TEFAL Parný generátor Tefal Express Power

Parný generátor Tefal Express Power Extra výkonný s jedinečným zberačom vodného kameňa
Parný generátor Tefal Express Power ponúka ľahkú a rýchlu starostlivosť o odevy a kombinuje praktické funkcie s nekompromisným parným výkonom: Nepretržitý výstup pary 120 g/min, robustný parný ráz 430 g/min na odolné záhyby a tlak čerpadla 6,2 bar pre dokonalé výsledky každý deň. Objavte pokročilé funkcie pre ľahšiu starostlivosť o odevy: Dokonalé výsledky pre všetky látky bez rizika spálenia, vyberateľný zberač vodného kameňa, veľkoobjemová nádržka na vodu a mnoho ďalšieho.

Referenčné číslo: SV8111E0

Výkonný parný generátor s dlhou životnosťou, ktorý uľahčuje starostlivosť o odevy

Tefal Express Power ponúka celý rad pokročilých funkcií a jednoduchú údržbu pre dlhodobý výkon a obsahuje kompletný súbor funkcií pre jednoduchšiu starostlivosť o odevy. Tento výnimočný parný generátor je vybavený dostatočným parným výkonom pre všetky vaše každodenné potreby v oblasti žehlenia, s nepretržitým výstupom pary 120 g/min, tlakom čerpadla 6,2 baru a mimoriadne silným parným rázom 430 g/min na vyžehlenie aj tých najodolnejších záhybov.
Základné fakty
 • Extra silný parní výkon

  Nepretržitý výstup pary 120 g/min prináša tlak čerpadla 6,2 bar pre rýchlejšie žehlenie a silný výkon parného rázu 380 g/min, ktorý vyhladí aj tie najnepoddajnejšie záhyby.

 • Systém bez nutnosti nastavenia teploty

  Technológia bez nastavovania zabraňuje riziku popálenia a poskytuje optimálnu kombináciu pary a teploty pre jednoduché žehlenie bez starostí a dokonalé výsledky pri každom použití.

 • Jednoduchá údržba

  Stroj, na ktorý sa môžete spoľahnúť každý deň, so systémom odnímateľného zberača vodného kameňa, ktorý zabezpečuje dlhodobý parný výkon a jednoduchú údržbu.

 • Dlhé žehlenie

  Veľká nádržka na vodu s objemom 1,8 l je navrhnutá pre maximálnu autonómiu a menej časté dopĺňanie – s možnosťou dopĺňania vody počas žehlenia pre maximálnu praktickosť.

 • Jednoduché vertikálne naparovanie

  Naparovanie chúlostivých a rozmerných kusov bielizne je jednoduché vďaka funkcii vertikálneho naparovania, ktorá je ideálna pre úpravy na poslednú chvíľu a vyhladenie záhybov na oblekoch a iných visiacich tkaninách, dokonca aj na záclonách.

 • Vyrobené vo Francúzsku

  Kompletne navrhnuté a vyrobené vo Francúzsku v súlade s nekompromisnými štandardmi kvality, ktoré zaisťujú najlepšie remeselné spracovanie.

 • Opraviteľnosť po dobu 15 rokov

  Záruka opraviteľnosti po dobu 15 rokov, s nízkymi nákladmi a rýchlym dodaním zo 6500 servisných stredísk po celom svete v rámci nášho úsilia prispievať k ochrane životného prostredia a pomáhať znižovať množstvo odpadu.

 • Úspora energie

  Vysokovýkonný režim Eco šetrí až 30 % energie* a zároveň ponúka účinnú starostlivosť, ktorá je vhodná pre všetky bežné odevy. *V porovnaní s použitím žehličky s parným generátorom s normálnym nastavením

