TEFAL Naparovač odevov Tefal Ixeo Power QT2020E0 Medený/Čierny

Naparovač odevov Tefal Ixeo Power QT2020E0 Medený/Čierny Šikovné a výkonné: Revolúcia v žehlení a starostlivosti o odevy

Naparovač odevov Tefal IXEO Power "všetko v jednom" kombinuje technológiu vysokého tlaku so zabudovanou šikovnou, trojpolohovou žehliacou doskou pre perfektný výkon pary a dokonalé výsledky, ktoré vám pomôžu vyzerať vždy skvelo. Ergonomická žehliaca doska, ktorú jednoducho nastavíte či už do vodorovnej alebo zvislej polohy, v kombinácii s ultra ľahkou žehličkou posunie váš zážitok zo žehlenia na novú úroveň. Pripravený za 70 sekúnd - s IXEO POWER vyžehlíte vašu košeľu 2x rýchlejšie, a je ideálnym riešením na jednoduché a každodenné žehlenie bez nedostatkov.

Referenčné číslo: QT2020E0

Naparovač odevov Tefal – IXEO POWER riešenie "všetko v jednom"

Tefal vynašiel nový spôsob žehlenia: Naparovač odevov Tefal IXEO POWER ponúka mimoriadne riešenie "všetko v jednom", a spája vysokotlakovú technológiu s praktickosťou polohovateľnej, šikovnej dosky. Poraďte si so svojou košeľou dvakrát rýchlejšie vďaka inovatívnej technológii, ktorú máte stále poruke. Špičkový parný výkon máte na dosah. Spotrebič je pripravený zhruba za 70 sekúnd, a jeho výkonnosť sa vyrovná parnej stanici.* Zabudovaná doska s možnosťou využitia troch polôh ponúka pohodlné žehlenie v polohe zvislej, vodorovnej a 30° šikmej, a má vylepšenú ergonómiu. Žehliaca hlavica pre jednoduché žehlenie umožňuje používateľovi žehliť s ľahkosťou pierka. Má optimálnu ergonómiu vo formáte, ktorý je dvakrát ľahší ako štandardná naparovacia žehlička.** S radom vylepšených funkcií, vrátane technológie no-setting Smart Protect, ktorá znamená, že vašu žehličku nemusíte nastavovať, a zároveň eliminuje riziko toho, že oblečenie vďaka nesprávnemu nastaveniu teploty spálite. Žehliaci systém IXEO Power predstavuje úplnú revolúciu v starostlivosti o odevy – všetko bez potreby používať žehliacu dosku. Intenzívna sila pary zničí až 99,9% zárodkov a baktérií.

*Parný výkon v porovnaní so žehličkou Tefal Effectis, ** V porovnaní so žehličkou Tefal FV3910

Základné fakty
 • Pohodlné a ľahké použitie so zabudovanou šikovnou doskou

  Šikovná doska naplní všetky vaše potreby: Od zvislého po vodorovné žehlenie s novou polohou 30° náklonu. Získajte novú skúsenosť z vylepšeného spôsobu starostlivosti o odevy. Veľkosť je ideálna pre použitie na akékoľvek oblečenie.

 • Silná technológia pre spoľahlivé výsledky

  Inovatívna vysokotlaková technológia ponúka dokonalé výsledky vďaka svojmu vynikajúcemu parnému výkonu: Tlak pary až 5,8 barov, nepretržitý výstup pary až 90 g/min a mimoriadne silný parný ráz 200 g/min.

 • Vylepšená ľahkosť žehlenia s novou žehliacou hlavicou

  Zbrusu nový dizajn ponúka pohodlné, odľahčené žehlenie so žehliacou hlavicou, ktorá je až o polovicu ľahšia ako tradičná naparovacia žehlička, a s presnou špičkou, ktorá napomáha dostať sa ku všetkým detailom

 • Technológia šikovnej ochrany

  Výhoda systému modernej starostlivosti o odevy je v tom, že ho môžete použiť na všetko oblečenie, aj to najjemnejšie, ako je hodváb, s technológiou s ktorou nemusíte nastavovať teplotu

 • Praktická šikovná odnímateľná základňa

  Pre plne flexibilné a pohodlné žehlenie; odnímateľná základňa umožňuje osviežiť vaše odevy kedykoľvek a kdekoľvek. Môžete ju použiť na záclony, nábytok a podobne.

 • Rýchle a pohodlné zahrievanie

  Parné riešenie všetko v jednom je pripravené za zhruba 70 sekúnd. Výkon je pripravený za okamih. Spotrebič vhodný pre každodenné použitie a úpravy odevov na poslednú chvíľu.

