TEFAL EXPRESS ANTI-CALC SV8053E0 biela a modrá

EXPRESS ANTI-CALC SV8053E0 biela a modrá Extrémne výkonný a ľahko použiteľný

Žehlička s parným generátorom Express Anti-calc s technológiou proti vodnému kameňu disponuje dostatočne silnou parou, ktorá odstráni všetky záhyby z akejkoľvek látky. Prináša rýchle a spoľahlivé výsledky a vďaka novému odnímateľnému zberaču vodného kameňa pre ľahkú údržbu jej výkon dlho vydrží. Vysoko účinná parná stanica zahŕňa systém No-Setting, ktorý zaisťuje bezpečné žehlenie bez rizika spálenia, a modernú technológiu vyhrievanej žehliacej plochy, ktorá poskytuje dokonalý sklz.

Referenčné číslo: SV8053E0

Výkonná žehlička s parným generátorom, ktorá sa ľahko používa

Žehlička s parným generátorom Express Anti-calc s technológiou proti vodnému kameňu so sebou prináša moderný systém údržby s vynikajúcim parným výkonom. Tento výkon je perfektný pre všetky látky a poskytuje rýchle a ľahko dosiahnuteľné výsledky. Nový odnímateľný zberač vodného kameňa uľahčuje údržbu a zaisťuje dlhšiu životnosť so špičkovou účinnosťou. Tento parný generátor s vysokým tlakom má nepretržitý parný výkon 120 g za minútu, 6,6-barové čerpadlo pre rýchle žehlenie a výkon parného rázu 440 g za minútu pre vyhladenie aj tých najúpornejších záhybov. Objavte parnú stanicu s vynikájúcou účínnosťou žehlenia a dlhotrvajúcou výkonnosťou vďaka výbornej klzkosti a trvanlivosti žehliacej plochy Durilium AirGlide Autoclean a moderným funkciám pre maximálne pohodlie. V neposlednom rade tu je aj technológia tichého čerpadla, ktoré umožňuje pohodlné žehlenie. Intenzívna sila pary zničí až 99,9% zárodkov a baktérií.
Základné fakty
 • Odnímateľný zberač vodného kameňa pre dlhotrvajúcu výkonnosť

  Moderná technológia ochrany proti vodnému kameňu zaisťuje dlhotrvajúcu výkonnosť pary. Nový odnímateľný systémom zberača vodného kameňa uľahčuje údržbu. Dodáva sa aj s praktickým príslušenstvom pre jednoduchú údržbu.

 • Mimoriadne výkonný parný generátor od Tefalu

  6,6-barové čerpadlo prichádza spolu s nepretržitým parným výkonom 120 g za minútu pre rýchle a efektívne výsledky. Mimoriadny výkon parného rázu 440 g za minútu pre vyhladenie aj tých najúpornejších záhybov.

 • Systém No-Setting pre absolútnu bezpečnosť

  Ľahké žehlenie bez obáv u všetkých látok, s technológiou No-setting: jedna dokonalá kombinácia pary a teploty pre 100% bezpečné výsledky bez rizika popálenia.

 • Ideálna pre starostlivosť na poslednú chvíľu

  Funkcia ľahkého zvislého naparovania zabezpečí rýchlu dobu zahriatia za 30 sekúnd pre starostlivosť na poslednú chvíľu. To Vám pomôže vyzerať čo najlepšie, kedykoľvek to potrebujete.

 • Mimoriadna žehliaca plocha pre dokonalú kĺzavosť

  Žehliaca plocha Durilium AirGlide ponúka vynikajúcu kĺzavosť pre žehlenie bez námahy, s optimálnou distribúciou pary a povrchom Autoclean pre údržbu bez obáv.

 • Technológia tichého čerpadla pre mimoriadne pohodlie

  Vyskúšajte novú úroveň komfortu prostredníctvom modernej technológie tichého čerpadla pre žehlenie, ktoré vás bude baviť.