Príslušenstvo
Funkcie
VÝKON A PARA
Vertikálne naparovanie    
Nastavenie pary a teploty Bez nutnosti nastavenia  
Your habits Long session of ironing  
Water tank capacity Large (> 1L)  
ŽEHLIACA PLOCHA
Technológia žehliacej plochy Durilium airglide autoclean  
Koncentrovaný parný ráz na špičke žehliacej plochy    
KOMFORT PRI POUŽÍVANÍ
Komfortná rukoväť    
Uzamykací systém    
Nádržka na vodu Odnímateľná  
Kontinuálne dopĺňanie    
Uloženie šnúry Prívodný kábel  
ŽIVOTNOSŤ
Funkcia na odstraňovanie vodného kameňa Vyberateľný zberač vodného kameňa  
Upozornenie na vodný kameň    
Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Vyberte si dosku, ktorá je výškovo nastaviteľná, aby sa prispôsobila vašej postave. Mala by byť stabilná, aby ste na nej mohli umiestniť vašu žehličku či parný generátor.
Doska by mala byť perforovaná, aby para mohla prejsť vláknami tkaniny a mohla ich tak zmäkčiť a uľahčiť žehlenie. Rovnako tak aj poťah žehliacej dosky by mal umožňovať bezproblémový priechod pary.
Táto funkcia vám umožní žehliť tkaninu na svojom mieste (napr. Povešané záclony, oblečenie na figurínach), alebo na ramienku. Vďaka tomu, že vyrábaná para je veľmi horúca, zmäkčuje vlákna a odstraňuje záhyby.
Ak chcete túto funkciu využiť, nastavte tlačidlo teploty do maximálnej polohy.
• Nechajte tkaninu na ramienku a jemne ju vytiahnite jednou rukou.
• Prerušovane tlačte tlačidlo ovládania pary presúvajte žehličku od zhora nadol.
Aby ste zabránili poškodeniu vlákien, presúvajte žehličku niekoľko centimetrov nad tkaninou.
Poznámka: Nikdy nepoužívajte vertikálne naparovanie na oblečenie, v okamihu, keď ho má niekto na sebe.
Poškodeniu žehliacej plochy sa dá zabrániť tak, že sa budete riadiť týmito pokynmi: - žehličku vždy umiestnite na podstavec alebo základňu (v závislosti od modelu), - neprechádzajte žehliacou plochou po drsných predmetoch (gombíky, časti zapnuté na zips atď.), - žehliacu plochu žehličky nikdy nečisťte abrazívnymi hubkami ani drôtenkami.
Na niektorých tkaninách, najmä na tých, ktoré sú tmavo sfarbené, sa môžu objaviť lesklé stopy. Odporúčame, aby ste tmavé oblečenie žehlili obrátené naruby a aby ste nastavili správnu teplotu.
Ak žehlíte tkaniny s obsahom zmiešaných vlákien, nastavte teplotu vhodnú na žehlenie najslabších vlákien.
Dôležité: Žehličke trvá dlhšie vychladnutie ako rozohriatie. Odporúčame vám preto začať tkaninami, ktoré sa majú žehliť pri nízkej teplote.
Naparovanie má význam viac-menej v závislosti od nastavenia teploty žehličky. Odporúčame používať naparovanie sporadicky, keď je teplota nastavená na žehličke nízka. V opačnom prípade sa na vašej bielizni môžu objaviť kvapky vody.
Žehliaca plocha Durillium:
Žehliacu plochu čisťte pravidelne vlhkou, nekovovou hubkou. Na jednoduchšie očistenie žehliacej plochy vašej žehličky, po ktorom nedôjde k jej zhrdzaveniu, použite vlhkú hubku, kým je žehliaca plocha ešte teplá.
Ak je čistenie nečistôt problematické, použite tyčinku, ktorá je špeciálne určená na čistenie žehliacich plôch Durillium.

Žehliaca plocha z nehrdzavejúcej ocele:
Žehliacu plochu žehličky vyčisťte po jej vychladnutí vlhkou handričkou alebo neabrazívnou hubkou.