 • Dezinfekcia

  • ÚPLNE PRÍRODNÝ DEZINFEKČNÝ ÚČINOK: Parný výkon osviežuje a dezinfikuje a zabije až 99,9 % vírusov, baktérií a choroboplodných zárodkov* pre dokonalú domácu hygienu. *Externé testy sa uskutočnili v nezávislých laboratóriách, priložením prístroja na bavlnenú tkaninu a pomalým naparovaním trikrát tam a späť.

 • Ľahké prenášanie

  Vďaka malým kolieskam v základni naparovacej stanice je prenášanie jednoduché. Starostlivosť o odevy tak môžete vykonávať doma kdekoľvek.

 • Odvápnenie pomocou jednoduchého vypláchnutia

  S vyplachovacím systémom pre riešenie odvápnenia, ktorý zaisťuje úplnú ochranu a údržbu vášho naparovača odevov "všetko v jednom", si užívajte dlhotrvajúcu výkonnosť a výsledky, ktoré môžete vidieť každý deň

 • Odnímateľná nádržka na vodu pre dokonalé pohodlie

  Veľký objem nádržky na vodu 1,1 litra zaisťuje dlhé žehlenie; plnenie nemôže byť jednoduchšie.

 • Praktický vďaka dodávanému príslušenstvu

  Vybrané modely zahŕňajú praktické príslušenstvo ako je textilná kefa navrhnutá na hrubé tkaniny a odnímateľný vešiak pre ľahšie naparovanie

Príslušenstvo
Funkcie
Steam & performance
Príkon 2170  W
Výstup pary 90  g/min
Parný ráz 200  g/min
Bar pump pressure 5  bar
Bar steam pressure Až 5,8  bar
Comfort in use
Objem nádržky na vodu 1,1  L
Nádržka na vodu Odnímateľná  
Kontrolka prázdnej nádržky    
Automatické vypnutie Áno  
Dĺžka prívodného kábla 1,90  m
Teleskopická tyč Dvojitá  
Tlačidlo zapnuté/vypnuté Ovládané nohou  
Nastavenie pary 3  
Kontrolka pripravenosti pary    
Háčik na dvere    
Odpojiteľná základňa    
Kolieska    
Other features
Dĺžka parnej hadice 1,70  m
Typ zástrčky EUR  
Accessories
Integrated board Smart board 3 positions  
Príslušenstvo Fabric Brush  
Durability
Upozornenie na vodný kameň    
Návod   na použitie
Najčastejšie otázky
Voda z vodovodu:
Váš spotrebič sa vyrába špecificky na používanie vody z vodovodu. Ak je voda veľmi tvrdá (tvrdosť vyššia ako 30°f, 17°dH alebo 21°e), zmiešajte 50 % vody z vodovodu s 50 % destilovanej vody (k dispozícii v obchodoch).
V niektorých prímorských oblastiach môže voda z vodovodu obsahovať veľké množstvo soli. V takom prípade používajte iba destilovanú vodu.

Zmäkčovadlo:
Existuje niekoľko typov zmäkčovadiel a voda väčšiny z nich môže byť použitá v parnom generátore. Niektoré zmäkčovadlá, najmä tie, ktoré používajú chemikálie, ako je napríklad soľ, však môžu spôsobiť biele alebo hnedé škvrny. To platí najmä pre filtračné kanvice.
Ak sa stretnete s týmto druhom problému, odporúčame vám použiť neupravenú vodu z vodovodu alebo balenú vodu.

Pamätajte si:
Nikdy nepoužívajte dažďovú vodu, kupovanú čistú demineralizovanú alebo destilovanú vodu alebo vodu obsahujúcu prísady (ako je škrob, parfumy alebo voda z domácich spotrebičov). Takéto prísady môžu ovplyvniť vlastnosti pary, pri vysokých teplotách sa usadzujú v komore parného generátora, znečisťujú bielizeň a spôsobujú predčasné starnutie spotrebiča.
Ak chcete používať dosku Smart Board, položte ruky na každú stranu dosky, zdvihnite ju vo zvislom smere a nakloňte ju, ako potrebujete:

Zásobník naparovačky IXEO je vyberateľný pre maximálne pohodlie pri používaní.
Vďaka objemu jedného litra vám umožňuje vykonávať krátke alebo dlhé naparovanie.

Vďaka svojmu čistému dizajnu naparovač IXEO vždy ladí so štýlom vašej domácnosti.
Naparovač je vybavený malými kolieskami pod základňou a môžete ho tak ľahko posúvať.
Ak však chcete zariadenie uložiť, je možné ho zložiť na výšku 105 cm.
Vďaka kompaktnejším rozmerom potom môže byť ľahko uložený v šatni alebo skrini.

