Engagement_Bandeau_934x198_SK.jpg

Hovoríme, čo robíme, robíme, čo hovoríme!

Spoločnosť Tefal a jej partneri sú každodenne odhodlaní bojovať za zlepšenie a zmysluplný rozvoj. Rešpektujeme spoločné hodnoty: udržateľný rozvoj, rovnosť príležitostí, vyvážené stravovanie pre všetkých a zodpovednú spotrebu.

S cieľom čeliť týmto novým problematikám vymedzila spoločnosť Tefal päť priorít udržateľného rozvoja.

Spoločnosť Tefal predovšetkým zabezpečuje, že sa pri výrobe jej produktov dodržiavajú etické zásady, a to v jej vlastných závodoch, ako aj v závodoch jej dodávateľov.

Spoločnosť Tefal takisto vypracovala zodpovednú politiku ľudských zdrojov , na základe zásad nediskriminácie a rešpektovania osôb. V tejto súvislosti spoločnosť Tefal pripisuje veľký význam zaisteniu bezpečnosti svojich zamestnancov na pracoviskách.

Treťou prioritou je pomoc komunitám. V regiónoch, v ktorých spoločnosť Tefal pôsobí, je zodpovedným hospodárskym subjektom, ktorý prispieva k rastu miestnych podnikov, ale zároveň podporuje aj miestne združenia v boji proti vylúčeniu a zúčastňuje sa na verejných diskusiách, ako sú diskusie o výžive a zdraví.

Dnešní spotrebitelia si vyžadujú produkty, ktoré zohľadňujú zdravie a bezpečnosť. Pre spoločnosť Tefal to znamená vyrábať kvalitné produkty, ktoré vydržia a zabezpečia zdravé a chutné varenie.

V neposlednom rade spoločnosť Tefal zohľadňuje ochranu životného prostredia v každej fáze životného cyklu svojich produktov, od počiatočného výskumu po spracovanie produktov pri ukončení ich životnosti vrátane výroby, prepravy a používania spotrebiteľom.

Sme teda presvedčení, že môžeme byť popredným výrobcom produktov v domácnosti, a pritom sa naďalej sústreďovať na dôležité hodnoty, ako sú sociálne, environmentálne a hospodárske zásady, na ktoré kladieme dôraz v našej činnosti.

Nižšie uvádzame príklady toho, čo robíme.


 

Nové varenie je zdravé varenie

Výživa je oveľa viac než len zmiešanie prísad. Pri príprave jedál zohráva dôležitú úlohu to, v čom varíte, ako aj spôsob varenia. Aby ste pochopili, čo je zdravé varenie, je dôležité naučiť sa, ako zachovávať výživové hodnoty a kvalitu (chuť, štruktúru a vône) vašich ingrediencií. A na to potrebujete dômyselné spotrebiče.

Aby ste si mohli vychutnať zdravú a vyváženú stravu, musíte zohľadňovať tri dôležité faktory:

 • Menej oleja pre jednoduché a zdravé varenie.
 • Dobrá kontrola teploty, aby ste si mohli vychutnať dokonale uvarené jedlá so zachovanými vlastnosťami ingrediencií.
 • Rovnomerné rozptýlenie tepla pre rýchlejšie varenie, ktoré vám ušetrí čas aj energiu.
 •  

Naša nepriľnavý povrch, ktorý preslávili panvice značky Tefal, si nevyžaduje žiadne používanie oleja, čo je veľkou nutričnou výhodou.
Vďaka našej technológii Thermo-Spot si osvojíte umenie správnej teploty na prípravu dokonalých jedál. Stane sa z vás skutočný šéfkuchár! V neposlednom rade je dizajn nášho kuchynského riadu aj exkluzívny a mimoriadne odolný.

+ Tefal

V našej dobe, keď spotrebitelia viac ako kedykoľvek predtým berú ohľad na svoje zdravie a životné prostredie, naše ekologické vyhlásenie zaručuje bezpečnosť nepriľnavých povrchov našich produktov.

Sme hrdí na záväzky, ktoré sa snažíme dodržiavať!

