TEFAL IXEO QT1020E0

IXEO QT1020E0 Blesková starostlivosť o odevy s prvým naozaj všestranným riešením na žehlenie a naparovanie | Revolúcia v žehlení  

Tefal IXEO je mimoriadne všestranné riešenie s funkciou žehličky a naparovača odevov, vďaka ktorému sa môžete ľahko a pohodlne starať o odevy, a za okamih vyzerať dokonale. Vstavaná trojpolohová žehliaca doska Smart Vertical Board ponúka úplne nové poňatie starostlivosti o odevy využívajúce ergonomický zvislý dizajn, vysoko účinné naparovanie a ľahké žehlenie. Tefal IXEO je dokonalé riešenie, ktoré aj bez klasickej žehliacej dosky umožní každý deň vyzerať upravene a dokonale.

Referenčné číslo: QT1020E0

Všestranné riešenie kombinácie žehličky a naparovača odevov Tefal IXEO

V jedinom mimoriadnom riešení starostlivosti o odevy ponúkame revolučný používateľský komfort. Objavte systém žehličky a naparovača odevu Tefal IXEO a vyriešte jediným praktickým nástrojom všetky Vaše potreby starostlivosti o odevy. Vysoko účinné naparovanie a ľahké žehlenie spoločne s trojpolohovou žehliacou doskou Smart Vertical Board, ktorá umožňuje ergonomicky vylepšené a pohodlné zvislé aj naklonené žehlenie. Vysoko účinné odstraňovanie záhybov vďaka príkonu 1600 W a technológii Turbo Steam, ktorá umožňuje využívať vysoko výkonný tlak čerpadla 5 barov. Vďaka rýchlemu 45-sekundovému zahrievaniu sa skvelo hodí na doladenie odevu na poslednú chvíľu. Vďaka systému Smart Protect sa teplota prispôsobí všetkým odevom bez potreby nastavenia: blesková starostlivosť o odevy! Žehliaca hlavica umožňuje ľahké a jednoduché použitie, keďže jej ľahká konštrukcia váži polovicu hmotnosti tradičnej naparovacej žehličky. Všestranné riešenie na žehlenie a naparovanie IXEO dopĺňajú vylepšené funkcie, vďaka ktorým môžete žehliť aj bez žehliacej dosky. Intenzívna sila pary zničí až 99,9% zárodkov a baktérií.

od značky Tefal

Základné fakty
 • Komfortné a ľahké použitie vďaka vstavanej žehliacej doske Smart Vertical Board

  Žehliaca doska s troma zvislými a naklonenými polohami, s vylepšenou ergonomikou pre ľahšie a účinnejšie použitie, s maximálnym pohodlím vstavanej konštrukcie, vďaka ktorému už nebudete potrebovať samostatnú žehliacu dosku.

 • Spoľahlivé a účinné odstraňovanie záhybov

  Technológia pary a vyhrievanej žehliacej dosky spolu s technológiou Turbo Steam Technology s tlakom čerpadla 5 barov, parným rázom 35 g/min. pre vysoko účinné odstraňovanie záhybov a spoľahlivé výsledky.

 • Lepšie a ľahké používanie vďaka novej žehliacej hlavici

  Úplne nový dizajn prináša používateľský komfort a ľahké žehlenie žehliacou hlavicou, ktorá váži polovicu hmotnosti tradičnej naparovacej žehličky.

 • Praktické použitie a rýchle výsledky

  Vďaka rýchlemu, 45-sekundovému zahriatiu je Váš všestranný pomocník pripravený vždy, keď ho potrebujete, aby ste boli za okamih dokonale pripravení na odchod.

 • Úplné pohodlie vďaka odnímateľnému zásobníku na vodu

  Veľký objem odnímateľného zásobníka na vodu s objemom 1 l umožňuje dlhé naparovanie, a jeho plnenie už nemôže byť ľahšie.