 • Ľahké prenášanie a dokonalé pohodlie

  Systém zámku pre ľahké prenášanie poskytuje plnú bezpečnosť a pohodlie.

 • Záruka servisu po dobu 10 rokov

  • Navrhnuté pre ľahké opravy - Rýchla dodávka náhradných dielov za nízku cenu po dobu 10 rokov - 6500 servisných miest po celom svete

 • Praktická vyberateľná nádržka na vodu

  Vyberateľnú nádržku na vodu je možné plniť kedykoľvek v priebehu žehlenia.

 • Dezinfekcia

  Zabíja až 99,99% baktérií: vďaka kombinácii teploty a tlaku pary zlikviduje vysokotlakový parný generátor vo všetkých látkach, ktoré je možné žehliť, až 99,99% baktérií.

Príslušenstvo
Funkcie
VÝKON A PARA
Príkon 2800  W
Výstup pary 120  g/min
Parný ráz 440  g/min
Vodné čerpadlo 6.6  bar
Vertikálne naparovanie    
Nastavenie pary a teploty Bez nutnosti nastavenia  
Doba zahrievania 2  min
ŽEHLIACA PLOCHA
Technológia žehliacej plochy Durilium AirGlide Autoclean  
Kĺzavosť žehliacej plochy *****  
Živostnosť žehliacej plochy/odolnosť voči poškriabaniu *****  
Kontinuálna para Špička, boky a stred  
KOMFORT PRI POUŽÍVANÍ
Komfortná rukoväť    
Silence technológia    
Automatické vypnutie    
Eco režim    
Dĺžka prívodného kábla 1.6  m
Uzamykací systém    
Objem nádržky na vodu 1.8  L
Nádržka na vodu Odnímateľná  
Kontinuálne dopĺňanie    
Uloženie šnúry Prívodný kábel a prívodná hadica na paru  
ŽIVOTNOSŤ
Zberač vodného kameňa    
Funkcia na odstraňovanie vodného kameňa Vyberateľný zberač vodného kameňa  
Upozornenie na vodný kameň    
OSTATNÉ
Farba Biela a modrá  
Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Vyberte si dosku, ktorá je výškovo nastaviteľná, aby sa prispôsobila vašej postave. Mala by byť stabilná, aby ste na nej mohli umiestniť vašu žehličku či parný generátor.
Doska by mala byť perforovaná, aby para mohla prejsť vláknami tkaniny a mohla ich tak zmäkčiť a uľahčiť žehlenie. Rovnako tak aj poťah žehliacej dosky by mal umožňovať bezproblémový priechod pary.
Poškodeniu žehliacej plochy sa dá zabrániť tak, že sa budete riadiť týmito pokynmi: - žehličku vždy umiestnite na podstavec alebo základňu (v závislosti od modelu), - neprechádzajte žehliacou plochou po drsných predmetoch (gombíky, časti zapnuté na zips atď.), - žehliacu plochu žehličky nikdy nečisťte abrazívnymi hubkami ani drôtenkami.
Na niektorých tkaninách, najmä na tých, ktoré sú tmavo sfarbené, sa môžu objaviť lesklé stopy. Odporúčame, aby ste tmavé oblečenie žehlili obrátené naruby a aby ste nastavili správnu teplotu.
Ak žehlíte tkaniny s obsahom zmiešaných vlákien, nastavte teplotu vhodnú na žehlenie najslabších vlákien.
Dôležité: Žehličke trvá dlhšie vychladnutie ako rozohriatie. Odporúčame vám preto začať tkaninami, ktoré sa majú žehliť pri nízkej teplote.
Naparovanie má význam viac-menej v závislosti od nastavenia teploty žehličky. Odporúčame používať naparovanie sporadicky, keď je teplota nastavená na žehličke nízka. V opačnom prípade sa na vašej bielizni môžu objaviť kvapky vody.
Pred čistením zaistite, aby bol spotrebič odpojený a aby žehliaca plocha a podstavec žehličky boli studené.
Na čistenie žehliacej plochy alebo základnej jednotky nepoužívajte žiadne čistiace prostriedky ani produkty na odstraňovanie vodného kameňa. Žehličku ani jej základnú jednotku nikdy nedržte pod vodou z vodovodu.