POZRITE SI PRODUKTY

Bezpečné a spoľahlivé produkty

Všetky závody skupiny SEB vrátane Tefal sú v súlade s environmentálnymi požiadavkami normy ISO 14001. Všetky nové priemyselné alebo logistické subjekty podliehajú osobitným analýzam v záujme overenia alebo dosiahnutia tohto súladu.

Hlavný výrobný závod spoločnosti Tefal sa nachádza v meste Rumilly vo Francúzsku, v ktorom sa každoročne vyrobí 45 miliónov kusov. V našej zlepšovacej kampani je naším cieľom každoročne znižovať ekologický vplyv. Naša ekologicky zodpovedná stratégia nás doviedla k poskytovaniu hodnotenia životného cyklu panvíc, ktoré vykonáva ENSAM (Ecole Nationale Supérieure des Arts et Métiers) a schvaľuje QUANTIS.

To nám napríklad umožnilo dokázať, že ak sa zohľadní odolnosť produktu, súčasný environmentálny vplyv nepriľnavej panvice značky Tefal je podstatne nižší ako v prípade panvice s keramickou vrstvou, ak sú tieto dva produkty vyrobené za rovnakých podmienok.

Naším cieľom je výroba trvanlivých produktov, ktoré budú s vami po dlhú dobu a vďaka ktorým zažijete šťastné a chutné momenty s vašimi najbližšími, pričom budete zároveň chrániť aj zdravie našej planéty.

 

Stiahnuť súbor

 

Pomôžte znovu vyčarovať deťom úsmev na tvári

Od roku 2010 uvádzame každoročne na trh nový sortiment produktov na podporu projektov výživy organizácie UNICEF.

Za každý predaný produkt z tohto sortimentu dá spoločnosť Tefal organizácii UNICEF aspoň 1 EUR. Vďaka vyzbieraným peniazom sa potom podvyživeným deťom zabezpečia terapeutické výživové potraviny a doplnky, ako aj osobitná starostlivosť a ich rodičia získajú informácie o správnych stravovacích návykoch.

Od roku 2010 sme organizácii UNICEF dali viac ako 1,5 mil. EUR, v roku 2011 na podporu detí v Madagaskare a v roku 2012 deťom z Indie a Južnej Afriky. V rokoch 2013 až 2014 je program určený na podvýživu detí v Burkine Faso.

Aj vy môžete prispieť k zmene k lepšiemu a pomôcť podvyživeným deťom kúpou jedného z produktov v rámci nášho partnerstva s organizáciou UNICEF:
 • Kuchynský riad: panvica, hrniec...
 • Žehlička
 • Váha

Objavte naše produkty ECODESIGN

V spoločnosti Tefal chceme vytvárať produkty, ktoré vám pomôžu pripravovať úžasné jedlá pre vašich najbližších. Snažíme sa však aj prispievať k ochrane našej planéty, a práve preto poskytujeme široký sortiment úplne recyklovateľných produktov.

V roku 2010 sme zaviedli našu ekologicky zodpovednú politiku, a to prepojením ekológie a gastronómie. Uviedli sme sortiment produktov Natura zo 100 % recyklovaného hliníka a stierky Enjoy vytvorené na 95 % z recyklovaných materiálov. V súčasnosti pokračujeme v uvádzaní ekologicky zodpovedných produktov a hrdo ohlasujeme našu prvú súpravu plechov vytvorených zo 100 % recyklovaného hliníka.

100 % recyklovaný hliník má 3 hlavné výhody:

 • Úspora energie: keďže jeho výroba vyžaduje o 95 % menej energie ako klasický hliník.
 • Ochrana svetových zásob hliníka: 1 tona recyklovaného hliníka pomôže uchovať 4 tony bauxitu*. Planéta si zachováva svoje prírodné zdroje a klesá množstvo odpadu. Malý krok pre naše kuchyne, veľký skok pre našu planétu.
 • Dokonalé výsledky: vďaka rovnomernému rozptýleniu tepla a rýchlemu nárastu teploty zaručuje recyklovaný hliník rovnaké výsledky ako klasický hliník.
 •  

V spoločnosti Tefal sme sa rozhodli podporiť našu planétu a chrániť jej prírodné zdroje. Veríme, že s recyklovaným hliníkom prispejeme k ochrane našej planéty!

Pozri viac