 • Bezpečný pre všetky druhy odevov

  Využite výhody starostlivosti o odevy, ktorú môžete bezpečne použiť na celý šatník, s možnosťou naparovania všetkých látok, aj tých najjemnejších, ako je hodváb.

 • Flexibilné a praktické použitie vďaka odnímateľnej základni

  Pre úplnú flexibilitu a pohodlie, s prenosnou a ľahkou základňou, ktorá Vám umožňuje ošetrenie tkanín kedykoľvek a kdekoľvek, vrátane závesov, nábytku a ďalších textilných produktov.

 • Dezinfekcia

  • ÚPLNE PRÍRODNÝ DEZINFEKČNÝ ÚČINOK: Parný výkon osviežuje a dezinfikuje a zabije až 99,9 % vírusov, baktérií a choroboplodných zárodkov* pre dokonalú domácu hygienu. *Externé testy sa uskutočnili v nezávislých laboratóriách, priložením prístroja na bavlnenú tkaninu a pomalým naparovaním trikrát tam a späť.

 • Obsahuje praktické príslušenstvo

  Vybrané modely zahŕňajú praktické príslušenstvo, ako napr. kefový nadstavec určený pre ťažké tkaniny, spony na upevnenie odevov k vstavanej žehliacej doske Smart Vertical Board.

Funkcie
Parná hlavica Nehrdzavejúca oceľ  
Dezinfekcia    
Nádržka na vodu Odnímateľná  
Automatické vypnutie Áno  
Teleskopická tyč Dvojitá  
Tlačidlo zapnuté/vypnuté Ovládané nohou  
Kontrolka pripravenosti pary    
Priestor na uloženie napájacieho káblu Háčik  
Klipsy na oblečenie    
Ovládanie pary na rukoväti    
Háčik na dvere    
Odpojiteľná základňa    
Kolieska    
Funkcia na odstraňovanie vodného kameňa Odvápňovacia kazeta  
Upozornenie na vodný kameň    
Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Ak chcete používať dosku Smart Board, položte ruky na každú stranu dosky, zdvihnite ju vo zvislom smere a nakloňte ju, ako potrebujete:

Zásobník naparovačky IXEO je vyberateľný pre maximálne pohodlie pri používaní.
Vďaka objemu jedného litra vám umožňuje vykonávať krátke alebo dlhé naparovanie.

Vďaka svojmu čistému dizajnu naparovač IXEO vždy ladí so štýlom vašej domácnosti.
Naparovač je vybavený malými kolieskami pod základňou a môžete ho tak ľahko posúvať.
Ak však chcete zariadenie uložiť, je možné ho zložiť na výšku 105 cm.
Vďaka kompaktnejším rozmerom potom môže byť ľahko uložený v šatni alebo skrini.

Voda z vodovodu:
Váš spotrebič sa vyrába špecificky na používanie vody z vodovodu. Ak je voda veľmi tvrdá (tvrdosť vyššia ako 30°f, 17°dH alebo 21°e), zmiešajte 50 % vody z vodovodu s 50 % destilovanej vody (k dispozícii v obchodoch).
V niektorých prímorských oblastiach môže voda z vodovodu obsahovať veľké množstvo soli. V takom prípade používajte iba destilovanú vodu.

Zmäkčovadlo:
Existuje niekoľko typov zmäkčovadiel a voda väčšiny z nich môže byť použitá v parnom generátore. Niektoré zmäkčovadlá, najmä tie, ktoré používajú chemikálie, ako je napríklad soľ, však môžu spôsobiť biele alebo hnedé škvrny. To platí najmä pre filtračné kanvice.
Ak sa stretnete s týmto druhom problému, odporúčame vám použiť neupravenú vodu z vodovodu alebo balenú vodu.