• Čistenie základnej jednotky:
Z času na čas čistite plastové diely mäkkou, mierne navlhčenou handričkou.

• Čistenie zberača vodného kameňa:
Počkajte, dokým nie je prístroj vypnutý aspoň 1 hodinu.
Zberač vodného kameňa vyberte nadvihnutím a otočením klapky o štvrtinu otáčky.
Zberač vodného kameňa opláchnite pod tečúcou vodou a vložte späť do žehličky.

• Samočistenie žehliacej plochy (v závislosti od modelu):
Keď bliká kontrolka odvápnenia, vykonajte kroky opísané v tomto videu.
Je to normálne. Žehlička generuje veľa pary; táto para sa kondenzuje na dosku. Niekoľko kvapiek sa môže objaviť pod žehliacou doskou a kvapnúť na podlahu.
• Voda obsahuje chemické prostriedky na odstránenie vodného kameňa alebo prísady. V zásobníku na vodu nesmiete nikdy používať takéto prostriedky. V takomto prípade sa obráťte na autorizované servisné stredisko.
• Prací prostriedok sa dobre nevypláchol alebo žehlíte nové oblečenie ešte pred jeho vypratím. Uistite sa, že ste dôkladne vyžmýkali oblečenie, aby ste odstránili zvyšky pracieho prostriedku alebo chemikálií z nového oblečenia, ktoré môžu priľnúť k žehličke.
• Žehlička je príliš horúca. Pozrite si odporúčania o nastaveniach ovládania teploty v príručke k produktu.
• Používate škrob. Škrob nastriekajte len na opačnú stranu textílie, ktorú idete žehliť.
Niektoré druhy škrobu na bielizeň a syntetických vlákien môžu priľnúť na povrch žehličky. Vyčistite povrch žehličky.
V dôsledku zmeny teplôt môžu vnútorné diely vydávať kovové zvuky. Nepredstavuje to žiadnu poruchu.
Ak ste dodržali pokyny na spustenie spotrebiča uvedené v návode, pripojením iného spotrebiča do zásuvky sa presvedčte, či zásuvka funguje. Ak spotrebič stále nefunguje, nepokúšajte sa ho sami rozoberať alebo opravovať a odneste ho do schváleného servisného strediska.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
Nie. Je bežné, že pri aktivovanej pare vzniká hluk a vibrácie. Použitie pary spúšťa funkciu elektrického čerpadla.
Ak je možné nastaviť teplotu žehličky (v závislosti od modelu), používajte naparovanie sporadicky, keď je teplota nastavená na žehličke nízka.
Na žehličke je nastavená príliš nízka teplota, ktorá neumožňuje vytvárať paru.
Áno, je to pomerne bežné. Prúdenie vody umožňuje čistenie vnútornej časti žehliacej plochy.
Je potrebné vykonať samočistenie žehliacej plochy. Pozrite si kapitoly „Údržba a čistenie” a „Ako mám odstrániť vodný kameň z parného generátora?”.
Áno, je to pomerne bežné. V dôsledku samočistenie sa spúšťa elektrické čerpadlo.
Nie. Oba káble sú zvlášť izolované, chránené a prísne sa kontrolujú. Ak však zistíte, že je kábel poškodený, nechajte ho opraviť v schválenom servisnom stredisku.
Tento systém zamedzuje upchatiu platne. Jej aktívny povrch eliminuje vlákna a nečistoty, ktoré sa často nalepia na platňu a znížia je kĺzavosť.
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.
Ak sa domnievate, že niektorá časť chýba, zavolajte stredisku služieb pre spotrebiteľov, a my Vám pomôžeme nájsť vhodné riešenie.