TEFAL EXPRESS POWER SV8062E0 čierna

EXPRESS POWER SV8062E0 čierna Mimoriadny výkon Ľahké použitie
Vďaka silnej pare, ktorá odstráni záhyby z akejkoľvek látky dosahuje žehlička s parným generátorom Express Power rýchle a spoľahlivé výsledky s novým vyberateľným zberačom vodného kameňa pre jednoduchú údržbu a dlhodobú výkonnosť. Táto vysoko účinná parná stanica zahŕňa systém bez nutnosti nastavenia teploty, a zaisťuje tak bezpečné žehlenie bez rizika popálenia. Moderná technológia žehliacej plochy Durilium Airglide poskytuje perfektnú kĺzavosť.

Referenčné číslo: SV8062E0

Výkonná žehlička s parným generátorom a dlhodobou životnosťou

Žehlička s parným generátorom Express Power prináša moderný systém údržby s vynikajúcou silou parnej stanice, ktorá je ideálna pre všetky druhy látok. Ľahko tak dosahuje rýchle a trvácne výsledky. Nový vyberateľný zberač vodného kameňa uľahčuje údržbu a zaisťuje dlhodobú životnosť a vysoký výkon výrobku. Nepretržitý výstup pary 130 g/min a tlak čerpadla 6,8 barov pre rýchlejšie žehlenie a silný parný ráz 450 g/min, ktorý vyhladí aj tie najnepoddajnejšie záhyby. Žehlička ponúka vynikajúcu kĺzavosť a odolnosť žehliacej plochy Durilium AirGlide Autoclean. Jej súčasťou je tiež technológia tichého čerpadlá, ktorá vám umožní tiché žehlenie.
Základné fakty
 • Vyberateľný zberač vodného kameňa

  Moderná technológia proti vodnému kameňu predlžuje životnosť spotrebiča. Nový vyberateľný zberač vodného kameňa uľahčuje údržbu. Dodáva sa aj s praktickým príslušenstvom pre ľahkú údržbu.

 • Mimoriadny výkon

  Tlak čerpadla 6,6 barov prináša nepretržitý výstup pary 130 g/min pre rýchle a účinné výsledky so silným parným rázom 450 g/min pre vyhladenie aj tých najnepoddajnejších záhybov.

 • Bezchybná kĺzavosť

  Žehliaca plocha Durilium AirGlide poskytuje vynikajúcu kĺzavosť pre radostné žehlenie bez námahy s optimálnym rozptylom pary a povrchom Autoclean pre ľahkú údržbu.

 • Systém bez nutnosti nastavenia teploty

  Bezstarostné žehlenie všetkých druhov tkanín bez námahy vďaka technológii zachovania stabilnej teploty: dokonalý pomer pary a teploty pre 100 % bezpečné výsledky žehlenia bez rizika poškodenia látky.

 • Vertikálne naparovanie

  Funkcia pre ľahké zvislé naparovanie a bleskurýchle zahriatie len za 30 sekúnd umožní úpravu odevov hoci aj na poslednú chvíľu, a vy tak budete vyzerať skvele, kedykoľvek si len budete želať.

 • Technológia tichého čerpadlá

  Zažite vyššiu úroveň pohodlia vďaka pokročilej technológii tichého čerpadlá pre väčšiu radosť zo žehlenia.

 • Systém zamykania pre ľahké prenášanie

  Systém ľahkého uzamknutia vám umožní bezpečné a pohodlné prenášanie a ukladanie a vyberateľná nádoba na vodu zabezpečí pohodové žehlenie.

 • Záruka opraviteľnosti po dobu 15 rokov

  • Určené pre jednoduchú opravu • Rýchle a lacné dodanie náhradných dielov po dobu 15 rokov+ • 6200 zmluvných servisov po celom svete

 • Dezinfekcia

  • ÚPLNE PRÍRODNÝ DEZINFEKČNÝ ÚČINOK: Parný výkon osviežuje a dezinfikuje a zabije až 99,9 % vírusov, baktérií a choroboplodných zárodkov* pre dokonalú domácu hygienu. *Externé testy sa uskutočnili v nezávislých laboratóriách, priložením prístroja na bavlnenú tkaninu a pomalým naparovaním trikrát tam a späť.