Pamätajte si:
Nikdy nepoužívajte dažďovú vodu, kupovanú čistú demineralizovanú alebo destilovanú vodu alebo vodu obsahujúcu prísady (ako je škrob, parfumy alebo voda z domácich spotrebičov). Takéto prísady môžu ovplyvniť vlastnosti pary, pri vysokých teplotách sa usadzujú v komore parného generátora, znečisťujú bielizeň a spôsobujú predčasné starnutie spotrebiča.
Naparovač IXEO je vybavený systémom kazety pre ochranu proti vodnému kameňu na predĺženie jeho životnosti.
Životnosť kazety závisí od počtu hodín žehlenie týždenne a tvrdosti vody vo vašej oblasti.
1 kazeta naparovačky IXEO umožňuje v priemere asi 8 mesiacov žehlenie.
Keď kazeta dosiahne koniec svojej životnosti, na základni zariadenia sa rozsvieti varovná kontrolka.
V takom prípade vám odporúčame vymeniť kazetu, aby ste mohli zariadenie naďalej používať v najlepších podmienkach.
Jednoducho vyberte zásobník zo zariadenia, vymeňte existujúcu kazetu za novú a vložte zásobník späť do zariadenia.
Potom je nutná fáza plnenie približne 1 minúta 30 sekúnd.

Ďalšie podrobnosti nájdete v časti „Anti-calc“ v používateľskej príručke.
Váš produkt nie je pripojený alebo nie je zapnutý ==> Skontrolujte, či je váš produkt správne pripojený k elektrickej zásuvke a či je vypínač zapnutý „I“.
Hladina vody v nádrži je príliš nízka ==> Odpojte spotrebič a naplňte nádrž.
Čerpadlo nie je pripravené ==> Stlačte a podržte tlačidlo pary na niekoľko sekúnd, aby sa čerpadlo pripravilo.
Odnímateľná nádrž nie je správne nainštalovaná ==> Skontrolujte správne umiestnenie nádrže na produkte.
Produkt je v „pohotovostnom režime" ==> Stlačte tlačidlo „On-Off" a počkajte, kým prestane blikať.
Váš produkt nie je pripojený alebo nie je zapnutý ==> Skontrolujte, či je váš produkt správne pripojený k elektrickej zásuvke a či je vypínač zapnutý „I".
Produkt je v „pohotovostnom režime" ==> Stlačte tlačidlo „On-Off" a počkajte, kým prestane blikať.
Nádrž na vodu nie je správne nainštalovaná alebo jej uzatvárací ventil nie je správne zatvorený ==> Skontrolujte, či je ventil uzavretý a či je nádrž nainštalovaná správne na produkte.
Vo vašom spotrebiči sa vytvoril vodný kameň, pozrite si časť „Odvápnenie" v návode.
Do vody ste pridali prípravky na odvápnenie.
Do nádržky na vodu nikdy nepridávajte takého produkty. Obsahujú organický odpad alebo minerály, ktoré kondenzujú pod vplyvom tepla a spôsobujú prskanie vody, kvapkanie hnedej vody alebo predčasné starnutie zariadenia.
Do vody ste pridali prípravky na odvápnenie.
Do nádržky na vodu nikdy nepridávajte takého produkty. Obsahujú organický odpad alebo minerály, ktoré kondenzujú pod vplyvom tepla a spôsobujú prskanie vody, kvapkanie hnedej vody alebo predčasné starnutie zariadenia.
Ak ste dodržali pokyny na spustenie spotrebiča uvedené v návode, pripojením iného spotrebiča do zásuvky sa presvedčte, či zásuvka funguje. Ak spotrebič stále nefunguje, nepokúšajte sa ho sami rozoberať alebo opravovať a odneste ho do schváleného servisného strediska.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
Aby ste mohli zostaviť svoj naparovač IXEO, jednoducho sledujte toto video:

Po vypláchnutí bojlera je potrebné, aby ste stlačili a asi 3 sekundy podržali tlačidlo obnovenia nastavenia, a kontrolka prestane blikať.
Stlačili ste parnú spúšť trikrát krátko po sebe, čím ste aktivovali režim „Boost“ (Zvýšený). Para sa potom na pár sekúnd automaticky aktivuje.
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.