Aby ste mohli zostaviť svoj naparovač IXEO, jednoducho sledujte toto video:

Stláčaním tlačidla „Steam“ (Para) vyberte požadovaný režim.
• Normálny režim: zelená kontrolka nesvieti.
• Režim Max: zelená kontrolka bliká.
• Režim Min: zelená kontrolka neprerušovane svieti.


Zvýšenie tlaku pary:
Stlačením parnej spúšte krátko trikrát po sebe možno pri odevoch, ktoré vyžadujú zvláštnu pozornosť, vypustiť niekoľko prudkých dávok pary s cieľom odstrániť záhyby.
Tento úkon vykonávajte až vtedy, keď od odpojenia zariadenia zo siete uplynú minimálne dve hodiny.
Kým zariadenie dostatočne nevychladne, môže byť odobratie viečka zachytávača vodného kameňa nebezpečné. Pomocou vysokotlakového ohrievača sa v zariadení vytvára veľmi horúca a hustá para. Viečko zachytávača vodného kameňa preto treba zložiť až po dvoch hodinách od vypnutia zariadenia, aby sa mohol tlak v ohrievači dostatočne znížiť a zariadenie sa dalo bezpečne zbaviť vodného kameňa.

Pri odstraňovaní vodného kameňa zo zariadenia postupujte podľa nižšie uvedených pokynov:
Váš produkt nie je pripojený alebo nie je zapnutý ==> Skontrolujte, či je váš produkt správne pripojený k elektrickej zásuvke a či je vypínač zapnutý „I“.
Hladina vody v nádrži je príliš nízka ==> Odpojte spotrebič a naplňte nádrž.
Čerpadlo nie je pripravené ==> Stlačte a podržte tlačidlo pary na niekoľko sekúnd, aby sa čerpadlo pripravilo.
Odnímateľná nádrž nie je správne nainštalovaná ==> Skontrolujte správne umiestnenie nádrže na produkte.
Produkt je v „pohotovostnom režime" ==> Stlačte tlačidlo „On-Off" a počkajte, kým prestane blikať.
Váš produkt nie je pripojený alebo nie je zapnutý ==> Skontrolujte, či je váš produkt správne pripojený k elektrickej zásuvke a či je vypínač zapnutý „I".
Produkt je v „pohotovostnom režime" ==> Stlačte tlačidlo „On-Off" a počkajte, kým prestane blikať.
Nádrž na vodu nie je správne nainštalovaná alebo jej uzatvárací ventil nie je správne zatvorený ==> Skontrolujte, či je ventil uzavretý a či je nádrž nainštalovaná správne na produkte.
Vo vašom spotrebiči sa vytvoril vodný kameň, pozrite si časť „Odvápnenie" v návode.
Do vody ste pridali prípravky na odvápnenie.
Do nádržky na vodu nikdy nepridávajte takého produkty. Obsahujú organický odpad alebo minerály, ktoré kondenzujú pod vplyvom tepla a spôsobujú prskanie vody, kvapkanie hnedej vody alebo predčasné starnutie zariadenia.
Do vody ste pridali prípravky na odvápnenie.
Do nádržky na vodu nikdy nepridávajte takého produkty. Obsahujú organický odpad alebo minerály, ktoré kondenzujú pod vplyvom tepla a spôsobujú prskanie vody, kvapkanie hnedej vody alebo predčasné starnutie zariadenia.
Ak ste dodržali pokyny na spustenie spotrebiča uvedené v návode, pripojením iného spotrebiča do zásuvky sa presvedčte, či zásuvka funguje. Ak spotrebič stále nefunguje, nepokúšajte sa ho sami rozoberať alebo opravovať a odneste ho do schváleného servisného strediska.
Spotrebič nepoužívajte. Aby sa zabránilo akémukoľvek ohrozeniu, nechajte ho vymeniť v schválenom servisnom stredisku.
Po vypláchnutí bojlera je potrebné, aby ste stlačili a asi 3 sekundy podržali tlačidlo obnovenia nastavenia, a kontrolka prestane blikať.
Stlačili ste parnú spúšť trikrát krátko po sebe, čím ste aktivovali režim „Boost“ (Zvýšený). Para sa potom na pár sekúnd automaticky aktivuje.
Váš spotrebič obsahuje cenné materiály, ktoré sa môžu zhodnotiť alebo recyklovať. Odneste ho do miestneho strediska zberu komunálneho odpadu.
V časti „Príslušenstvo“ na webovej stránke nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj výrobok.
Podrobnejšie informácie nájdete v časti Záruka na tejto webovej stránke.
Ak sa domnievate, že niektorá časť chýba, zavolajte stredisku služieb pre spotrebiteľov, a my Vám pomôžeme nájsť vhodné riešenie.