Príslušenstvo
Funkcie
VÝKON A PARA
Príkon 2 800  W
Výstup pary 130  g/min
Parný ráz 450  g/min
Vodné čerpadlo 6,8  bar
Vertikálne naparovanie    
Doba zahrievania 2  min
Dĺžka parnej hadice 1.60  m
ŽEHLIACA PLOCHA
Technológia žehliacej plochy Durilium AirGlide Autoclean  
Kĺzavosť žehliacej plochy *****  
Živostnosť žehliacej plochy/odolnosť voči poškriabaniu *****  
Kontinuálna para Špička, boky a stred  
KOMFORT PRI POUŽÍVANÍ
Komfortná rukoväť    
Silence technológia    
Anti drip systém - proti odkvapkávaniu    
Automatické vypnutie    
Eco režim    
Dĺžka prívodného kábla 1,7  m
Uzamykací systém    
Objem nádržky na vodu 1.8  L
Nádržka na vodu Odnímateľná  
Kontrolka prázdnej nádržky    
Kontinuálne dopĺňanie    
Uloženie šnúry Prívodný kábel a prívodná hadica na paru  
ŽIVOTNOSŤ
Zberač vodného kameňa    
Funkcia na odstraňovanie vodného kameňa Vyberateľný zberač vodného kameňa  
Upozornenie na vodný kameň    
OSTATNÉ
Farba Čierna a strieborná premium  
Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Vyberte si dosku, ktorá je výškovo nastaviteľná, aby sa prispôsobila vašej postave. Mala by byť stabilná, aby ste na nej mohli umiestniť vašu žehličku či parný generátor.
Doska by mala byť perforovaná, aby para mohla prejsť vláknami tkaniny a mohla ich tak zmäkčiť a uľahčiť žehlenie. Rovnako tak aj poťah žehliacej dosky by mal umožňovať bezproblémový priechod pary.
Poškodeniu žehliacej plochy sa dá zabrániť tak, že sa budete riadiť týmito pokynmi: - žehličku vždy umiestnite na podstavec alebo základňu (v závislosti od modelu), - neprechádzajte žehliacou plochou po drsných predmetoch (gombíky, časti zapnuté na zips atď.), - žehliacu plochu žehličky nikdy nečisťte abrazívnymi hubkami ani drôtenkami.
Na niektorých tkaninách, najmä na tých, ktoré sú tmavo sfarbené, sa môžu objaviť lesklé stopy. Odporúčame, aby ste tmavé oblečenie žehlili obrátené naruby a aby ste nastavili správnu teplotu.
Ak žehlíte tkaniny s obsahom zmiešaných vlákien, nastavte teplotu vhodnú na žehlenie najslabších vlákien.
Dôležité: Žehličke trvá dlhšie vychladnutie ako rozohriatie. Odporúčame vám preto začať tkaninami, ktoré sa majú žehliť pri nízkej teplote.
Naparovanie má význam viac-menej v závislosti od nastavenia teploty žehličky. Odporúčame používať naparovanie sporadicky, keď je teplota nastavená na žehličke nízka. V opačnom prípade sa na vašej bielizni môžu objaviť kvapky vody.
Pred čistením zaistite, aby bol spotrebič odpojený a aby žehliaca plocha a podstavec žehličky boli studené.
Na čistenie žehliacej plochy alebo základnej jednotky nepoužívajte žiadne čistiace prostriedky ani produkty na odstraňovanie vodného kameňa. Žehličku ani jej základnú jednotku nikdy nedržte pod vodou z vodovodu.

• Čistenie základnej jednotky:
Z času na čas čistite plastové diely mäkkou, mierne navlhčenou handričkou.

• Čistenie zberača vodného kameňa:
Počkajte, dokým nie je prístroj vypnutý aspoň 1 hodinu.
Zberač vodného kameňa vyberte nadvihnutím a otočením klapky o štvrtinu otáčky.
Zberač vodného kameňa opláchnite pod tečúcou vodou a vložte späť do žehličky.

• Samočistenie žehliacej plochy (v závislosti od modelu):
Keď bliká kontrolka odvápnenia, vykonajte kroky opísané v tomto videu.
Je to normálne. Žehlička generuje veľa pary; táto para sa kondenzuje na dosku. Niekoľko kvapiek sa môže objaviť pod žehliacou doskou a kvapnúť na podlahu.
• Voda obsahuje chemické prostriedky na odstránenie vodného kameňa alebo prísady. V zásobníku na vodu nesmiete nikdy používať takéto prostriedky. V takomto prípade sa obráťte na autorizované servisné stredisko.
• Prací prostriedok sa dobre nevypláchol alebo žehlíte nové oblečenie ešte pred jeho vypratím. Uistite sa, že ste dôkladne vyžmýkali oblečenie, aby ste odstránili zvyšky pracieho prostriedku alebo chemikálií z nového oblečenia, ktoré môžu priľnúť k žehličke.
• Žehlička je príliš horúca. Pozrite si odporúčania o nastaveniach ovládania teploty v príručke k produktu.
• Používate škrob. Škrob nastriekajte len na opačnú stranu textílie, ktorú idete žehliť.
Niektoré druhy škrobu na bielizeň a syntetických vlákien môžu priľnúť na povrch žehličky. Vyčistite povrch žehličky.
V dôsledku zmeny teplôt môžu vnútorné diely vydávať kovové zvuky. Nepredstavuje to žiadnu poruchu.
Ak ste dodržali pokyny na spustenie spotrebiča uvedené v návode, pripojením iného spotrebiča do zásuvky sa presvedčte, či zásuvka funguje. Ak spotrebič stále nefunguje, nepokúšajte sa ho sami rozoberať alebo opravovať a odneste ho do schváleného servisného strediska.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
Nie. Je bežné, že pri aktivovanej pare vzniká hluk a vibrácie. Použitie pary spúšťa funkciu elektrického čerpadla.
Ak je možné nastaviť teplotu žehličky (v závislosti od modelu), používajte naparovanie sporadicky, keď je teplota nastavená na žehličke nízka.
Na žehličke je nastavená príliš nízka teplota, ktorá neumožňuje vytvárať paru.
Áno, je to pomerne bežné. Prúdenie vody umožňuje čistenie vnútornej časti žehliacej plochy.
Je potrebné vykonať samočistenie žehliacej plochy. Pozrite si kapitoly „Údržba a čistenie” a „Ako mám odstrániť vodný kameň z parného generátora?”.
Áno, je to pomerne bežné. V dôsledku samočistenie sa spúšťa elektrické čerpadlo.
Nie. Oba káble sú zvlášť izolované, chránené a prísne sa kontrolujú. Ak však zistíte, že je kábel poškodený, nechajte ho opraviť v schválenom servisnom stredisku.
Tento systém zamedzuje upchatiu platne. Jej aktívny povrch eliminuje vlákna a nečistoty, ktoré sa často nalepia na platňu a znížia je kĺzavosť.
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.
Ak sa domnievate, že niektorá časť chýba, zavolajte stredisku služieb pre spotrebiteľov, a my Vám pomôžeme nájsť vhodné riešenie.