Samočistiaca žehliaca plocha:
Odporúča sa, aby ste na teplú žehliacu plochu použili mäkkú vlhkú handričku, aby sa nepoškodil jej povrch.
Varovanie: Použitím čistiaceho prostriedku na žehličky sa poškodí samočistiaci povrch žehliacej plochy.
Pred čistením zaistite, aby bol spotrebič odpojený a aby žehliaca plocha a podstavec žehličky boli studené.
Na čistenie žehliacej plochy alebo základnej jednotky nepoužívajte žiadne čistiace prostriedky ani produkty na odstraňovanie vodného kameňa. Žehličku ani jej základnú jednotku nikdy nedržte pod vodou z vodovodu.

• Čistenie základnej jednotky:
Z času na čas čistite plastové diely mäkkou, mierne navlhčenou handričkou.

• Čistenie zberača vodného kameňa:
Počkajte, dokým nie je prístroj vypnutý aspoň 1 hodinu.
Zberač vodného kameňa vyberte nadvihnutím a otočením klapky o štvrtinu otáčky.
Zberač vodného kameňa opláchnite pod tečúcou vodou a vložte späť do žehličky.

• Samočistenie žehliacej plochy (v závislosti od modelu):
Keď bliká kontrolka odvápnenia, vykonajte kroky opísané v tomto videu.
Je to normálne. Žehlička generuje veľa pary; táto para sa kondenzuje na dosku. Niekoľko kvapiek sa môže objaviť pod žehliacou doskou a kvapnúť na podlahu.
• Voda obsahuje chemické prostriedky na odstránenie vodného kameňa alebo prísady. V zásobníku na vodu nesmiete nikdy používať takéto prostriedky. V takomto prípade sa obráťte na autorizované servisné stredisko.
• Prací prostriedok sa dobre nevypláchol alebo žehlíte nové oblečenie ešte pred jeho vypratím. Uistite sa, že ste dôkladne vyžmýkali oblečenie, aby ste odstránili zvyšky pracieho prostriedku alebo chemikálií z nového oblečenia, ktoré môžu priľnúť k žehličke.
• Žehlička je príliš horúca. Pozrite si odporúčania o nastaveniach ovládania teploty v príručke k produktu.
• Používate škrob. Škrob nastriekajte len na opačnú stranu textílie, ktorú idete žehliť.
Niektoré druhy škrobu na bielizeň a syntetických vlákien môžu priľnúť na povrch žehličky. Vyčistite povrch žehličky.
V dôsledku zmeny teplôt môžu vnútorné diely vydávať kovové zvuky. Nepredstavuje to žiadnu poruchu.
Ak ste dodržali pokyny na spustenie spotrebiča uvedené v návode, pripojením iného spotrebiča do zásuvky sa presvedčte, či zásuvka funguje. Ak spotrebič stále nefunguje, nepokúšajte sa ho sami rozoberať alebo opravovať a odneste ho do schváleného servisného strediska.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
Nie. Je bežné, že pri aktivovanej pare vzniká hluk a vibrácie. Použitie pary spúšťa funkciu elektrického čerpadla.
Ak je možné nastaviť teplotu žehličky (v závislosti od modelu), používajte naparovanie sporadicky, keď je teplota nastavená na žehličke nízka.
Na žehličke je nastavená príliš nízka teplota, ktorá neumožňuje vytvárať paru.
Áno, je to pomerne bežné. Prúdenie vody umožňuje čistenie vnútornej časti žehliacej plochy.
Je potrebné vykonať samočistenie žehliacej plochy. Pozrite si kapitoly „Údržba a čistenie” a „Ako mám odstrániť vodný kameň z parného generátora?”.
Áno, je to pomerne bežné. V dôsledku samočistenie sa spúšťa elektrické čerpadlo.
Nie. Oba káble sú zvlášť izolované, chránené a prísne sa kontrolujú. Ak však zistíte, že je kábel poškodený, nechajte ho opraviť v schválenom servisnom stredisku.
Tento systém zamedzuje upchatiu platne. Jej aktívny povrch eliminuje vlákna a nečistoty, ktoré sa často nalepia na platňu a znížia je kĺzavosť.
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
Ak sa domnievate, že niektorá časť chýba, zavolajte stredisku služieb pre spotrebiteľov, a my Vám pomôžeme nájsť vhodné riešenie.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.