný spôsob, ako sa vyhnúť nadmernému spracovaniu surovín. Môže sa napríklad použiť na zamiešanie ovocia do zmesi na múčnik na konci spracovania alebo zamiešanie mäkkého ovocia do jogurtu na prípravu koktailu.
Nože z nehrdzavejúcej ocele sa používajú na: mixovanie, miešanie, rozmixovanie, výrobu strúhanky, šľahaného cesta či cesta na koláče. Mixérový nadstavec sa používa len na rozmixovanie tekutín, napríklad polievok, mliečnych koktailov atď., alebo rozmixovanie mäkkého ovocia či uvarenej zeleniny a ovocia. Nemal by sa používať na mletie mäsa ani na hnetenie ťažkého cesta či cesta na koláče.
S cieľom zabrániť zafarbeniu, utrite pracovné zóny handričkou alebo utierkou namočenou v oleji na varenie a potom ho umyte obvyklým spôsobom.
Je nevyhnutné vykonať čistenie okamžite po použití, aby ste zabránili zafarbeniu.

Prístroj odpojte z elektrickej siete. Aby bolo čistenie jednoduchšie, opláchnite príslušenstvo hneď po použití. Príslušenstvo umyte a osušte: môže sa umývať v umývačke riadu, vo vode alebo pod tečúcou vodou s výnimkou motorovej jednotky, zostavy mlynčeka (redukcia + hlava mlynčeka)*, pohonnej jednotky mixéra* a hlavnej časti odšťavovača* (* v závislosti od modelu). Utrite ich vlhkou hubkou. Po osušení potrite nože a mriežku mlynčeka kuchynským olejom, aby zostali chránené mazivom. Do nádoby mixéra nalejte horúcu vodu s niekoľkými kvapkami tekutého prostriedku na umývanie riadu, zatvorte veko so založeným krytom dávkovača, niekoľkokrát uveďte do chodu, odpojte spotrebič a potom nádobu vypláchnite. Nože príslušenstva sú veľmi ostré, zaobchádzajte s nimi opatrne.
Diely mnohých kuchynských robotov sú vhodné do umývačky riadu, ako napríklad misy alebo nože, často však ide o špecifickú funkciu výrobku, viac informácií preto nájdete v návode na používanie spotrebiča a starostlivosť o spotrebič. Kryt motora kuchynského robota sa nesmie nikdy dávať do umývačky riadu.
Skúste skontrolovať, či je blokovací systém správne založený. Pred spustením spracovania potravín musia mať všetky kuchynské roboty správne nasadenú nádobu a veko. Ide o bezpečnostnú funkciu, aby nedošlo k točeniu odkrytých nožov. Keď sa nádoba a veko bezpečne zaistia, značky, ktoré sa na nich nachádzajú, sa zarovnajú.
Ak ste dodržali pokyny na spustenie spotrebiča uvedené v návode, pripojením iného spotrebiča do zásuvky sa presvedčte, či zásuvka funguje. Ak spotrebič stále nefunguje, nepokúšajte sa ho sami rozoberať alebo opravovať a odneste ho do schváleného servisného strediska.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
Ak sa do nádoby vleje horúca tekutina, ktorá môže poškodiť tesnenie, takisto použitie príliš veľkého množstva tekutiny alebo ak sa osové tesnenie po umytí nezaložilo správne na miesto.
Emulgačný disk funguje odlišným spôsobom v porovnaní s tradičným štýlom duálnej metličky na šľahanie. Pri použití emulgačného disku sa zmes otáča okolo misky a pri použití duálnych šľahačov sa vzduch zapracuje do zmesi rýchlejšie, v dôsledku čoho je kysnuté alebo šľahané cesto ľahšie a nadýchané.
Kuchynský robot je spotrebič, ktorý slúži na to, aby vykonal väčšinu pracovných úkonov, ktoré sú potrebné pri príprave jedla, a to rýchlejšie a s menším úsilím, než by sa tieto úkony vykonávali ručne. Hlavnými funkciami kuchynského robota sú sekanie, strúhanie a miešanie. Takmer všetky kuchynské roboty sú vybavené aj funkciami rozličného strúhania a krájania.
Kuchynský prístroj pracuje na odlišnom princípe ako kuchynský robot, pretože nástroje používané na mixovanie sú zavesená na hornom ramene. Kuchynský robot má nástroje na miešanie v spodnej časti prístroja. Kuchynský prístroj sa používa najmä na miešanie cesta a zmesí na koláče. Túto prácu zvládne aj kuchynský robot, ale s nižšou účinnosťou. Ak máte v pláne piecť koláče, mali by ste vziať do úvahy do akej miery sa budete tejto práci venovať. Ak sa budete tejto činnosti venovať bežne, potom bude pre vás lepšou voľbou kuchynský prístroj. Je dobré si tiež uvedomiť, že kuchynský robot je menší ako kuchynský prístroj.
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.
Ak sa domnievate, že niektorá časť chýba, zavolajte stredisku služieb pre spotrebiteľov, a my Vám pomôžeme nájsť vhodné riešenie.